şükela:  tümü | bugün
 • zeka yoksunu dolandırıcılık türüdür.
  1- cep telefonundan arıyorlar numara görünüyor
  2- sizi tanımıyorlar, adınızı bilmiyorlar, kimle konuştuklarını soruyorlar
  3- bunlar da numaraları: 0536 2434704 ve 0538 6955570
  numaraların iptal edilmiş olmaları kuvvetle muhtemeldir, zira
  kendilerine telefonumun savcılıkça dinlemeye alınmış olduğunu, numaralarının
  kayda geçtiğini söylediğim anda sürekli bir "dıt dıt dıt" sesi başlıyor.
  numara arandığında ise telesekreter yanlış numara çevirdiğinizi söylüyor.
 • içlerinde nice asker, doktor, profesörlerin de olduğu insanların başlarına gelen, her duyduğumda bu insanların basiretleri nasıl böyle bağlanıyor diye düşünmeme sebep olan olay. öyle böyle değil, acayip paralar kaptırılıyor.

  en son canan karatay da savcılığa bu yüzden başvurmuştu.

  çoğunlukla aradıkları kişi hakkında bilgi sahibi oluyorlar. birtakım bilgilerini kişilere verip güven sağlıyorlar. terör örgütüne yapılacak operasyon için, savcının talimatıyla aradıklarına ikna ediyorlar. telefonu asla kapatmıyorlar; hatta gerekirse kişiye yedek batarya aldırtıyorlar. operasyon bittikten sonra, savcının arayacağını ve birkaç gün içinde paralarını teslim alacaklarını söylüyorlar.

  telefonda, arkadan sürekli telsiz sesleri geliyor. operasyonun çok gizli olduğu konusunda sürekli uyarıyorlar. para büyük miktardaysa, o anda banka hazır edemediği için başka banka şubelerine, hatta başka şehirlere gönderiyorlar. bu yüzden zonguldak'tan urfa'ya giden var.

  komik geliyor kulağa ama, bu mesele artık ciddi bir hal aldı. dediğim gibi, sıradan vatandaşlar değil sadece, okumuş, görmüş, zeki diyebileceğimiz insanlar da bu tuzağa düşüyor.

  hiçbir polis, emniyet mensubu ve dahi hakim savcı, kısacası devletin hiçbir görevlisi sizden arayıp para isteyemez! böyle bir yetkileri yoktur. koskoca cumhuriyet savcısı sizi telefonla aramaz.

  uyanık olalım, aklımızı kullanalım.
 • tc kimlik numarasi isteyip dolandiranlari falan anlarim da , bankadan parayi cek suraya getir tarzi dolandirilmayi anlayamam arkadas. ınsan hic dusunmez mi bu ne sacma is amk diye.
 • kurban hakkında bilgi toplayıp sonra bu dolandırıcılığı yapanlar var.

  hangi bankada ne kadar paranız olduğunu, çocuklarımızın ismini adresinizi, hesap hareketlerini, ne il yaptığınızı falan biliyorlar.

  telefonda bu bilgileri kullanarak kurbanlarını korkutuyor ve endişeye düşürüyorlar.
 • ortalama zekadaki bir anadolu insanını rahatlıkla tefe koyabilecek rolün kesilebildiği, aktörlerinin giderek ustalaştığı dolandırıcılık tipidir.

  buradan tipik bir örneğine
  ve buradan da 15 dakikalık ses kaydına ulaşabilirsiniz.
 • bu hafta her gün saat 12.00 ye doğru aradılar, o kadar cahiller ki, savcı rolüne giren "hangi adliyedesiniz?"
  soruma " çankaya adliyesi" cevabı verdi. "telefonum dinleniyor" dedim olmadı, "asıl siz hatta kalın, ben savcılığı arayacağım" dedim kapatsalar da ertesi gün ayni saatte yine aradılar. sonunda " yine mi siz, polis olduklarını söyleyenler?" deyince hemen kapattı. bu gün aramadılar. sanmam ama, dilerim bu bir mola değil bir vazgeçiştir.son görünen numara:0531 494 06 31
 • ankara'da oturanların bu aralar dikkat etmesi gerekendir. lan adamlar bildiğin almışlar önlerine rehberi ve sırayla arıyorlar.

  ha bu arada yöntem değiştirmişler. cep'telefonundan değil ev telefonu ndan arıyorlar ve sonra cep telefonuna geçiyorlar. baya baya da uzmanlaşmış vatandaşlar. aman dikkat. aman.

  ps: içimde kalmasın. bu işi yapan herkese kafam girsin. orospu çocukları sizi.
 • emniyetten arıyoruz diyenlere ailecek küfrederek çözdüğümüz olay. bir gün gerçekten emniyetten ararlarsa yatarımız var.
 • bi kaç kere arayıp yokladılar.yok zırt müdürlüğünden, zort emniyet amiri ayakları.fonda telsiz sesleri.biliyolar ya millet devletten it gibi korkuyo ordan yürüyolar.neyse yeni küfür icat ettim deneklerim oldular bir nevi.yalnız bi tanıdığım bunların para getir, bizi şurda bekle dedikleri yere aşiret olarak gitmişti de bunlar çıkmamıştı.anlayacağınız atacakları dayak kursaklarında kaldı bizimkilerin.
 • bu dolandırıcılık türünü bilip dikkatli davranmak da başınıza iş açabilir aman diyeyim.

  hafta sonu için memlekete geldik. hanımı kayınvalideye bırakıp pederin dükkana geldim, kardeşimle takılıyoruz. telefon çaldı, baktım bizim memleketin şehir kodundan bir numara arıyor. kim ulan bu deyip açtım telefonu. merhaba ben emniyetten arıyorum dedi. ahan da dedim dolandırıcı itler arıyor. he aq dedim, ne istiyon? bık bık 054 nolu araç sizin mi diyor? vay şerefsizler arabanın plakasını da bulmuş diyorum içimden. arkadan böyle sesler geliyor falan. benim aq nolcak diye cevap veriyorum. beyefendi nasıl konuşuyorsunuz siz falan diyor. kandıramazsın ulan beni diyorum. beyefendi aracınızı park ettiğiniz yerin yanında inşaat varmış, araçlar giremiyor, arabanızı çekin, şikayet var diyor. o zaman anlıyorum durumu ama nafile aq. memur bey kusura bakmayın, bizim emniyetle falan işimiz olmaz, emniyetten arıyorum deyince dolandırıcı zannettim diye lafı çevirmeye çalışıyorum. allah’tan anlayışlı bir memura denk geldik de anladım zaten öyle olduğunu diye cevap verdi de yırttık. yoksa devletin memuruna hakaretten alırlardı yemin ederim. diyeceğim o ki siz siz olun öyle emniyetten her arayana dolandırıcı gözüyle bakmayın(:

  tabii ki asıl lafım, evinin önüne park ettiğim aracı çektirmek için, apartman ziline basacağına, emniyeti arayan göte. sen sokağa kamyon sokacan diye, park yasağı olmayan, evimin önüne çektiğim aracı çektirmek için emniyeti arıyorsan büyük götsün aq. inşallah satamazsın o evleri.