şükela:  tümü | bugün
557 entry daha
 • şimdi koskoca fransız devlet başkanına hakaret etmek istemem ama kendisi tam bir pascal dorizon çocuğudur ki bence pascal dorizon ile aralarında akrabalık, aile dostluğu ne bileyim hemşerilik falan var.
 • hakkındaki eleştirilere katıldığım ukala fransız devlet başkanı.

  özellikle şu ypg, pkk, jpeg meselesi yenilir yutulur değil. terör örgütü adını değiştirince işlediği suçlar ortadan kalkmıyor, bunu fransızlar da dünyanın geri kalanı da çok iyi biliyor aslında.

  bu küstahlıklar maalesef bizim zayıflığımızdan kaynaklanıyor.
 • siyasi birikimi ve özgüveni sıkıntılı olsa da kurnaz bir tip ayrıca iyi danışmanlara sahip.

  şu anda kendisi avrupa'daki en eski sömürgeci ülkelerden birinde siyasetin tepesine o veya bu nedenden oturmuş şimdi de bunun hakkını vermek için uğraşıyor.

  yüzyıllar boyu neredeyse tüm afrika topraklarında yaşayan insanları adeta gırtlaklamış, oluk oluk kan akıtmış resmen soykırım yapmış fransızlar bugün de benzer amaçlarla hareket ediyor.

  bunca sömürgeci birikim akabinde elbette malın iyisinden de anlarlar, kimler iliklerine kadar kadar sömürülmeye müsaitse çıkarları doğrultusunda gayet hızlı ve uyanık hareket ederler.

  pkk meselesinde örgütün kadim destekçisi olan fransa örgütün sadece etiketi değişti diye kenara çekilecek değildi, aynen abd gibi rusya gibi suriye ve ırak topraklarındaki kaostan faydalanmaya çalışıyor, ypg denen örgütü sahiplenip daha evvel paris'in göbeğinde bomba patlatmış ışid ile beraber mücadele ediyoruz bahanesi ile pastadan pay kapma ve ypg teröristlerini aynen abd gibi etinden sütünden faydalanıp kullanma peşinde.

  bu durumda karşısına aldığı ülke ise her türlü açığı olan ekonomik olarak can çekişen basiretsiz hükümetin elinde oyuncak olmuş türkiye..

  ypg mevzilerine karşı yürütülen harekatlarda toplamda on bine yakın terörist leşi var ama ne macron ne trump bu kayıpları zerre umursamıyor çünkü onlar da ölenlerin ne mal olduğunu gayet iyi biliyorlar.

  buradaki pkk/ypg hesaplarının anlamak istemediği şey şu; andaval gibi "kukla bir devlet kuracağım her türlü insan kaybına rağmen talimatlarınızı yerine getirmeye hazırım bana silah satın" diye ortaya çıkarsan merkel makron putin alayı seve seve bunun için sıraya girer.
 • türkiye'ye karşı faşizan tutum içersinde olan, anası yaşında kadınla evlenen birisi. ciddiye alıncak birisi değil. türk halkını sevdiğine inanmadığım birisi ayrıca. samimiyetsiz.