şükela:  tümü | bugün soru sor
 • isfahan'da bir "budget" otel. iran'a gelmiş ne kadar marjinal, hippi eskisi, piercingli,bisikletçi,motorcu enteresan insan varsa bu otelde kalır nedense. personel iyi ingilizce bilir, internet mevcuttur, isfahan'a gideceklere kesinlikle tavsiye ediyorum.
 • tek kişilik oda, çift kişilik oda, ekstra yatak sırasıyla 9$, 15$ ve 4$. tuvaletler ve banyo ortak. uluslararası telefon görüşmesi imkanı var. çamaşırlarınızı yıkatma imkanı var. kahvaltı imkanı var. yan tarafında internet kafe var. araç bulma vs. gibi imkanları da var.

  biz kaldığımız zaman hostelde çok fazla yer sıkıntısı yoktu, ancak burada her an her şeyin olması mümkün. çünkü esfahan'a gelen sırt çantalıların ilk uğrak yeri burası. eğer burada yer bulamaz veya fiyatta anlaşamazsanız rahatlıkla başka oteller bulabilirsiniz. ama tabii buranın ayrı bir havası var.
 • lonely planet mağdurları merkezi. yok backpacker merkeziymiş de başka bir havası varmış, yok bahçesinde gezginler arasında saatlerce muhabbet dönermiş diye, isfahan'a gidince ister istemez bu hostele yöneliyorsun.

  kabul etmek gerek ki yeri şahane. nakş-ı cihan'a, kırk sütun sarayına yakın. fiyatları da gayet ucuz.

  öte yandan içerisi rezalet. karanlık koridorların kenarına sıralanmış pis ötesi odalar. şansın varsa bahçeye bakan odalarda kalabiliyorsun, oralar daha aydınlık. biz şanslıydık, ama bu sefer de bahçedeki tükenmez geyikler odaya doluyor. odalarda tuvalet olmadığından bahçenin kenarındaki tuvaleti kullanmak zorundasın (ha banyo da orada ama o banyoya girmek isteyeceğini sanmam.). gecenin bir vakti tuvalete gideceğim derken bahçeye bakan diğer odalarda donla oturan kamyon şoförü amcaları dal taşak görme riski yüksek.

  fiyata kahvaltı da dahil, ama ona anca bi bardak çay, bi üçgen peynir, bir küçük havuç reçeli geliyor yersen.

  gezginlerle tanışma ihtimali olduğu doğru. ama o da gittiğin döneme ve senin şansına artık. kaderimizde stalker'ın biriyle karşılaşmak varmış. şiraz'a kadar takip etti, orada nasıl olduysa izimizi kaybettirdik.

  http://www.tripadvisor.com/…n_isfahan_province.html

  buradaki fotoğraflardan üçüncüsü bizim kaldığımız oda sanırım.
 • mirza taki han. iranlı reformcu devlet adamı