şükela:  tümü | bugün
367 entry daha
  • ülke standartlarını yüksekten tarihçi. tarihi övünmek ya da yermek için kullanmıyor. gaz vermiyor neyse onu anlatıyor. bu adam sayesinde ilker canikligil'e katlanıyorum. kitaplarida oldukça başarılı.

en güzel yanı politik görüşünü karistirmiyor yaptığı işlere. yoksa biliyoruz liberalsin emrah bey!!! *şaka bir yana gerçekten kamuya hizmet eden bir bilim insanı görmeyeli baya olmuştu. kendisi sağolsun varolsun.
  • iyi bir tarihçi olmayan ve muhtemelen hiçbir zaman iyi bir tarihçi olamayacak bir kişi.

evet, tarihi belki eğlenceli bir şekilde anlatır, insanlarla özellikle genç nesil ile arası iyidir ama o kadar. kendisine iyi bir tarihçidir diyebilmek için elde başka hiçbir şey yok.
  • uslubuna bayildigim tarihci.

iyi kotu bilmem. sadece keyif almak icin olmaz oyle sacma tarih izliyorum.

kitaplari da boyle keyifliyse okuyalim. bilen var mi
  • birkaç ay önce bir gece saat 2 suları. oldukça önemli bir sınava 1-2 gün kalmış, üsküdar’da harıl harıl ders çalışıyorum.

mola verince twitter’a bakayım dedim, hocam biriyle baklava hakkında konuşmuş şu türü severim falan demiş. birden gaza geldim, kendisine olan sevgimin de etkisiyle tweet attım “hocam baklava alıp geleceğim nerede buluşuyoruz” diye. hoca “kriton curi’de bekliyorum” deyince sınavı ve gecenin bir yarısı olmasını umursamayıp taksiye atladım, kozyatağı güllüoğlu’ndan baklava alıp kriton curi’ye gittim. buraya kadar her şey yolunda gidiyor.

sonra hocama tweet attım hocam geldim falan diye ama tık yok. yok canım öylesine demiş olamaz falan diyorum ama dakikalar geçiyor ve parkta köpek havlamaları haricinde hiçbir hareketlilik yok. yaklaşık bir yarım saat bekledim, sonra hayal kırıklığına uğramamış gibi yaparak avare avare yürüdüm, saatten dolayı yurda da gidemeyeceğim için sabaha kadar bir yerde çay içtim. o baklavayı yemeyi de kendime yediremedim, arkadaşlarıma verdim “alın lan içimden geldi” diyerek. ertesi gün hocam tweetime yanıt verdi “ahahaha ben ciddi değildim ya” minvalinde ama tabii ki hayal kırıklığım bakiydi.

bu elim hadiseyi unutmam için sizden bir jest bekliyorum sevgili hocam, biliyorum buraları okuyorsunuz :)

nev-i şahsına münhasır insan.
24 entry daha