• ben bu oyundan cok umutluyum. bir kere hafif bir free roam ozelligi var. yani bir mafya ailesi ile gorusmeye giderken binanin ustune falan basmiyoruz, bizzat o muhite yuruyoruz. hosuma gitti.

  ikincisi tipki 90'larin efsane oyunu pizza tycoon gibi farkli illegal islere yonelebiliyoruz. cok fazla varyasyon gordum, epey hosuma gitti.

  combat biraz xcom'a benziyor. gordugum kadariyla 1-2 degisik ozellik eklemisler ama onlari oynamadan anlamak pek mumkun degil.

  neticede john romero ve brenda romero ikilisi yapiyor, paradox isin icinde. kotu olmaz diye dusunuyorum. ozellikle alkolun yasak oldugu 1920'lerde yani prohibition era'da geciyor olmasi da ayri bir hava katacak. bekliyoruz.
 • (bkz: omerta city of gangsters) oyunu vardı buna benzer şekilde sıra tabanlı, mafyalı ve ryo temelli olarak. ben uzunca bir zaman oynadım, güzel gibi, şimdilerde neredeyse bedava oluyor indirim dönemlerinde, empire of sin ile ilgilenen arkadaşlara da bunu öneririm.

  tanım: bir trilyon tane dlc ile devam edecek olan ama muhtemelen gayet güzel çıkacak bir oyun. benim merak ettiğim, acaba ön sipariş ile çıkış fiyatları farklı oluyor mu? şimdi almalı mıyım yani, daha önce ön sipariş deneyimim yok da, bilen mesaj atarsa sevinirim.
 • (bkz: gangland) oyununu anımsatan oyun.. bugün steam'de satışa çıkması bekleniyor.
 • omertanın güncel hali olacak oyun. bakalım bugün neler olacak... inceledikten sonra bir defa daha yazılır. ama keşke custom karakter yaratma imkanımız olsaydı. güzel olacağına inanıyorum.
 • merak içinde beklediğim oyundur yeni bir omerta olabilir yukarıda söylenildiği gibi
 • steam de karışık alan oyundur nedenini merak ediyorum paradox un strateji oyunları güzeldir ama bu omerta tarzı oyununu ilk kez yapıyorlar ve ön spariş vermek mantıklı olmaya bilir üsteki arkadaşlardan da pişman olanlar da varmış bir kaç güncelleme sonrası neler olur küllerinden doğar mı bilmiyorum ama oyunun teması tarzı güzel gibi
 • klasik paradox oyunu olarak beta halinde çıkmıştır. hatta alpha bile diyebiliriz.

  öncelikle şunu söyleyeyim. bu oyundan x-com beklemek, başka bir paradox oyunu battletech'ten titanfall beklemek gibi bir şey. burada odak zaten turn based savaşlardan ziyade oynarken bir hikaye yaratmak. savaşlar sadece tuzu biberi ama maalesef oyun şu haliyle hiçbir şeyi tam yapamıyor. replayabilitysi ve farklı yollardan mekanları ele geçirmesi yönüyle öne çıkacakken mekaniklerdeki dengesizlik ve buglar yüzünden tek düze olup çıkmış. savaş desen "janky as hell".

  şu haliyle oynanmaz. 1 sene sonra bile oynanır gibi görünmüyor. fikir güzel fakat başka bir imperator: rome vakası gibi görünüyor. toparlaması zaman alacak.
 • paradox interactive'in sadece yayıncısı olduğu diğer oyunlar gibi zamanla oynanabilir hale gelecek oyun.

  (bkz: stellaris)
  (bkz: surviving mars)
 • benden öneri türkçe yaması ve 2 tane dlc'si çıkana kadar almamanızdır. şimdiki fiyatına bakmayın kafadan 150 lira ayırın. paradox'un oyunlarında çeşitlilik dlc'lerle sağlanır dlc'siz oyunun tadı yavandır.
 • paradox oyunu. bu ne demek:
  - dlc'lerle 5 senede 800 lira paranızı yeme tehlikesine sahip oyun.
  -ne kadar türk oynarsa oynasın türkçe altyazı gelmeyecek, süründürecek.

  üzgünüm fakat artık ülkemizdeki insanların birileri için ne deneme tahtası olacak parası ne de zamanı var. cyberpunk'ın bile gameplay videolarının gelmesini bekliyorum. ilk 20 dakikaya, yorumlara vs. bakacağım, alırsam öyle alacağım. cdpr'a hakaret ediyor gibi hissediyorum ama yapabileceğim bir şey yok. varlarımız ve yoklarımız artık bu şekilde, hazin.
  20 gün sonra gelen edit: cyberpunk'ı işte bu yüzden almadım.
  2023 editi: zamanında 800 lira büyük paraydı. şu anda eu4 ve hoı4'ün ikisi de 3000 lirayı rahat geçiyor. paradox en son milletin eu4'ü tam sürüm oynayabilmesi için abonelik sistemi çıkardı; bilmem güler misin ağlar mısın?..
hesabın var mı? giriş yap