şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tam adı 'empyrıon – galactıc survıval' olan, minecraft ile space engineers karışımı, 5 ağustos 2015'te steam'de 1.2.1 resmi pre-alpha sürümü yayınlanacak, uzayda hayatta kalma oyunu.yine bir kickstarter projesiymiş. kazara youtube'ta denk geldim. uzay aracınızla bir gezegendesiniz. kaynak toplayıp ihtiyaçlarınızı gideriyorsunuz, bir şeyler inşa ediyorsunuz. aç kalmamak için etraftaki hayvanları öldürebiliyor ya da tarım yaparak ekmeğinizi uzay taşından çıkarabiliyorsunuz. sitesinde, uzayda gezmeli, savaşmalı, sevişmeli * bir oyun olacağı yazıyor.
  güzel bir oyuna benziyor. takipteyim.

  --- spoiler ---
  empyrion is a 3d open world, space survival adventure in which you can fly across space and land on planets. build, explore, fight and survive in a hostile galaxy full of hidden dangers.
  --- spoiler ---
  [http://empyriongame.com/ http://empyriongame.com/]
 • space engineersten devşirme bir oyuna benzese de ve steam kütüphanemde dursa da hala tam olarak hazır olup adam gibi oynamadığım oyun. oyun space engineerse epey benzese de kendi farklılıkları var. kimi yerde space engineersten daha iyi buluyorum kimi yerde pek beğenmiyorum. ama şunu kesin söyleyebilirim ki oyun space engineersten çok daha akıcı. space engineersin o hayvan gibi sistemi yorması ki özellikle gezegenler gelince ibneler sistem gereksinimlerini bile değiştirdiler, göz önüne alındığında ordan ufaktan "benimle oyna lan" der gibi göz kırpıyor. ama işte empyriondaki gezegenler de çok çirkin. fakat oyundaki bazı modeller çok güzel, bazıları ise epey kötü ama arada gördüğüm kadarı ile yeni bloklar, dokular oyuna dahil ediliyor. mesela oyundaki bazı yaratıklar fena değil bazıları çok çirkin, animasyonlar çok itici. ama şunu diyebilirim ki space engineersten bence epey ders alıyorlar. mesela empyrion da tekerlek yok.. hovercraft tarzı yer aracı yapabiliyorsun. space engineerste o tekerle bir çok şey yaparsın ama bir türlü stabil yapamıyorlar. stabil olmayacak, deli dana gibi tepinecekse napayım tekeri. ayrıca piston falan da yok, rotor da yok... konveyor sistemide yok. zaten gerek de yok. işin çok fiziğine takılmamışlar. ama oyunda moda gerek de yok. her şeyden üçer beşer var zaten. ben de oyunları vanilya seviyorum. modla, modun yapımcısının götünün keyfiyle uğraşamam. oyunu açtığım gibi her şey uyumlu ve stabil olacak. artık ne kadar olabiliyorsa. yok bu mod kasıyor, yok o mod şu modu engelliyor, yok modun yeni versiyonu gelmiş mi... sikerler hacı, uğraşamam.

