şükela:  tümü | bugün
  • warhammer 40k evreninde insanlığın tanrısı, babası, yol göstericisi ve koruyucusu.

(bkz: the emperor)
  • spiritus sanctusun dediği gibi,insanlığın tanrısı,babası,yol göstericisi ve koruyucusudur.
    ancak kendisi hakkında pek bilinmeyen birşey vardır:
    türktür.
    harbi diyorum bak,taşak falan geçmiyorum.altta warhammer40k wikiden alınmış bir kısım var.

the emperor is the collective reincarnation of all the shamans of neolithic humanity's various peoples, the first human psykers. the foul warp entities that would become the four great powers of chaos had not yet fully formed when the emperor was born on earth during prehistoric times, somewhere in ancient central anatolia (modern turkey) in the 8th millennium b.c.

adam bildiğin anadoluda doğmuş bir psyker lan!

edit: yok lan adam hititli beyler, zaten ozamanlar daha türkler gelmemişti oraya.
  • tanrı konusu da en çok karşı çıktığı şeydir, bilime ve sanata düşkündür önem verir, dinlerin insanları nasıl kandırdığını uyutttuğunu ve yozlaştırdığını gördüğü için tüm dinleri yok eder.

son kiliseyi yok etmeye bizzat kendisi gitmiştir, burada kilisesi ile beraber ölmeye seçen son din adamı ona (yaklaşık olarak)
    "sen dinleri yok edebilirsin ama o kadar güçlü bir konuma geldin ki senden sonra insanlar sen tanrı olarak görüp sana tapmaya başlayacaklar" demiştir.

nitekim horus ile savaşında yarı ölü bir konuma geçince geride kalan yönetim kademesi emparator'un yokluğunun yıkıcı etkilerini azaltmak için kendisini tanrı konumuna sokan bir din peydahlamışlardır.

ve evet büyük ihtimal ile türk'tür.
  • sakarya nehri kıyılarında doğmuş anadolulu bir yiğittir.