şükela:  tümü | bugün
  • tam adı 'empyrıon – galactıc survıval' olan, minecraft ile space engineers karışımı, 5 ağustos 2015'te steam'de 1.2.1 resmi pre-alpha sürümü yayınlanacak, uzayda hayatta kalma oyunu.yine bir kickstarter projesiymiş. kazara youtube'ta denk geldim. uzay aracınızla bir gezegendesiniz. kaynak toplayıp ihtiyaçlarınızı gideriyorsunuz, bir şeyler inşa ediyorsunuz. aç kalmamak için etraftaki hayvanları öldürebiliyor ya da tarım yaparak ekmeğinizi uzay taşından çıkarabiliyorsunuz. sitesinde, uzayda gezmeli, savaşmalı, sevişmeli * bir oyun olacağı yazıyor.
    güzel bir oyuna benziyor. takipteyim.

--- spoiler ---
    empyrion is a 3d open world, space survival adventure in which you can fly across space and land on planets. build, explore, fight and survive in a hostile galaxy full of hidden dangers.
    --- spoiler ---
    [http://empyriongame.com/ http://empyriongame.com/]
  • bugün deneme şansı bulduğum oyun. steam'de bedava şu anda iki gün için. multiplayer'ı daha denemedim ama single oynayış için bayağı güzel olduğunu söyleyebilirim. oyunun başında bir kapsülün içinde bir gezegenin yörüngesine girip yüzeyine iniş yapıyorsunuz. sonrasında kapsülden inip etrafta dolanıyor, kapsülün envanterindeki malzemeleri kullanarak kendi base'inizi yapmaya başlıyor, etrafınızdaki alanları keşfediyor, looting-crafting yaparak kendinizi korumaya ve hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. kendi uzay mekiğinizi inşa edip oyuna başladığınız gezegen dışında başka gezegenlere de gidebiliyor yani uzayda yolculuk yapabiliyorsunuz. ben daha oyunun başlarında olduğum için ne adam akıllı bir base'im ne de küçük bir uzay mekiğim var. gezegende yalnız değilsiniz, bir çok yaratık, kabile tarzında yaşayan insanlar ve drone'lar da sizinle beraber yaşıyor ve sizin için tehdit oluşturabiliyorlar bazen. örneğin base'inizin inşasını tamamladığınızda ve aktif hale getirdiğinizde drone'lar sizin base'inizin sinyalini fark ediyor ve sizin olduğunuz bölgeye doğru saldırmaya başlıyor. assault rifle ve pistol gibi silahlar ile karşı koyabiliyoruz bu tarz durumlarda.

oyun şu sıralar pre-alpha aşamasında ancak çok büyük bir içeriğe sahip şu aşamada bile. tamamlandığı vakit steam'in sayılı oyunlarından biri olabilecek gibi gözüküyor.
  • hakettiğinden az ilgi gördüğünü düşündüğüm müthiş oyun. starbound'un 3d halinin üzerine subnautica'nın uzayda geçenini ekleyin, ortaya bu çıkıyor. bulunduğunuz garip gezegeni keşfetmek, lootlamalar, craftlar, enteresan yaratıklara karşı hayatta kalmaya çalışma, baseinizi inşa etmek ve sonrasında yaptığınız uzay mekiğiyle bambaşka gezegenlere gitmek...
  • mikemmel oyun. henüz alphada olmasına rağmen kendini oynattırıyor. mini bir türk serverı bile kurulmuş(empyriontr). keşke daha fazla ilgi çekse. nms'ın binde biri reklamını yapamadılar.
  • ilk defa bu tarz bir oyunu oynuyorum. uzun zamandan beri steam istek listemdeydi. hoş indirimsiz fiyatı çok fazla değildi (30-40 tl mi neydi) ama kredi kartında tonla şey olduğu için vereceğim para fazla gözüme batıyordu. bir iki gün önce 15 tl'ye indiğini görünce aldım ve oynamaya başladım. dedim ya ilk defa bu tip malzeme topla, inşa et tarzı bir oyun oynuyorum. 29 ekim dolayısıyla dün tatildim, e bugünde pazar olduğundan dolayı zaten tatilim. iki gündür deli gibi oynadığımı fark ettim. kaldı ki daha alpha aşamasında. şu anda yaptığım çok bir şey yok. acıktığımda yemek topluyorum, malzeme tükendiğinde ham madde topluyorum, yeni kurmayı becerdiğim (blueprints ile) üssümün silahları için mermi çıkartıyorum falan. daha uzay gemisi veya mekiği için olan mekaniklere geçmediğim için bir şey diyemeyeceğim ama en azından artık temel olarak bir üs nasıl kuruluyor az çok çözdüm gibi. çiftçilik olayına da başladım ama tabii ki bir iki yanlışım olduğundan tam verimli kullanamıyorum. acemilik işte. eğer üstüne adam gibi düşerlerse bence harika bir oyun olarak yerini alacaktır. alpha haliyle eksiklerine rağmen bu kadar oynatıyorsa boş vermeyip adam gibi üstüne eğilip, tam sürümünü adam gibi hallederlerse bence çok süper olacak. kesinlikle tavsiye edeceğim bir oyundur.
  • steam'de fiyatı 15.50 tl ye düşmüş oyun.