• sakarya nehri kıyılarında doğmuş anadolulu bir yiğittir.
  • corumlu oldugu soyleniyor ancak turk degildir. bana kalirsa dark age of technology zamaninda yaratilmis bir silahtir.
  • -hayati boyunca herkesi kucaklamis bir adami* iskence edip delirttiniz. dorn eseri duvarlarima ates ettiniz, yetmedi sanguinius'u oldurdunuz. oldu mu? olmadi. bir adamin sarayina delik acarsaniz o adam da gelir sizin gotunuze deligi acar. kan parasi lazim horus kan.

diyerekten siege of terra'yi sonlandirmistir.

ayrica "ben tanri degilim aga melekler falan yalan " triplerinde gezip altin zirh, ulvi bir hava ve kafasinin uzerindeki altin halkayla millete gorunup herkesi diz cokturmekten imtina etmeyen ufak capta bir zubuktur kendisi.
  • anadolu'nun bağrından, mö 8000 civarında, sakarya nehri kıyılarındaki bir hitit köyünden çıkmış bir yiğit delikanlıdır.
  • fantastik warhammer 40k dünyasının atatürk'ü.
  • https://youtube.com/@cemo40k?si=848eca4lkfwqokmu şu underrated youtube kanalında büyük keyif alarak öyküsünü dinledigim warhammer evreninin ağababası.

adam götünü yırtmış ben tanrı değilim diye, herifi zorla tanrı ilan etmiş yine insan oğlu.
  • tanrı konusu da en çok karşı çıktığı şeydir, bilime ve sanata düşkündür önem verir, dinlerin insanları nasıl kandırdığını uyutttuğunu ve yozlaştırdığını gördüğü için tüm dinleri yok eder.

son kiliseyi yok etmeye bizzat kendisi gitmiştir, burada kilisesi ile beraber ölmeye seçen son din adamı ona (yaklaşık olarak)
    "sen dinleri yok edebilirsin ama o kadar güçlü bir konuma geldin ki senden sonra insanlar sen tanrı olarak görüp sana tapmaya başlayacaklar" demiştir.

nitekim horus ile savaşında yarı ölü bir konuma geçince geride kalan yönetim kademesi emparator'un yokluğunun yıkıcı etkilerini azaltmak için kendisini tanrı konumuna sokan bir din peydahlamışlardır.

ve evet büyük ihtimal ile türk'tür.
  • hayattayken mantık, bilim ve sanatı destekleyip metafiziğe dinlere ve dinlerin zihinleri köleleştirici etkisine karşı koymak için elinden geleni yaptığı halde kendisi hayattayken de öldükten sonra da, onun isteğine aykırı şekilde tanrılaştırılmasıyla atatürk'e aşırı derecede benzettiğim warhammer 40k evreninin insan imparatorluğunun ebedi imparatoru.

bu adamla ilgili bir şeyleri ilk okuduğumda bana sürekli atatürk'ü düşündürdü, zira hala atatürk'ü müslüman sananlar da var, onun insanüstü bir varlık olduğunu dolaylı yoldan iddia edenler de var. ikisi için de çok üzücü.

imparatorun o hali insanlığın kaçınılmaz sonuna yol açmışken, atatürk'ün tanrılaştırılması türkiye cumhuriyeti'nin sonunu getirdi...
  • tanri ve dinlere karsi cikmasina ragmen kendisinin tanridan hic bir farki yoktur. ee adama demezler mi bu ne perhiz bu ne lahana tursusu o yuzden "death to the false emperor"
  • gelmiş geçmiş en güçlü psişiktir kendisi, aslında gerçekte nasıl göründüğünü, sesini, boyunu vs kimse bilmez zira psişik imge olarak size nasıl görünmesi avantajlıysa öyle görünür. kimine altın zırh içerisinde gigachadların gigachadı 3 metrelik bir tanrı gibi görünürken diğerine ortalama boylu, aklın ve mantığın yolunda, bir bilim insanı gibi görünebilir. konuştuğunda ise düşüncelerini direk olarak kişilerin zihinlerine aktardığı için konuştuğu kişinin ana dili neyse o dilde konuşur. dosta güven düşmana korku verir.

bazı teorilere göre kendisi bir chaos tanrısıdır.

(bkz: emperor protects)
hesabın var mı? giriş yap