şükela:  tümü | bugün soru sor
438 entry daha
  • pek tabi emniyet kemeri takilmalidir. hayat kurtarir. takmayana da ceza yazilmalidir. ona da eyvallah ama bu toplu tasima araçlarının hali ne olacak birisi cikip aciklayabilir mi? uzun zaman sonra gecen gunlerde otobuse bindim hem de ankara ego otobusu, birakin oturmayi ayakta duracak boşluk kalmadi. m2 ye 6 insan dusuyor. bunlara nasil emniyet kemeri takacaz birbirlerine dolayip sonra ordaki sari direklerin birine mi bağlayacağız. inanin bu kadar koyunu o otobüsün icine doldurup ankara turu attirmak istesek hayvan haklari savunuculari kiyameti koparir ama konu insan olunca kimse onemsemiyor. yaziktir gunahtir evden her gün evlatlarina 3 kurus ekmek parasi icin yola cikan anne babalara yaziktir.
    madem insan sagligini bu kadar onemsiyorsunuz hic hakkaniyetli olmayacak olcude buyuk trafik cezalari kesiyosunuz o zaman bu toplu tasima kullanan insanlarin sağlıklarını tehlikeye atmayin lutfen .
    düzenin degil düzulenin degisecegi gunler gormek ümidiyle...
  • emniyet kemeri konusunda üstteki entriye katılıyorum. toplu taşıma araçlarında bu önemli bir problem. ve hususi araçlarda da hem ön koltuk hem de arka koltukta oturanlar emniyet kemeri takmalı.

    tanım : takılması herkese zorunlu hale gelmesi gereken, eylemsizlik prensibi nedeniyle kişilerin araç içinde veya aracın dışına savrulmasını önleyen sistem.