*

şükela:  tümü | bugün
  • filmekimi kapsaminda, emir kusturica'nin bu grupla ilgili belgeselimsi filmi gosterildi dun (21 ekim 2002). tahmin ettigimiz uzere, grup elemanlarinin da tipki yaptiklari muzik gibi oldugunu gorduk, hepsi birbirinden zirzop, eglenceli, hiperaktif adamlar, ayrica her biri gayet iyi muzisyenler. yer yer ayilik boyutlarina varan, birbirlerine ctonk ctonk gecirdikleri sakalasmalariyla da, konserlerdeki envai cesit maymunluklariyla da cok eglendik; bendeniz ozellikle filmin sonlarinda yer alan ve film boyunca da cekiminden sahneler gordugumuz unza unza time klibinde koptum. eh, ne diyelim, uc vakte kadar buralara da ugrarlar insallah...bu arada, cam yarmasindan hallice davulcu kusturica'nin ogluymus, filmde lafi gecmis olmasina ragmen yok caniiim, kusturica'nin boyle kazik kadar (yas itibariyle) oglu yoktur herhalde, oglu degil kardesidir demistim; sabah internete bir goz atarak oglu oldugunu gordum sasirdim.
  • cdsi bulunamayan ama sahane muzik yapan bunun yaninda filmekiminde konserlerinden bolumlerin oldugu bir belgeseli yayinlanan ve cikista teyzenin birinin "ama muzikleri guzeldi" kritigini yaptigi/yapabildigi muzik grubu
  • bu nelle karajlic adamı zaten başlı başına bir olaydır, bizzat kendi başlığı altında incelenmelidir, ama bu grubun diğer tüm elemanları ve aslında grubun kendi enerjisi olduğu gibi dehşetengizdir. hayatta bunların konserine bi kez rastladı mı, tereddüt etmeden koşarak gidilmeli bilet almaya.
  • grubun bol miktarda extra-protein ihtiva eden unza unza time albümünü dinlemeye karar vermeden önce, kendinizi başparmağınızı yerinden oynatamayacak kadar bezgin bekir hissetseniz bile, o kusturica cümbüşü, o şenlik ve gözünüzü açtığınızda vucudunuzun farklı parçalarını aynı anda birbirinden farklı istikametlerde hareket ederken bulabilirsiniz.. balkan ve yer yer bregovic motifleri üzerine yayılmış nefis nefesliler, emir kusturica'nın elinde homurdanıp duran bas, feleğinizi şaşırtacak kadar hızlanıp yavaşlayan bol yaylı destekli ritm, esas komik adam nelle karajlic'in bukalemun kılıklı vokaliyle birleşince haliyle kelimelere dökülmesi zor, anlamını ancak 220 voltluk şehir cereyanını yemiş gibi evin koridorlarında dort donerken bulan bir müzik ortaya çıkar. albümün en güzel şarkısı was romeo really a jerk'te spermlerini satarak geçinen masturbatif romeo, son dakikalarımızı da kendini temize çıkarma sevdasıyla harcayan kaptan pilotumuz şeytan ve savaş meydanlarından kaçıp aramıza karışmış dişleri kanlı pitbull terrier'lerden hiç bahsetmiyorum.
  • emir kustrica nın 2000 yılında unza unza time adında cıkardıgı album. balkan-rock ornegidir. 3. sarkı lubenica, 5. sarkı pitbull terrier, 7. sarkı drang nach osten ve 8. sarkı olan corfu en goze carpan calısmalardır. kustricayı bu albumda calarken dinleyebilir , neil jordan'nın yonettigi
    the good thief filminde hem dinleyebilir hemde calarken gorebilirsiniz.
  • 5 haziran cumartesi maslak venuede en sonunda canlı dinleyebileceğimiz müzik grubu.
hesabın var mı? giriş yap