  kalitesi her ne kadar belli olsa da türk oyuncuların pek ilgisini çekeceğini sanmıyorum. space engineersten aslında daha kolay oysa ki. space engineerste oyna bakayım çoklu da o yaptığın gemiler nasıl defalarca patlıyor. nasıl zor kazı yapmak, inşa etmek. empyrion da inşa etme starmade gibi daha çok. space engineerste elinde kaynak makinesi ile tek tek blokları yapacaksın. sanki senden oynamanı istemiyorlar gibi. empyrionda öyle değil. daha kolay. he mesela space engineerste adamlar merdiveni kaldırdılar yer çekimi şöyle böyle diye geçiş tüpü gibi bir şey yaptılar. empyrionda adamlar asansör gibi bir şey yaptı onu. içine girince havada asılı kalıyorsun istediğin kata gidiyorsun. akıl akıldan üstündür işte. şu modelleri bir elden geçirseler, uzayı sınırsız yapsalar, gezegenlerdeki sınırı kaldırsalar ve gezegenler space engineersteki gibi olmasa bile daha ikna edici olsa bir şey istemem şimdilik. elbetteki şimdi alfa aşamasında. ama space engineers hantal, starmade karışık geliyorsa tavsiye ederim ve tüm söylediğim oyunların da alfada olduğunu hatırlatmak isterim.
 • bugün deneme şansı bulduğum oyun. steam'de bedava şu anda iki gün için. multiplayer'ı daha denemedim ama single oynayış için bayağı güzel olduğunu söyleyebilirim. oyunun başında bir kapsülün içinde bir gezegenin yörüngesine girip yüzeyine iniş yapıyorsunuz. sonrasında kapsülden inip etrafta dolanıyor, kapsülün envanterindeki malzemeleri kullanarak kendi base'inizi yapmaya başlıyor, etrafınızdaki alanları keşfediyor, looting-crafting yaparak kendinizi korumaya ve hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. kendi uzay mekiğinizi inşa edip oyuna başladığınız gezegen dışında başka gezegenlere de gidebiliyor yani uzayda yolculuk yapabiliyorsunuz. ben daha oyunun başlarında olduğum için ne adam akıllı bir base'im ne de küçük bir uzay mekiğim var. gezegende yalnız değilsiniz, bir çok yaratık, kabile tarzında yaşayan insanlar ve drone'lar da sizinle beraber yaşıyor ve sizin için tehdit oluşturabiliyorlar bazen. örneğin base'inizin inşasını tamamladığınızda ve aktif hale getirdiğinizde drone'lar sizin base'inizin sinyalini fark ediyor ve sizin olduğunuz bölgeye doğru saldırmaya başlıyor. assault rifle ve pistol gibi silahlar ile karşı koyabiliyoruz bu tarz durumlarda.

  oyun şu sıralar pre-alpha aşamasında ancak çok büyük bir içeriğe sahip şu aşamada bile. tamamlandığı vakit steam'in sayılı oyunlarından biri olabilecek gibi gözüküyor.
 • hakettiğinden az ilgi gördüğünü düşündüğüm müthiş oyun. starbound'un 3d halinin üzerine subnautica'nın uzayda geçenini ekleyin, ortaya bu çıkıyor. bulunduğunuz garip gezegeni keşfetmek, lootlamalar, craftlar, enteresan yaratıklara karşı hayatta kalmaya çalışma, baseinizi inşa etmek ve sonrasında yaptığınız uzay mekiğiyle bambaşka gezegenlere gitmek...
 • mikemmel oyun. henüz alphada olmasına rağmen kendini oynattırıyor. mini bir türk serverı bile kurulmuş(empyriontr). keşke daha fazla ilgi çekse. nms'ın binde biri reklamını yapamadılar.
 • ilk defa bu tarz bir oyunu oynuyorum. uzun zamandan beri steam istek listemdeydi. hoş indirimsiz fiyatı çok fazla değildi (30-40 tl mi neydi) ama kredi kartında tonla şey olduğu için vereceğim para fazla gözüme batıyordu. bir iki gün önce 15 tl'ye indiğini görünce aldım ve oynamaya başladım. dedim ya ilk defa bu tip malzeme topla, inşa et tarzı bir oyun oynuyorum. 29 ekim dolayısıyla dün tatildim, e bugünde pazar olduğundan dolayı zaten tatilim. iki gündür deli gibi oynadığımı fark ettim. kaldı ki daha alpha aşamasında. şu anda yaptığım çok bir şey yok. acıktığımda yemek topluyorum, malzeme tükendiğinde ham madde topluyorum, yeni kurmayı becerdiğim (blueprints ile) üssümün silahları için mermi çıkartıyorum falan. daha uzay gemisi veya mekiği için olan mekaniklere geçmediğim için bir şey diyemeyeceğim ama en azından artık temel olarak bir üs nasıl kuruluyor az çok çözdüm gibi. çiftçilik olayına da başladım ama tabii ki bir iki yanlışım olduğundan tam verimli kullanamıyorum. acemilik işte. eğer üstüne adam gibi düşerlerse bence harika bir oyun olarak yerini alacaktır. alpha haliyle eksiklerine rağmen bu kadar oynatıyorsa boş vermeyip adam gibi üstüne eğilip, tam sürümünü adam gibi hallederlerse bence çok süper olacak. kesinlikle tavsiye edeceğim bir oyundur.
 • steam'de fiyatı 15.50 tl ye düşmüş oyun.
 • nms alacaktım kafama koymuştum yorumları görünce , vay arkadaş dedim. star citizene baktım bakıştım 50 dolara gemi alacaktım halbu ki oyuna girmem için beğenmediğim bir geminin de bulunduğu paketi almam lazımdı. yani 45 dolarlık bir paket ekstradan 50 dolarlık gemi. ee noluyok arkadaş.. dolar 3.44

