şükela:  tümü | bugün
  • istanbul üniversitesi işletme fakültesi'nin süper asistanı. ders anlatırken sanki sınıftan biri gönüllü olmuş da ders anlatıyormuş gibi samimi bir ortam oluşur. pek çok hocadan -özellikle mevcut finans hocalarından- daha iyi ve anlaşılır ders anlatır. yıllar sonra okula gelsem gözümün arayacağı okuldaki bir kaç insandan biri olacaktır.
  • aynı zamanda hayatta karşılaşılan her sorunu da süper asiste eden kişidir, kadim dosttur kendisi..
  • kisisel web sitesinde varan turizmin satılmasına ilişkin yaptigi tespitlerle sukela almıstır. http://www.emirotluoglu.com/?p=62
  • bazen "didn't veya don't" diyeceği yerde "dodn't" der bazen de dersinde çok konuştuğumuz için bayağı kızar, bağırır, çağırır, nutuk çeker ama 10 dakika sonra kızdığı için öğrencilerden özür diler. şu yazdığım ilk cümleden bile dersine girmiş biri direk emir otluoğlu'ndan bahsettiğimi anlar. i.ü. işletme fakültesindeki en tatlı en cana yakın hocadır kendisi. ayrıca koyu galatasaraylıdır. bu da twitter hesabıdır efenim: http://twitter.com/#!/emirotluoglu

30 aralık 2011 tarihli finans dersi sonrası gelen edit: kendisi de derste ekşi sözlük yazarı olduğunu belirtmiştir.
  • pipo gurusu, finans piri, guzel insan.
    nevizade'de bos tabure bakinirken aniden gorulesi, yanina cokup iki duble icilesi kisi.
    saygilar.
  • sevilen asistan.
  • sıkıcı olması beklenen halkbank servis görevlisi finans eğitiminde esprileriyle ortamı şenlendirmiştir. akılda kalıcı bir ders anlatma metodu var. keşke üniversite yıllarımda kendisinden ders alma fırsatım olsaydı.

sözlük yazarı veya sıkı takipçisi olduğunu tahmin ediyorum.

(bkz: milliyet.com.tr'nin periyodik yayınladığı haberler)
    (bkz: cem uzan'a hapis şoku)
  • sonunda cübbesini giymiş olan güzel insan.

tek faulü fanatik galatasaraylı olması. adam yolda giderken radyodan gs maçını dinliyor, her golde dörtlüleri, selektörleri yakıyor. öyle komik bir fanatik.

derslerinde bazen kendini tutamayıp attığı kahkaları kaan kural kahkahasına benzetirdim. şurası kesin ki kendisinin girdiği finans dersleri asla sıkıcı geçmez!

o içimizden birisi! yani en azından ben mezun olana kadar öyleydi. sivil hayatta gs maçları hariç kendisiyle oturup muhabbet etmek isterdim. lan ne olurdu beşiktaşlı olsaydın be adam! tadından yenmezdin o zaman.
  • ilginç bir finans asistanı, hocası. ilginç değimi, diğer hocalara benzememesi açısından kullanılmıştır. odasında queen afişi var. rock dinlediği anlaşılıyor ama metalle arası nasıl orası bilinmez.
  • kendisi akrabam olur, aile meclisinde biraz önce bahsi geçti, ben de yazmak istedim.
    hocalığını bilmiyorum haliyle. galatasaraydaki konumunu keza.
    beraber çok vakit geçirmişliğim de yok açıkçası. ancak ne kadar iyi niyetli, düzgün ve kaliteli bir insan olduğunu görmeniz için onunla iki kelam etmeniz yeterli.
    genelde öğrencilerin hocalar hakkında yaptığı gözlemler tutar. akademide lisans öğrencileri ile geçirilen zaman çoğunca iş yükünün en fazla yüzde 35-40'ı oluyorken öğrenciler hocaları nasıl bu kadar iyi analiz edebiliyorlar bilmiyorum ama emir abiyi de güzel anlatmışlar.
    severim kendisini. kraldır.