şükela:  tümü | bugün
  • ıssız adamların yeni sesi. ne çekti nalanlar sizden be. kız sevmiş değer vermiş bu sal beni diyor üstüne şarkısını yapıp ifşa ediyor kızı.
  • bu adamın söz yazma yöntemimi çözdüm. aşkı benzetecek bir şey buluyoruz. bu entrydeki örneğiniz apartman olsun.

bu aşk bir apartman

şimdi de hatun kişiyi üstün bir şeye benzetmeliyim

yöneticisi de sensin

kendini de bir şeye benzet ( zorunlu değil)

ben de apartmanın yorgun görevlisi

şarkımızın yüzde 80 oranında bittiğini müjdeliyorum. güle güle dinleyin.
  • bu kadar ağlak şarkıyla am içinde yüzdüğünü umduğum şarkıcı. başka türlü bu müzik yapılmaz.
  • ulan tam birileri ne güzel, özgün işler yapıyor diyorduk ki çocuk nalan dan sonra dev saçmalamaya başladı. önce zeynep bastık'la şarkı yapmalar, şimdi de son klibi akşamcı birebir çingeneler zamanı filminden araklaması. özellikle girdim baktım filme bir kredi vermişlermi diya ama nerdee. insanda biraz ar damarı olur be. 2 yıl önceki sadece kadıköy tayfasının dinlediği bir müzisyen değilsin. milyonlar izliyor bu klibi.

klibin orjinali https://www.youtube.com/watch?v=cxtzbm0pmkw
  • nalan şarkısına bayıldığım başarılı popçu.
  • bip akustik sayesinde tanıştığım hoş sesli şarkıcı. müzik kutusu adlı şarkısının patlama potansiyeli çok yüksek. değerlenir buralar. bak buraya yazıyorum.
  • "şişelere deniz koy gemiler batsın" gibi sözleri olan şarkıları vardır. devam etsin.
  • “bıraktım, bıraktım senin yolun bayırlı.
    dikenli teller aşsam, araziler mayınlı.”

acı böyle bir forma dönüşecekse cidden sen de çek bize de çektir kardeşim.

“öptü beni üstünkörü, ayıp olmasın diye.
    toparladı eşyalarını, izi kalmasın diye.”

sözlerinin derinliğini müzikte sürekli hissettirmesi gereken adam.

“yandım söndüm kendi kendime.”
  • tekirdağ'ın kapaklı ilçesinde emireich enterne mahlasıyla ufuk h*, jumbo ve devrim ile beraber organize birlik isimli oluşumda protest rap çalışmaları yapan, sonrasında gitara sarmış ve başarmış bir sanatçı.

gerçi grubun diğer üyeleri de tıpkı emir gibi rap ten soğuyup kendilerini başka mecralara attılar. birisi prodüktör diğeri dj falan oldular ama hangi dalda olursa olsun müziği bırakmadılar.

emir, sahneye yakışan bir insan ve bestelerinin softluğu bunu destekler nitelikte. umarım sesini daha fazla duyurur.
  • yıldız teknik'in çıkardığı en güzel sese sahip olan müzisyenlerden birisi. müzik kutusu, beyaz, gönül davası, aç bağrını ve nice güzel sözlü şarkılara sahiptir kendisi. güzel yerlere ulaşması en büyük temennim, biz bu esnada dinlemeye devam ediyor olacağız.