şükela:  tümü | bugün
3812 entry daha
  • 2-3 haftadır idealtepe - küçükyalı civarında kiralık ev bakıyoruz. bu balon nedense kiralık evlerde hiç sönmemiş. fiyatları maşallah öyle yukarılara çekmişler ki o paralarla kadıköy veya bostancı gibi daha merkezi yerlerde çok da iyi daireler bulunabilir. fiyatların bu kadar yüksek olması emlakçılar yüzünden mi, evlerinin bulunmaz hint kumaşı olduğunu zanneden ev sahiplerinden mi yoksa mahalleye taşınan altında lüks arabaları olan orta yüzey yöneticiler yüzünden midir bilinmez. belki hepsi birer etkendir.

    bu hafta sonu yine mahalle içinde tanıdık emlakçıların birine ev sormak için girdik. annemin dediğine göre mahallede yıllardır emlakçılık yapan bir bayanmış kendisi. söylediği evlerin fiyatlarına çok iyi ve keyifli daireler demesi ve bazı sorulara sanki ona muhtaç kalmışız gibi çirkin bir üslubla cevap vermesi bizi çok sinir etti. eğer yolunuz idealtepe civarında mine emlax'a düşerse bu tarz bir üslupla karşılanabilirsiniz.

    kısacası balon lüks sitelerde astronomik fiyatlara satılan evlerde patlamış olabilir ama kentsel dönüşüm sonrası evleri yenilenen ev sahiplerine henüz uğramamış gözüküyor.