şükela:  tümü | bugün
  • emirganda cinaraltinin hemen yanindaki mini bir gazinoyu* andiran yapi ve bahcesinde bulunur. haftasonlari daha cok aile cay bahcesini andirir. hafta ici gunlerde garsonlar etrafinizda pervane olur, ascilar butun hunerlerini konusturur.* sahibi veya isletmecisi olan biyikli gobekli amca yenilerde mekanina yatirim yapmis menemen servisi icin kullandiklari aluminyum kaplari bakirlari ile degistirmistir. ortaya bir de su boregi soylediniz mi...

edti: degismistir burasi, mehtap kafe olmustur adi.
  • emirgan'da güzel manzara,iyi servis,fakat vasat yiyecekler sunan mekan.pazarları yer bulmanız zor olabilir dikkat.
  • eski mehtap cafe'nin oldugu yerde yer alan ve mehtap'tan cok daha iyi hizmet ve lezzet sunan, esas olayi kahvalti olsa da donere de sahip bir mekan. gerek manzarasi gerek menusuyle herhangi bir sutis olmadigi icin halk arasinda bu isimle anilir.

guzel bir havada haftasonu %200 doluluk oraniyla korkutsa da aslinda kapida ciddi bir bekleme sikintisi yasatmiyor (max 10-15dk). en az bir kere san francisco union square'de cheesecake factory sirasinda beklemis biri bu kadarlik beklemenin onemsiz oldugunu bilir. lakin valet parking konusunda yetersiz ve korkutucu bir hal almaya baslamistir. bizzat kahvalti ettikten sonra 1 saat arac bekledigimi biliyorum. bu disorganize park durumu da taksiyle giderek kolayca cozulebilir, zaten kosede taksi duragi var.

insani istanbul'da yasadigina memnun eden yerlerden biridir. mumkunse herkes bu mutluluktan istifade etsin.
  • haftasonu kahvaltı konusunda oldukça dikkatli mekan seçen biri olarak (wuu çılgınsın meeeaan) neyse demem o ki pazar kahvaltısını seven biri olarak 10 üstünden 9.9 verdim. 0.1 puanı mekanın tuvaletini beğenmediğim için kesiyorum. onun dışında inanılmaz güleryüzlü, kibar, temiz, hızlı servis. bi oturduk takriben 3,5 dk içinde masa doluydu. biz de takdirimizi göstermek için ayı gibi 6,5 saat oturduk
  • yeni siteleri gayet başarılı olmuş

http://www.sutis.com.tr/

bu da facebook sayfaları

http://www.facebook.com/emirgansutis
  • sabah kahvaltısı için vazgeçemediğim yegâne mekandır. azcık kalındır fiyatları ama özellikle haftaiçi çok kalabalık olmamışken boğazın yeni doğan güneşle ışıldamasını seyretmek insana fiyatı unutturuyor zaten.
    üç kişi bal kaymak,peynir, çay,zeytin, söğüş domatesten oluşan sade kahvaltıya 35-40lira veriyorsunuz ama yaptığınız kahvaltı öğlen yemeği yerinede geçebilecek doyuruculukta oluyor.
    tabi boğazda kahvaltı edip ayazağa köyündeki büroya dönmek koyuyor insana ama ne yapacaksın mecbur.
  • kahvaltısı şahane ancak onun dışında öğlen yemeği ya da akşam yemeği için gidildiğinde tabiri caizse şapa oturan mekan. öğlen arasında gittiğimizde, garsoncuğumuz sağolsun bize o yemeği zehir etti. mexica usulü dürüm istemiştik hepimiz yamulmuyorsam, boş lavaş ekmekleri ve 5'er adet parmak patates ile karşılaştık. hardal istedim ben, garson unuttu, 10 dakika geçti hardal yok. tekrar hatırlattım, ah tabii falan dedi, gitti yine uzuun uzuun gelmedi, sonra bi geldi hardal yokmuş. malesefmiş. hımm süper aferin o zaman. sonra neyse dedik bari tatlı kahve alalım, kalkıp geldik buralara kadar. hava 30 derece. soğuk kahve istedim, parmağımla da işaret ettim menüden, bi geldi sıcak kahve. ben bunu bu havada içemem dedim. adam gitti, daha gelen yok, öeh dedik kalktık. bu mudur yani. bahşiş mahşiş yok sana. ayıp valla.
  • kahvalti mekani olarak sahane. lakin, favori kahvaltiligim olan kavurmayi resmen "yag denizinde yuzen tropikal adalar" seklinde sunuyorlar.
  • boğaza nazır kahvaltı yapıp, bunu pahalı bulmak abesle iştigaldir. memlekette bir tane boğaz var. ikincisi yapılana kadar fiyatlarına ses çıkarmamak lazım. bağcılar'da şen işkembe salonu da aynı kahvaltı tabağını sunabilir size ve buradakinden bir farkı olmayabilir ancak dükkan kiraları malum. ayrıca garsonları da 'a' kalitede hizmet sunmakta. servis konusunda eğer ders okutulacaksa burasının derslik olması da şart. garsonlarındaki profesyonellik, güler yüzlü olmaları, servis hızına on puan. pazar günleri olası yoğunluk sebebiyle ufak aksaklıklar kafaya takılmamalı. hafta içi yolunuz emirgan'a düşerse, tercih edilebilecek bir mekan.