şükela:  tümü | bugün
 • tam başlık : 3. sınıf emniyet müdürü 2 kg uyuşturucu ile yakalanıp içiçiyim deyip beraat etmesi ;

  ilgili haber

  manisa'da, otomobilinde 2 kilogram skunk ile reçeteyle satılan ve uyuşturucu etkisi bulunan 10 hapla yakalanan 3. sınıf emniyet müdürü zafer ç. ile beraberinde bulunan oto kiralama şirketi sahibi necip boğaçhan t., 'uyuşturucu ticareti yapmak' suçundan yargılandıkları davada beraat etti. sanıklar mahkemede içici olduklarını söyledi.

  uyuşturucu kullanan sürücünün ehliyetine 5 yıl el konuldu
  akhisar ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri, 9 haziran günü, ilçe girişindeki uygulama noktasında otomobili durdurdu. narkotik ve kaçakçılık şube müdürlüğü ekipleri, narkotik köpeği nmak ile otomobilde arama yaptı. aramada, 2 kilo skunk ile reçeteyle satılan ve uyuşturucu etkisi bulunan 10 hap ele geçirildi.

  aracın sahibi izmir emniyet müdürlüğü'nde görevli 3. sınıf emniyet müdürü zafer ç. ile beraberinde bulunan necip boğaçhan t. gözaltına alındı. iki şüpheli, sevk edildikleri adliyede, 'uyuşturucu ticareti yapmak' suçundan tutuklandı.

  akhisar ağır ceza mahkemesi'nde açılan davanın ilk duruşmasında, içiçi olduklarını, uyuşturucu satmadıklarını öne süren zafer ç. ve necip boğaçhan t., tahliye edildi.

  davanın bugün görülen üçüncü duruşmasında ise tutuksuz sanıklar zafer ç. ve necip boğaçhan t. ile avukatları katıldı. bir önceki duruşmada savcının sunduğu mütalaaya karşı savunmasını yapan oto- kiralama şirketi sahibi necip boğaçhan t., 15 yaşından beri uyuşturucu madde kullandığını, operasyon günü araçta bulunan uyuşturucuyu satmak için değil kullanmak için yanında taşıdığını söyledi. necip boğaçhan t., ucuz bulduğu için yüklü miktarda uyuşturucu madde aldığını belirtti. avukatı enes doğrul da dava dosyasında müvekkilinin uyuşturucu ticareti yaptığına dair somut delil bulunmadığını belirtip, beraatini istedi.

  sanık emniyet müdürü zafer ç. de yıllarca başarıyla görev yapmış bir polis memuru olarak uyuşturucu madde ticareti yapma suçlamasıyla hakim karşısında olmaktan büyük utanç duyduğunu söyledi. zafer ç., "bu bana hayatımın en büyük dersi oldu. kesinlikle satmak gibi bir maksadım yoktu" dedi. avukatı ercan dönmez ise operasyonda ele geçen uyuşturucu miktarının yasalarda belirtilen kullanım sınırı içerisinde olduğunu kaydedip, "operasyonun ardından sanıklardan alınan kan ve idrar örneklerinde uyuşturucu etken maddesi çıktı. bu sanıkların kullanıcı olduğunu gösterdiğini ancak dosyada, durdurulan araçta ele geçen uyuşturucunun satışına yönelik bir delil yok" diyerek, beraat kararı verilmesini talep etti.

  savunmaların ardından mahkeme heyeti, 2 sanığı da beraat ettirdi.

  edit : hani uyuşturucu ile mücadele , adam ucuz buldum diye aldım demiş sanki migros'dan deterjan alıyorsun . yazık koskoca akademi okumuşsun 3.sınıf emniyet müdürü olmuşsun , yedigin ekmege , suya yazık devlet sana bakmış okadar
 • (bkz: zafer ç.)
  ee normal o zaman olm adam behzat amirimin akrabası herhal..
 • türkiye'de 'içeriden destek' almadan uyuşturucu satılamayacağına inanmış biri olarak, şaşırmadığım haber.
 • narkotik daireye başkan olmak kariyer hedefidir kesin
 • allah gençlerimizi zehirleyenleri yok etsin. önce dinsizleştir 100 sene sonra mutlu olmasi için uyuşturucuya mecbur et. yazık günah.
 • --- spoiler ---

  ifadeyi skunk etkisinde verip yırtmak
  --- spoiler ---
 • ulan ben asayiş çevirmesinde kokain yakalattım, cebimdeki parada da kalıntılar vardı.
  ve yasal sınırdaydı madde.
  her türlü içici olduğumu raporlarla da ispat ettim. beraat alana kadar akla karayı seçtim.
  emniyet müdürü 2 kg yakalatıyor, serbest kalıyor.
  2 kg uyuşturucu yakalatıp, içiciyim demek de denir.
  nasıl bir içicisin. çorbaya mı katıyorsun pezevenk.
 • ahahahahah demek istediğim acınası haber. aynen kardeşim kesin ucuza düşünce aldın. nerden buldun trendyol indiriminden mi.

  şerefiyle çalışan polislerimiz için üzülüyorum sadece. polis, emniyet müdürü veya bilmem ne. mesleği üzerinden haksız gelir sağlayan, suça göz yuman öyle çok insan var ki. yazık diyeceğim de, yazık değil bu ülkeye. bu ülke bir pislik yuvası. ve giderek boğuluyor kendi pisliğinde. dediğim gibi. sadece onuruyla çalışmak isteyenlere, şerefiyle işini yapmaya çabalayanlara yazık.