şükela:  tümü | bugün
  • behzat ç emrah'in olduğu kadar, mehmet erdem'indir de. ben behzat ç'de emrah izleri taşıyan sahneleri geçerim ne yalan söyleyeyim. amirimin böceklerle uğraştığı, eşek kadar berna'nin bebek edasıyla babacık babacık diye dolaştığı sahneler benim için fazla yapmacık ve amerikanvari psikozlar.

emrah'da 16-20 yaş arası türk gençlerinin, etiket yazarı benim gözümde. çakma solculuğu, beceremediği marjinal tavırları falan insanı irite ediyor. haa 18 yaşlarımda etmiyordu bu da bir gerçek. sanırım biz büyüyüp fikirlerimizin, hayatımızın üzerine birşeyler koyduğumuz, emrah da sabit kaldığı için böyle düşünüyoruz (böyle düşünenler için).

son yaptığı şey ise resmen neresinden tutarsan tut elinde kalan, iğrenç bir olay. bu hikayedeki kadınla veya eşiyle empati yapan herkes, emrah'in iğrençliğini görebilir. ben sıradan, tanınmamış bir insanken bile dikkat ediyorum böyle şeylere. eski sevgilim evlenmiş ise ve ben bunun acısını yaşıyorsam, afişe etmeden içimde yaşıyorum ona zarar gelmesin diye. yeni ilişkisinde mutsuz olmasın diye sokagindan geçerken tedirgin olup yol değiştiriyorum. arkadaş kalmışsak bile, evlendiyse bu arkadaşlığı bitiriyorum. ola ki o bitiremez ve eşiyle benim yüzümden gerilirler diye.

emrah burayı okuyorsan sana tavsiyem biraz delikanlı olman. çok unutamayacaksan, bağcılar dizolari gibi kendini jiletleyip fotoğraf çekme. git eski şairler gibi intihar et. sana bir zamanlar kıymet veren okuyucularını da, geldiğin hali üzülerek izleyen insanlar olmak zorunda bırakma.
  • zamanında emrah serbes trendine ayak uydurup kendisine hayranlık beslemediğim için bir oh çektiren adam.

aynen böyle devam bro.
  • (bkz: montla sıç)
  • bir b.k sanmıştık kendisini, değilmiş.

imstagramda beğeni kasacağım sosyal medyada gündem olacağım diye herif kendine jilet atmış, iyice mala bağladı, yazık gerçekten ,
  • öncelikle ben o izleri faça olarak algılamadım, başka bir aksilik olmuştur, dikenli tellerden atlamak gerekmiştir misal, kafa güzeldir, göt 10 sene öncesinin götü değildir, kalkmamıştır, sevişmek icap etmiştir tellerle, dikenlerle, sonra yere yapışmıştır vs vs vs...

façaysa da mühim değil, bariz olan bir şey var, adamın gücü ergenliğinde. net.

istediği kadar boka batsın, tanrı onu seçmiş, ben anlatınca güzel olmuyor, sen anlatınca da; ama o anlatınca güzel oluyor şefim, ruha dokunuyor. 3.2 saniye kala bir üçlüğe ihtiyacın varsa topu petar naumoski'ye verirsin, bu da böyle bir şey. şanslı çip. şanslı olduğunu fark ettiğinde bitecek.

sonra başka bir şanslı çip çıkacak, onu okuyacağız. tanrının sürreal tutkusu bu.
  • nedense pek şaşırmadım bu akşamki hadiseye. kendisi böyle bir abimizdi zaten. biraz serseri, biraz arabesk mi dersin kibarca ama öyle bir tat var işte halinde oldum olasi.
  • müptezeller kitabının yazarı. o kadar canı yanmış ki, dayanamamış kesmiş kendini. ha, etik mi değil mi tartışılır. fakat, sabahtan akşama kadar, özgürlük, hak, hürriyet, devrim diye bağıran ekşi yazarlarının buna niye bu kadar tepki verdiğini anlamış değilim. kaldı ki hesap kendi özel hesabı, görmek istemezsen girip bakmazsın. adam orda istediği her şeyi paylaşabilir. ve yaptığı şeyler onun kaleminin güzelliğini etkiler mi. hayır. sevmek zorunda da değilsiniz ayrıca, ama saygı duymak zorundasınız, zorundayız. bu adam bu. hep böyle değilse bile böyle oldu. ayrıca prim derdinde olduğunu falan da düşünmüyorum. zaten, kendisini seven bir kitlesi var. hasılı kelam; insanın canı yanınca ne yapacağını kendisi bile kestiremiyor.
  • herşeyin taklidi sırıtır ve bi yerde kendini ele verir ya, işte öyle gittikçe epriyen, dağılan, sahteliği ortaya çıkan genç yazar adayımız; çakma bukowskimiz. parayı şöhreti bulup dağıtan genç topçular gibi hali tavrı. iki satır iyi yazınca istanbula kaçan anadolu topçusu refleksi gösteriyor. gençlerbirlikli tarık gibi bir şey... sabahtan akşama içip dağıtacak parayı bulup tutunamıyorum ayağı yapmak. yazık. arkasında durup onu destekleyen, onu piyasada tutan editörlere de yazık ediyor.
  • emrah koş selin i seviyolar.
  • eski sevgilisinin düğününü gölgede bırakan bencil erkek. aralarındaki bir şaka falan değilse yaptığı gerçekten şımarıklık. julia roberts filminde bile abes duran vaziyetle rol çalmaya çalışarak neden yuva kurmak üzere olan çifti huzursuz ediyor ki...

annem kitaplarının sıkı takipçisiydi. sabah uyanınca göstereceğim bu garipliği. eminim bu hallerinden sonra vazgeçecektir.

hesabın var mı? giriş yap