şükela:  tümü | bugün
 • bugün istanbul' da anadolu otobanında samandıra gişesinden çıktıktan sonra ceza yedim 206 tl.

  emniyet şeridini hiç bir şekilde kullanmam, kullananlara küfür ederim. diyeceksiniz nasıl emniyet şeridinden ceza yedin o zaman.

  sağ şeritten 50-60 km hızla ilerlerken orta şeritteki tır beni görmeden birden üzerime kırdı. sağa emniyet şeridine kaçmasam yüksek ihtimalle dorsenin tekerlekleri arasında ölecektim. şok anıyla 50 mt. kadar daha emniyet şeridinde gittim şeridime girerken, ileride emniyet şeridinde duran polis el etti. durdum. evraklar dedi, dedim ben emniyet şeridinden gitmem, tır sıkıştırdı attım kendimi dedim. o zaman dursaydın emniyet şeridinde dedi, kamera yok mu dedim bakın adam öldürecekti beni, yok dedi. eyvallah dedim, ne anlatacaksın adam yüzüne bakmıyor. böylelikle emniyet şeridine hayatta girmeyen ben, emniyet şeridini ihlalden ceza yedim. sonra düşündüm, sadakamız olsun ölümden döndük, devlete gitsin para.
 • avukat arkadaşımın bana özel ücretli yol diyerek instagram paylaşımlarına konu olan şerittir.
 • bu şeridi acil durum dışında kullanan her kimse narsist, bencil, saygısız, terbiyesiz, ahlaksız bir canavardır. adı üzerinde emniyet için o şeritte bulunan insanların hayatlarını kaybetmesine işte bu saygısız, bencil, aşağılık canavarlar sebep olmaktadır. dörtlümüzü yakıp emniyet şeridinde durmaya korkuyoruz artık. neden bu canavar organizmalar yüzünden. uyanık ya, çakal ya, 5 dk erken varacak diye insan canına kasteden saygısızlara gerçekten caydırıcı, ibret verici cezalar verilmeli. öyle para cezası filan değil ilk seferde direk ehliyetinin elinden alınması lazım.
 • (bkz: çomar şeridi)

  medeni bir insanın zaruret hali hariç girmeyeceği; ancak yurdum insanı tarafından trafikte bekleyenlerin hakkına tecavüz etme bahanesi olarak görülen birden çok şeritli yolların en sağındaki sarı boya ile işaretlenmiş şerit.

  özellikle ankaralı trafik dallamaları tarafından sığırlıklarına mükafat olarak kendilerine kullanma hakkı tanınmış bir şerit olarak görülmektedir. ankara gibi aşırı bir trafiğin olmadığı ve emniyet şeridinin az olduğu bir şehirde bile imansızca sömürülmektedir.

  bu şeridin ihlalinden yorulmuş kişilerin çözümü ise hayret vericidir.

  emniyet şeridinin olduğu bulvarlarda bu şeridin ihlal edileceği kesin olduğundan mütevellit sürekli olarak arkadan gelen kontrol edilir. arkadan gelenin emniyet şeridine daldığı farkedildiğinde direksiyon hafif sağa kırılır. arkadan sellektör, korna, amına kodumun herifi gibi hakaretler duyulsa da sanki eşek osuruyormuş gibi davranılır. rakip anadolu çomarının bir süre üzerinizden atlayamayacağını farketmesi beklenir. bu algıya ulaştığından sol taraftan normal insanlar gibi geçtiği görülür.

  her sabah ve akşam çayyolu, incek, oran, gop güzergahında sizi emniyet şeridinde sıkıştıran benim pek kıymetli ankaralı çomarlar. öyle ya da böyle size o şeridi kullanmayı öğretme konusunda keskin bir imanım var.

  edit : imla as usual.
 • şehirlerarası yolda trafik tamamen durmuş haldeyken, yani kaza olduğu neredeyse kesinken bu şeridi kullanıp bi de "ambulans geliyor yol versenize" diye önünüze kırıp size çığıran ayıların doğal yaşam alanı.
  bu kadar iğrenç olunmaz.
 • motosikletlilerin kendi hakkıymış gibi kullandıkları yol. fakat onlarada yasak. umarım bilinçli olurlar. zira ne zaman köprü yoluna çıksam ben trafikte boğum boğum boğulurken "abi ben yarım sağatte karşıya geçiyom yea" dediklerini duyuyorum. tabi kendi hakkın olmayan yoldan gidersen o kadar zamanda ben de giderim.

  https://www.youtube.com/watch?v=zztzqm6e7-g
 • gereksiz yere ihlalini engellemek için 100-150 metre arayla hız bariyerleri konmasının etkili bir çözüm olacağını düşündüğüm acil durum/arıza şeridi.
 • ana yola katılım için kullandığım tek şeritli bağlantı yolunu hafif ortalayarak gitmekteydim. arkada emniyet şeridini kullanmak isteyen orospu çocuklarına yol vermemek için. nasıl olduysa bir boşluğuma geldi, arkadaki ibne beni geçerek emniyet şeridinden ana yola doğru çıktı. bu arada yer istanbul, sabah trafiği.

  içimden küfürler saydırırken, belki 1-2 kilometre sonra bir başka ana yola katılımın köşesinde polis bizim ibneyi durdurmuş ceza yazıyordu.

  o anki sevincimle karışık intikam duygumu adamın yanından geçerken kornaya basarak kutladım, hani ne oldu gibilerden. sadece hafifçe çenesini kaldırarak ağzını büzüştürdü.

  acil durumlar dışında kullanılmaması gereken ek şerittir.
 • bayram bahanesiyle götleklerin işgal ettiği yol.adamlar normal şerit gibi kimseyi sallamadan gidiyorlar.
 • emniyet şeridinin ihlali güncel cezasının 1002 tl olduğunu hatırlatıyorum köşeme çekiliyorum.

  (bkz: yanarsın bir o kadar da kanarsın)