• çok düşük bir harcamayla (ufak bir office, bir masa, bir koltuk, bir bilgisayar, bir yazıcı, iki üç sandalye, bir reklamcı) büyük paralar elde edilinebilecek meslek.

ilk koşul geniş bir çevreniz olmalı veyahut kallavi bir kitle tarafından tanınıyor olmalısınız. gerisi geliyor kendinden. çevre küçükse yutulabilme olasılığı %100'lere çıkmaktadır.

(bkz: remax)
    (bkz: reha medin emlak hizmetleri)
    (bkz: eskidji)
    ....
    (bkz: daha gider bu)
  • century 21 in gayrimenkul danışmanlığı adı altında yaptığı iş.
  • yakın çağ'ın en gereksiz mesleklerinden.
  • insan kiligina burunmus akbabalarin yaptiklari is.
  • internet varken bitmesi gereken meslek
  • bir nevi pazarlamacılıktır.alınan ücretler yüksek gibi görünsede pazarlanan şeyin fiyatı yüksek olduğu için doğal olarakta aracının alacağı parada buna oranladır.bir bakkal sattığı bir üründen %30-40 kar elde ederken göze batmazken emlakının aldığı yasal oran %3 (pratikte %1yada %2)tür.onuda alıcı ve satıcı emlakçıyı aradan çıkarmazlarsa tabi.
  • esasen komisyonculuktan ziyade kelepir veya uygun zamanda yatırım olarak ucuza gayrimenkul satın alıp, sonra değerlendiğinde satmak-kiralamak olan iştir. sağlam sermaye ister. ama ülkemizde daha çok mahalle arasında komisyonculuk yapanları mevcuttur.
  • haram para kazanma sanatı.
  • dünyanın en kolay şekilde para kazanılan mesleği. türkiye'de şu şekilde işlemektedir. kıytırık bir dijital fotoğraf makinesi ile evin 6-7 kare fotoğrafını çek, sahibinden.com'a koy, evi bulan internetten bulsun, seni arasın, sen de git evin kapısını aç, adam evi beğensin kiralasın "bir kira bedeli" para al, evi beğensin, alsın "yüzde iki komisyon al"... sonra gel sözleşme imzalarken "amaağğ abiciğiiim ben kazandığım parayı hakediyorum. bir keresinde ikinci katta afiş asarken balkondan düştüm keh keh" diye yüzsüz yüzsüz konuş... gebereydin, pezevenk... kazandıkları para tamamen haramdır gözümde, simsarlıktır yaptıkları, başka hiçbir şey değil...
  • 2014 yılında hala neden var olduğunu anlamadığım meslektir. internet diye bir şey var iken, artık neredeyse sürahi ile bile fotoğraf çekmek mümkün iken neden insanlar bu kadar paranın ortalıkta uçuşmasına izin verir anlamak zor.
hesabın var mı? giriş yap