• 3-4 yılın sonunda bipolar bozukluk yaşayan ve gittikçe ruh hastasına dönüşen insandır. herkesin her zaman mantıklı ve sakin kalabilmesini beklemek cidden saçmalıktır çünkü
  • "bu sefer benim" deme heyecanıyla gelenler sakin sıfatını kaybederek yanmışlar.

yürüyün başka kapıya.*
  • türkiye'de yaşamak bu insanın cehennemidir.
    zamanla akıllanır ve herkes yerine sadece hak edenlerle empati yapar. başka türlü ruh sağlığını koruyamaz.
  • psikolog değillerdir. psikologlar özel hayatlarında, "empatine de mantığına da sakinliğine de sıçayım" modundadır.
  • insanların aptallıklarını görüp, empati yapıp üstüne sakin ve mantıklı kalıyorsa parti kursun oy verelim.
  • sorgulayıp, kendini geliştirmiştir. biraz mizacının özelliği ve çokça emek verip bu erdemleri kazanmıştır. böyle olduğu için de son derece mutludur.

(bkz: var olsun)
  • genellemek doğru mu bilmem ama çevrenize baktığınızda saymaya gerek kalmayacağını bilecek kadar bencil insan var. hep ben ben ben merkezli bu insanları biraz ele alalım. bunlar hep ama hep kırmızı çizgileri vardır aşamayız had bildirirler. benim kendi doğrularım var vazgeçmem derler. bi olay karşısında ilgi çekmek için ya zırlar ya da zorlarlar.

empati yapabilen çok değerli bu az kitle de sakin ve mantıklı bir şekilde bu insanların yerine koyup anlamaya çalışırlar insanları. ve kendilerini yıpratırlar. bencil insanların kendine özel davranışları yüzünden oturup empati yapmaya çalışmak gerçekten çok yorucu fakat durdurabilene aşkolsun.

not: sözüm dönemlik kötü zamanlar geçiren ya da çevresel psikolojik etkilerden dolayı davranış değişimi yaşayan ve bunu anlamaya çalışan insanlardan dışarı.
  • en doğrusu empatiye hiç bulaşmamaktır. aslında kimseye bulaşmamaktır. bırakın herkes kendi bokunda boğulsun...
  • bunun icin olaylari kisisellestirmemeniz, toplumsal roller konusunu iyi bilmeniz gerekir. bir elmada kurt gorduyseniz elmayi komple cope atmak yerine curuk yerini temizlemeniz her zaman daha karlidir/faydalidir.
  • bunlardan ülkemizde varsa bile çok uzun yaşamayacağı kesindir. kim dayanabilir lan bu kadar olaya, erozyona, yaşananlara?
hesabın var mı? giriş yap