şükela:  tümü | bugün
 • başlığın ilk hali (bkz: kadın sürücüyü sıkıştırp kaza yaptıran okul taşıtı)

  ilk olarak servis şoförü kanun koymanın, ceza kesmenin peşinde değil hakkını korumanın, hakkının gasp edilmesini önleme peşinde.

  servis şöförü emniyet şeridinden gidenlere müsade etmek istemiyor çünkü o götler ileride sol sinyal verip bulunduğu şeridi tıkayacaklar. alemin tek akıllısı emniyetten giden götler sanki.

  servis aracı bulunduğu şeridin sağından ilerliyor. en fazla emniyet şeridi çizgisine lastiği dokunuyordur. şerit ortalama gibi bir durum yok.

  kadının arkasındaki bir başka emniyet şeridi götvereni araya araba almamak için kadının dibinden gidiyor. kadın ilerleyemeyip duruncada arkadan patlatıyor.

  sonrasında aynı fikirsiz kadın servis aracının ilerlemesini bekleyecek kadar sabredemeyip inmeye uğraşıyor. allahtan başına bir iş gelmiyor.

  yani teknik olarak başlık yanlış.
  doğrusu "emniyet şeridinde giden iki salağın çarpışması" olabilir.

  "emniyet şeridinden giden sabırsız sürücülerin kazası" olabilir.

  not: ticari araç kullanan şöförlerin geneline antipatik önyargılarım var. ama servis şöförü doğru olanı yapmış. emniyet şeridini kullananların hiç bir ceza almayacağını, üstüne ödül olarak daha hızlı gideceğini ve ileride sağ şeritte geride bıraktıklarının haklarını gasp edip daha uzun trafikte kalmalarına sebep olacağını biliyor adam. kusura bakmayın burası türkiye adalet kendini bile koruyamazken, vatandaş umrunda bile değil. servis şöförü kanunu sağlamıyor, hakkını korumaya çalışıyor sadece. çünkü kanunların kimsenin hakkını korumadığının herkes bilincinde.

  diğer taraftan servis şöförünün kazayla hem fiziki, hem kanunen hiçbir ilgisi yok. kazaya sebep olan takip mesafesini korumayan ve dikkatsizce arkadan gelen sürücü ve geçmek için son ana kadar zorlayan kadın.
 • "kadın sürücü" olmasının olayla bir alakasını göremediğim kaza. servis sürücüsü zaten geçenlerden nem kapıp sağa doğru sıkıştırmaya başlamış. bir kaç tane arabayı da kaçırmış zaten. piyango "kadın sürücü"ye vurmuş.
 • videodaki trafik sıkışıklığı var ya, işte onun sorumluları emniyet şeridinden sola kaynak yapanlardır.
 • şarkı çok iyiymiş la.

  aaa layke layke.

  tanım: emniyet şeridi hayvanları içeren video.
 • emniyet seridine girip girmemeleri, karsilasacaklari kanuni yaptirim tamamen kendilerini ilgilendirirmis. kafalar zehir gibi masallah. dortlulerini yakmadan emniyet seridinde ilerleyenlerin hicbir hakki yoktur. bu olayda da minibusun bir hasari varsa emniyet seridindekiler tarafindan essek gibi karsilanmistir. ayrica sikistirma falan da yok. fakat ben olsam sikistirirdim. emniyet seridinden gideceksin, ilerde trafigin daha da tikanmasina neden olacaksin. neyse ki cezalarini bulmuslar. keske daha suratli olsalardi da zincirleme buyuk hasarli bir kaza olsaydi.
 • emniyet şeridi uyanıklarının hepsinin hakettiği sondur.
  çok iyi yapmış, eline sağlık.
 • "adı üstünde "emniyet şeridi", yani "şerit". girilmesi külliyen yasak bir bölge değil."

  bu da iyiymiş.

  arkadaşım orası acil durumlarda kullanılması için. kaza vs olursa, lastik patlarsa, arıza olursa emniyetli olarak durman için. yardır allah gitmek için değil. ha hastan olur vs yakarsın 4luleri gidersin. o bile sıkıntı aslında ama neyse.

  yani o şerit, keyfi olarak girilmesi yasak bir bölge. aracına acımayan, herkesin göstermesi gereken tepkidir bence bu. cezalar caydırıcı olmadığı sürece de bu insanlar o şeridi ihlal edeceklerdir.

  olayın cinsiyetle değil kurallarla alakası olduğunu düşünüyorum.

  tanım:uyanık emniyet şeridi çakallarına ders vermiş, zararı emniyet şeridine girenler tarafından karşılanması gereken araç.
 • amacı dışında emniyet şeridini kullananların hepsi umarım aynı kazayı yaparlar. servis şoförüne tebriklerimi sunuyorum, adaleti otoriteler sağlayamazsa halkın kendisi sağlar.

  edit : imla
 • hırsızlara dur diyen bir yiğidin sürdüğü taşıttır.
  "emniyet şeridine girip girmemeleri, karşılaşacakları kanuni yaptırım tamamen kendilerini ilgilendiriyor. "

  hırsızı evinin kapı kilidini zorlarken görürsen sen ses çıkartma bundan sonra. veya bir mekanda masandaki telefonunu bir hırsız gelip almaya çalışırsa da dur. kanuni yaptırım sadece o hırsızları ilgilendirir çünkü.

  muhtemelen bu başlığı açan da emniyet şeridi müdavimlerinden.

  ha, bir de cezalandırma hakkından falan bahsedilmiş. okul taşıtı sürücüsü kimseyi cezalandırmıyor. sadece aleni hırsızlığın önüne geçiyor. helal olsun.

  hırsızlığı savunmak da çok yakışıyor bu coğrafyaya.
 • ortamlarda aydın diye geçinen ama bu başlık altında "emniyet şeridine girmeseymiş o da" gibi garip açıklamalar yapan yazarları görmemizi sağlayan olay.

  oldu o zaman memlekette her yanlış yapanı en yakınındaki cezalandırsın. şöyle yapalım mesela, birisi yere tükürdüğü anda en yanındaki kişi de ona tükürsün, hırsızlık yaparken birini yakalayan ilk kişi hırsızın kolunu bacağını kırsın, sinyal vermeden dönenin yolunu kesip dövelim ve namussuzluk yapanları yakalayıp s*kelim. nasıl fikir?

  oğlum siz salak mısınız? servis sürücüleri çok beyefendi adamlar da emniyet şeridine girenlere doğru olanı öğretme görevine mi soyundular? bu c plakalı oç'lar yüzünden trafiğe çıkılmıyor büyük şehirlerde, sanki babalarının yolu. bir de gelmiş savunuyorlar.

  kaza yapan aracın sürücüsünün kadın olmasıyla falan alakası yoktur bu olayın. denk gelmiştir. bu servis şoförleri oç'luk yapmak için cinsiyet ayırmaz. kadın emniyet şeridine girmişse çekin fotoğrafını şikayet edin. elin hanzosunun sıkıştırıp kaza yaptırmaya ne hakkı var? kim oluyor o it?

  zorla ağzını bozduruyorsunuz insanın ya.

  gelen mesajlar uzerine zorunlu edit: benim tepkim emniyet seridine girerek hata yapan bir surucuyu kendi fikriyle ve karariyla cezalandiran, kendinde bu yetkiyi goren servis soforune. trafik ihlalinin kurali vardir, herkes kafasina gore trafikte adaleti saglayamaz. peki, sizinki neye?