  steama baktım indirimde ne var ne yok diye.. galactic survivali gördüm diğer saydığım oyunlar gibi, geliştirilme aşamasındaymış. bir kaç video izledim yeterli dedim. 90 doları citizene vereceğim fakat kazandıkları parayı duyunca geliştirmelerinin çok yavaş ilerlediği apaçık. siz bi alfadan betadan çıkarın vereyim . tabii ki parasından dolayı vermedim başka bir nedeni yok.

  gelelim 2 saatlik galaktik yorumuna. 15tlye iki paket sigara alamıyorsunuz. bu oyunda bayağı bir vakit geçirirsiniz. uzay temalı minekraft gibi bir oyun, minekraftın grafikleri zaten ortada o yüzden herşey grafik değildir, buna katılırsınız.. citizeni grafik meselesinden ayrı tutuyorum ve az daha geliştirilmesini beklerken keyifle oynayacağım bir oyun bulduğumu siz değerli arkadaşlarla paylaşıyorum.. tavsiye ederim
 • 10 saatlik singleplayer deneyimime göre söyleyebilirim ki gayet zevkli bir oyun olmuş. ben 5.3.2 versiyonunda katıldım. önceki versiyonlara göre oldukça gelişme göstermiş anladığım kadarıyla. bu yaz da early access'ten çıkacak. güzel bir güncelleme ve yeniliklerle daha da oynanır olur.

  multiplayer'ı denemedim ancak sanırım daha çok co-op olmuş.

  artıları;
  +crafting olsun, combat olsun gayet zevkli.
  +oyunda kritik çok az bug var (diğer ea oyunları da gördük).
  +uzayda geçiyor.
  +oyunda neredeyse her şeyi editleyebiliyorsunuz.
  +fiyatı ucuz.(steam'de 30 tl)
  +steam workshop'ta acayip güzel şeyler var. mutlaka denenmesi gereken base ve vessel blueprint'leri var.

  eksileri;
  -net bir senaryo yok. sistemler arası savaş, faction vs...
  -collision damage yok.
  -grafikler eski.(çok göze batmıyor)
  -ai
 • 400 saatlik oynayış süreme dayanarak öveceğim oyun.

  sevgili saygılı arkadaşlar. eğer ağır bir sandboxcı iseniz ve bu tür hayatta kalma oyunlarını seviyorsanız, hala oynamamış olmanız büyük bir kayıptır. ilk halinden bugüne dek oldukça gelişmiş olan bu güzide oyun, tam gazla ilerlemeye devam etmektedir.

  singleplayer da tecrübe kazandıktan sonra, oyunu kesinlike pvp sunucularda oynamanızı öneriyorum. hele birde 2-3 arkadaş bulup beraber oynarsanız, iş güç okul bıraktırır. bendeniz yıllardır bıkmadan sıkılmadan oynamaktayım, online sunucularda bir çok kez yıkıma yaşadığım olmuştur. ama bende çok hayal yıktım, emekleri sömürdüm yalan yok. bir keresinde koca galakside sadece tek yerde bulunan nadir bir elementin olduğu gezegeni kolonileştirmiştik arkadaşla. bütün maden yataklarına savunma sistemleri yerleştirip, gezegene girmeye çalışan garibanları otomatik olarak indiriyorduk. ama ne oldu? bütün sunucu bir olup gezegene daldı. kaç aylık emeğimiz mahvoldu, hayatımız kaydı. havada çarpışan devasa ana gemilerin görüntüsü hala gözümden gitmez. ama kesmedi bizi tabi, daha da bilenip intikam almaya yeltendik. o saldırıdan yer altı üssümüze sığınarak kurtulmuştuk.

  neyse.
  sizi herhangi bir güneş sisteminde herhangi bir gezegene saldıkları ve sıfırdan başlayıp kendinizi dehşet verici devasa gemiler yaparken bulduğunuz oyundur. keşfetmenin ucu bucağı yoktur. online sunucularda sayısız gezegen vardır, heyecanlıdır. muhteşem bir uzay macerasını fps kameradan sizlere sunar.