*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • aziz ve muhterem milletimizin arabasını kullanırken göğsünü kabarta kabarta yaptığı kerih eylemdir. can güvenliği adına herhangi bir kaygısı yoktur bu insanların. kendi canına minnet etmediği gibi yanına( ön yolcu koltuğuna) oturanların da kemer yerine sahte toka takarak rahat oturmasını temin etmeye çalışırlar. bu neyin nezaketi, ölüm davetiyesi mi uzatıyorsun amk cahili ?
 • gerizekalı eylemidir.

  arabanın camından fırlayıp kafa üstü yere çakılınca yada tırın kamyonun altında bağırsakların dışarı çıkmış şekilde ölüp gittiğinde öbür tarafta anlatırsın artık havalı havalı "emniyet kemeri takmıyorum ben yaaa" diye.

  emniyet kemeri hayat kurtarır, takın taktırın.
 • tek desteklediğim yer şurasıdır. eski arabalarda sensör yok. koltuğa oturan olmasa bile ötüyor meret. bu durumda susturmak için kemer takmak gerekiyor. sürekli kemer takılı dursa bu sefer oturan için onu oradan çıkarıp arkasından kurtarıp tekrar takması eziyet oluyor. bu durumda sahte toka kullanılabilir. ha onun dışında kemer takmayım diye yapıyorsanız zaten doğal seçilim ile elenirsiniz.

  bir trafik kazası gelmişti. ön yolcu koltuğunda oturan yaşlı bir adam ailenin dedesi kazanın tek öleniydi aynı zamanda da kemer takmayan tek kişi idi. insanlardaki bu kemer takmama inadını çözmek zor. allahtan bip bip ötüyor lanet şey ki tak şu kemerini bu sesi çekemem diyorsun kuzu kuzu takıyorlar.

  edit: oturmayınca yanması sensör arızası olabilir denildi. doğrudur bazıları bu şekilde çözmeye çalışmış demek ki
 • devam etmesini cani gonulden destekledigim eylem.

  (bkz: doğal seleksiyon)
 • ölmek için arabanın camından fırlamaya gerek yoktur. basit bir kafa travması, akabinde beyin kanaması ölmeye yeter de artar da.. sizi boşverin.. arkanızda sizin için üzülecek insanlara bunları yaşatmaya hakkınız yok..

  takın şu kemeri. bir de sinyal kolunu süs diye koymadılar oraya.. hatırlatmak istedim..
 • kanunen de kabahat teşkil eden eylemdir.

  büdüt: tartisilacak daha cok sey var'ın uyarısı üzerine, suç değil kabahat teşkil ediyormuş.
 • ya ben anlamıyorum bir emniyet kemeri takmak insanlara niye zor gelir ve neden bazı gerizekalılar bunun fiyakayı bozan bir durum olduğunu düşünür?
 • geçen gün yaşça benden hayli büyük bir çomarı azarladım sahte emniyet kemeri taktığını söyleyince.
 • insanların hem teknolojiyi hem de kendilerini kandırma yöntemlerinden biridir.
 • şişmanlar için; neymiş efendim sıkıyormuş emniyet kemeri. erkekler için; neymiş efendim o usta şoförmüş kaza yapmazmış. artizz ya kendisi. kadınlar için; neymiş efendim sürmesini engelliyormuş. bütün bu tipler bi kaza gördüklerinde hemen tokayı çıkarıp kemeri takarlar sanki o anda onlarda kaza yapacakmış gibi. takın, taktırın. emniyet kemeri seçenek değil zorunluluktur.