şükela:  tümü | bugün
  • 2003-2007 yılları arasında uluslararası af örgütü'nde, 2007'den bu yana da insan hakları izleme örgütü'nde türkiye'de yaşanan insan hakları ihlalleri üzerine çalışan ve bu ihlallerle ilgili raporlar, videolar, belgeseller hazırlayan insan hakları savunucusu.

    özellikle 90'larda yaşanan gözaltında kayıpların ve fail-i meçhullerin araştırılması, bu konuların mahkeme'ye taşınması ve takipsizlikle sonuçlandırılmaması için gerek ulusal gerekse uluslararası alanda büyük emek harcayan, son yıllarda aynı özveriyi terörle mücadele yasası, ifade özgürlüğü, polis şiddeti ve cezasızlık başta olmak üzere pek çok konuda göstermeye devam eden kadın. seviyoruz.
  • human rights watch* isimli sivil toplum kuruluşunun türkiye direktörü. iyi güzel, ancak kendisine ulaşabileceğimiz hiçbir iletişim bilgisi hiçbir yerde bulunmuyor. facebook sayfasını buldum, ancak oradan da mesaj atmak biraz çizgiyi aşıyormuş gibi görünüyor benim kendi düşünceme göre, zira facebook bana kalırsa özel/şahsi bir ağ.

    kendisine hrw'yle ilgili görüşler ileteceğim, birtakım fikirler sunacağım, düşüncelerimi paylaşacağım, ancak hanımefendiye ulaşamıyorum.

    şaka gibi resmen. insan hakları gibi bir dinamik alanda savunuculuk yapıp, iletişim adresinin hiçbir yerde bulunmaması şaka gibi.

    halbuki yazsın bir yere iş için kullandığı e-posta adresini, biz de ulaşalım kendisine değil mi?