şükela:  tümü | bugün
 • smiley dedigimiz seyin karizmatik adi.
 • emotion ile icon'dan türetilmiş cin fizz bir laf, msn messengerda sırıtık suratlar silsilesi ile yıldızdan kadehe adamdan bebeğe bir sürü şey yapabilmenizi sağlayan klavye büyüsü.
 • adult messenger olsa adı eroticon olacak şeyler topluluğu... (bkz: eroticon)
 • klavyedeki karakterler kullanılarak elde edilebilen ruh hali yansıtıcısı, sözcük yerine geçicisi..
  (bkz: icq)
  (bkz: yahoo messenger)
  (bkz: msn messenger)
 • smiley demenin daha bir asortik hali.!
  vardır bu tip insanlar dünya üstünde, "ayy baak ne şekerrr smiley" diye içinizdeki duygu tandansını harekete geçirirken siz karşınızdaki "yo yoo emoticon o smiley değil..." bile deme ihtimalleri yüksektir.!
  ayrıca bu harflere bağlılıkları yüzünden bu emoticon insanlarına emotion adlı koku ve hatta aynı ismi taşıyan çok duygusal destiniiiss çaaayylld parçası hediye edilebilir.!
  (bkz: eh peki madem).!
 • eski misir'in hiyeroglifleri gibi bi sey bunlar.. insanlar yazi yazmaktansa bunlarla anlasabiliyorlar artik..
 • dünyanın en gereksiz hadisesi.

  :) :p filan bunları demiyorum. atlayan zıplayan adamlar yok efendim koşan hipopotamlar koca memeli kadınlar filan..

  bak güzel kardeşim, orası msn penceresi. ben oraya yazı yazıyorum sen oku diye, ve karşılığında da yine yazı görmek istiyorum.

  o hoplayan hipopotam bana senin duygularını nasıl, hangi yöntemle aktaracak? yalan o olmaz öyle şey. diğer yandan düz yazı okumaya çalışırken sağdan soldan zırk zırk zırk diye hareket eden [zira ekrandan çıkana kadar sonsuza dek loop eder bu deyyuslar] bisürü şey yüzünden nereye bakacağınızı şaşırıp konsantre bir halden ansızın "la?" moduna geçmenize de yol açıyor bunlar.

  hele ki nickin başına kıçına hareketli bişeyler... ouyyhh...

  yapmayın abi. nolur. yalvarıyorum.

  batsın tükensin bu yapay endüstri.

  gerizekalılıklar üzerinden para kazanılmasını engellemek için, gerizekalılıklardan uzak duralım.
 • birde bunları kullanan gerzekler için msn de bir plug-in falan mı ne varsa artık,

  mesela adam (adam değime bakmayın. o lafın gelişi) bana "merhaba" dediğinde, fil götünde "m", pavyon ışıkları modeli bi "er", el yazısı "h", kırmızı @ şeklinde "a", yarrak şeklinde "b".. formatında bir mesaj alıyorum. mesajı decrypt edecem diye uğraşırken birde bu allahın belası iconlar animated oluveriyor. fil şahlanıyor, b erekte oluyor falan...

  ulan dingil! o platform ben ekran başında eblek olayım, sınıfı saymayı beceremeyip "uturun" diye gürleyen hocalar gibi saç baş yolayım diye mi var? bi program, dangalaklar tarafından yazıldı, böyle aptalca şeylere izin verdi diye şuursuzluk yapmak zorundamısın? klavyede rastgele tuşlara bastıp "bilgisayar kullanan şempanze" diye haberi yapılan maymun kadar beynin de mi yok?

  google talk son umudumdu. onda da çaldırıp kapatan floppy beyinli tipler türedi. nefret ettirdiler, yaşama sevincimi çektiler içimden.
 • bi grup arkadaşım bayılıyo bunlara. ne zaman konuşmaya başlasak hoplayan zıplayan kıpırdayan danseden bişiler geliyo karşıdan. zıplayan kuzu ve "ponpon smiley" en sevdikleri. birinin bazı harfleri yanıyo sönüyo renkli renkli, ne dediğini anlamak ne mümkün... bi de yeni bi tane bulur bulmaz bana da gönderiyolar, bi heyecan, bi neşe... üstelik ben göndermezsen bu kıpırtılı şeylerden arada bir-iki tane, benden aynı sıcaklığı göremediklerini düşünüp bozuluyolar. valla kötü bi niyetim yok, sadece sevmiyorum yazarken aradan danseden bi muz çıkmasını. ama diğer yuvarlak suratlarla bi derdim yok, hatta bazen iyi bile oluyo, sadece yazınca yanlış anlaşılabiliyo çünkü...