şükela:  tümü | bugün
 • her yil istanbul beylikduzu'nde duzenlenen turizm fuari.
  acilimi; east mediterranean international tourism and travel exhibition.
  http://www.emittistanbul.com/
 • bu sene, 24-27 şubat tarihlerinde gerçekleşen fuardır. türk turizmi içinde, fuarların, türklerin türklere kendini tanıtması şeklinde geliştiğinin, kanıtıdır.geçmişte, fuarlar ciddi iş bağlantılarının tanışma ve anlaşma yapma yeriyken, son 6-7 senedir, yabancı katılımcıların çok az görüldüğü noktadır. turizm bakanlığının yaklaşık olarak, 4-5 senedir, ikiye böldüğü fuar düzeneğiyle, turizme katkısının, çok tartışmalı olduğu iki fuardan biridir...

  turizm fuarlarının, yöresel giysiler ve hamur açmalardan, daha fazlasını barındırması gerekir...
  (bkz: itte turizm fuarı)
 • 2004 versiyonunda sivas standındaki "duşakabin - kangal köpek yavrusu - duşakabinin içindeki küvette bikini ile oturan kız" üçlemesi ile, 2006 versiyonunda da yine illerin bulunduğu salonda gezinen bir adet koyun ile akıllara zarar veren fuar.
 • bu yil her zaman ki gibi zaman oldurmek adina yapilmis olan fuar. ilk iki gun gorulen bir iki is disinda otelciler icin herhangi bir farklilik yada verimlilik soz konusu olmamistir. cumartesi ve pazar gunu halk gunu olarak dusunulmus ve ortalik esantiyon ve brosur toplayan cantacilardan gecilmez hale gelmistir. tek avantaji turizm sektoru calisanlarini gundelik is alanlarinin disina cikma ve gorsel olarak! neselendirme firsati sunmus olmasidir. ozellikle ukrayna standi onudeki kalabalik fuar hakkinda yeterli tanimi olusturmaktadir.
 • ilk gününde koridorların zeminlerini açık bırakan halıları sererek tam bir fiyaskoya sebep olan fuar...
  çok farklı sektörleri fakat ucundan da olsa turizme dokunanları bir araya getirmiş bir fuar. yoğun kar yağışına rağmen ziyaretçi akınına uğramış bir fuar.
  bu fuarda bir zeplin vardı ve havadan fotoğraf ve video çekiyordu. katılımcıların ve ziyaretçilerin havadan fotoğrafını videosunu çeken bu zeplin çok değişik bir tad katmış.
  (bkz: http://www.flycam.com.tr/)
  (bkz: http://www.emittistanbul.com/)
 • 2009' un ana konuğu suriye'dir. ilk iki günü profesyonellere, son iki günü de herkese açıktır.

  bedava davetiyeler turizm firmalarının web sitelerinden alınabilir.

  mesela;
  http://www.bkmtur.com/
  http://www.fuardavetiyesi.com/
 • 11-14 şubat 2010 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek, konuk ülkenin mısır olduğu fuardır.
  oldukça keyifli. cuba standında'da cumartesi günü mojito partisi varmış, türk standlarında bilimum davul zurna halk oyunu var.
 • bu yıl 15'incisi 10-13 şubat tarihleri arasında gerçekleşecek fuar. konuk ülke yemen.
 • çoğu ilin ve bazı ülkelerin yöresel yiyeceklerini sunduğu fuar. özel olarak getirilmiş olabilirler ancak hayatımda yediğim en iyi antepfıstığını*, en acı isot biberini*, en iyi fındığı*ve en iyi baklavayı* bu fuarda yedim.
 • bu sene 9 - 12 şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan fuardır.