şükela:  tümü | bugün
 • bu sabah çamlıca gişelerinde yaşadığım olay. 77 tele. eğer erken ödersem de 15 lira indirim varmış. bahele. günde 3 milyon aracın çıktığı istanbul trafiğinde bula bula beni bulan bu polis arkadaşları napmalı bilmiyorum. allah'a havale ederek, haram zıkkım olsun diyorum. lan o 3 milyon aracında 2.5 milyonu kemersiz dolaşıyor beni nasıl buluyorsun! ondan sonra millet anarşist de olur komünist de.

  not: duyumlarıma göre amirleri bunlara "bu koçan akşama kadar bitecek" diyormuş.

  edit: bazı liseliler, trafiğe çıkmaktan korktukları için hergün trafikte neler yaşandığına dair fikirleri yok tabi ki. he oturduğun yerden atıp tutmak kolay. yok canını koruyormuşta bilmem ne. lan ben gün içinde ne kazalar atlatıyorum, ne mücadeleler veriyorum eve gidebilmek için. ve kimse bana yapılan trafik yanlışlarını görmüyor, benim gibi trafik kurallarına aşırı özen gösteren birine ceza kesiyorlar. bu bildiğin çifte standarttır. biraz yola çıkıp, trafikte neler döndüğüne dikkat edin.
  edit2: yine bazı mallar sanıyor ki hiç emniyet kemeri takmıyoruz ya da emniyet kemerinin önemini bilmiyoruz. yahu çamlıca gişelerin 5 km öncesinde nasıl trafik var bilmiyorsunuz bari yorum yapmayın. insan işe yetişmek için napacağını unutuyor bazen. ara sıra kemer takmayı unutunca gelip seni bulmalarına isyan ediyorum!
  edit3:imla.
 • emniyet kemeri takmayan butun barzolarin yasamasini diledigim, belki bazi seyler duzelir diye umit ettirmis eylem.
  birisinin canini korumak için onu parasiyla tehdit etmek zorunda kalmak ne aci.
  "sıkıyor be abi"
 • izmir'de her gün tonla sürücünün başına gelen hadise. özellikle anadolu caddesini kullanarak çiğli istikametine gidiyorsanız çat diye bi polis size el işareti yapıp, elinize makbuzu verebilir.
 • emniyet kemeri takmamaktan ölmekten yeğdir.
 • kanuna uymayınca insanın başına gelen şey..
  nesi sıkıyor anlamadım ki?
 • emniyet kemerinin hayati önemini hala anlayamamış insanların başına gelebilecek olay.

  şehir içi yollarda hız limitinde, sürücüler tarafından fazla önemsenmeyen bir hızla kafa kafaya çarpışmada sürücünün karşılaştığı kuvvet yaklaşık 4 tondur!
 • gayet normal, olması gereken hatta sevinilecek bir olaydır.

  (bkz: normali anormal zannetmek)
 • devletin senin canını korumak için yaptığı şeydir. ama bunu anlayamayan liseliler bu durumdan şikayet ederler, çünkü kendi hayatlarının değerini 77 liradan ucuz olduğunu düşünmektedirler.

  (bkz: allahım yaratıyorsun bari takip et)
 • bu olayı önlemek için, kemeri koltuğa oturmadan önce takıp üstüne oturmak, ya da üstünde maşaallah gibi siyah çapraz bir siyah bant olan tişört giymek gibi teknikler geliştirilmiştir. taksiciler bu olaya bağışıklıdır zira kemer takan taksici yoktur.

  polis sizin kemer takıp takmadığınızı nasıl anlar? sol omuzunuzla arabanın kapısı arasına bakar, siyah bişiler varsa kemer takıyorsunuzdur. bu durumda dikkatli bir polis tişört olayını da yemeyebilir. bu amaç için üretilmiş diğer ürünlere yönelmenizde fayda var. ya da tak şu kemeri 5 saniyeni bile almaz, bi işe de yaramış olur. üşengeç beyinlerin pekmezini korumada faydalıdır. polis görünce stresse girip de acele kemer takma atraksiyonlarına gerek de kalmaz.
 • emniyet kemerinin önemi kavrayamamış kimselerce eleştirilen durumdur.

  dilerim bir gün emniyet kemeri takmadığı için trafik cezası aldığından şikayet edip dert yanmak yerine aldığı cezadan utanacak duruma gelirler.

  hatırlatmakta fayda görüyorum, emniyet kemeri hayat kurtarır.