şükela:  tümü | bugün
 • katildir. nokta.
 • birden fazla ölüme sebep olan aşırı ihmalkarlığı ve hukuk sistemine kestiği ''racon''un cezası olarak alacağı ağırlaştırılmış hapis cezasına, bence ''adam'' olana kadar her gün tokatlanmak da eklenmeli. anca ayılır sarhoş tuzsuz deli bekir
 • bunun sonunda olmayan t sanayide var. burada volana volant derler.

  you volan't my bitch
 • yav, yorum yapmayayım, yapmayayım diyorum ama sinir bırakmıyorsunuz adamda.

  emrah serbes, genel manada adamlıktan, derbederlikten, bizi kimse sevmiyor abi biz farklıyız yha laflarından, göğsünü jiletleyip bunu halkla paylaşan, mazlum, halktan biri ayağına yatıp camaro'ya binen yeraltı edebiyatçısı bir tip.

  eserleri güzel mi? kişiden kişiye değişir, öznel bir yargıdır, ama kalitesiz demenin haksızlık olacağını düşünüyorum, adamda yetenek var.

  lakin, sizin ve tüm türkiyenin karıştırdığı mevzu şu, herkes kaza yapabilir. dünyanın en iyi şoföründen, en acemisine, adı üstünde kaza bu, hepimizin, trafikte olduğu her an başına gelebilecek bir şey bu. allah önce ölümlülerinden olmak üzere herhangi bir kazadan sakınsın bizleri.

  amaaaa, sen gidip, alkol uyuşturucu türevi uyuşturucu*/uyarıcı madde alırsan, trafik kurallarının hiçbirine uymazsan, yağmurlu yolda 150-160 basarsan ve bir ailenin yok olmasına sebep olursan, kimse kusura bakmasın bu cinayettir.

  rahatça büyük konuşuyorum, zira ölüm niyetiyle yola çıkmadığında, tüm kurallara uyduğunda, dikkatli bir sürücü olduğunda bunun kaza olduğunu anlamak zor değil.

  alkollüysen kullanmayacaksın arkadaşım, kul lan ma ya cak sın. o trafik levhaların hepsi, mühendislerce hesaplanarak oraya konuyor, goygoyuna koymuyorlar onu. hız yapmak istiyorsan siktir git boş yola orada ne yapıyorsan yap, diğer insanların olduğu yerde o kurallara uymak zorundasın.

  uymayıp, insanların ölümüne sebep oluyorsan da, sen kazazede değil, katilsin. sonuçlarını bildiğin bir işe kalkışmışsın, kabak, diğer bu işe karışan dingillerin değil senin başına patlamış olay bu.

  onun eserleri, nasıl biri olduğu, kişiliği, yaptığı işler beni ilgilendirmez. adamın içine karıştığı şey kaza değil, bile bile ladestir, cinayete teşebbüstür. üstelik, yediği bok hali hazırda yeterli değilmiş gibi, polise yalan ifade vermiş, kendi yerine arkadaşını hapse sokmuş, insanların kaza sonrasındaki o hallerini görmesine rağmen (şok etkisinde olsa kankasıyla bu kumpası kurmaz) ambulansı aramaması vesaire vesaire.. sadece bana karaktersiz ve kendi kitaplarında bahsettiği "adamlık" tanımına uymayan biri olduğunu gösteriyor.

  ne yaparsak yapalım o anne baba ve kız kardeş geri gelmeyecek, o abinin acısı hiçbir zaman dinmeyecek. ama umarım, serbes, oldukça uzun süre hapiste kalırsın.

  evet emrah serbes, sonunda t yok artık.

  hiçbir zaman da olmaz umarım.
 • kötü yazarlığının, bayağı edebiyatının da en ağır şekilde cezalandırılmasını dilediğim şahıs. bu olayla birlikte belki de yazarlar sıradan insanın duygularından faydalanıp kitap satmaya kalkmazlar da hakikaten sanatı, edebiyatı düşünerek hikaye yazarlar. kesinlikle kağıt kalem de verilmemeli tutukluluk süresince. hapishane hayatı hikayelerini yazma derdine düşecek çünkü. engellenmeli!
 • "bugüne dek hep bir derdi var sanmıştı. şimdi artık gerçekten de bir derdi var.." demiş yukarıdaki entryde arkadaş tam da aynısını düşünmüştüm duyunca. belki de bu konuda yazılmış en derin, manalı cümle bu. anlayana...
 • "t" tipi cezaevine konulması hani savcının karıştığı ironi acaba...

  sorumsuzdur, katildir. allah kimseyi onun düştüğü duruma düşürmesin. tabi o duruma düşmemek için önlem almayı bilecek kadar da sorumlu insan olmak lazım.
 • diken'in haberine göre yoğun bakımda olan anne de vefat etmiştir. artık üç kişinin katili durumundadır. ancak diken'in haber verme biçimine bakınca insan utanmıyor değil. sanki kazayı babam yapmış gibi anlatıyor.
 • maalesef kendisi ile empati kuramadığım şahıs. giden aile ile empati kurabiliyorum ancak, biz de üç kişilik bir aileyiz, biz de arabaya biniyoruz, hiçbir kuralı çiğnemeden gidiyoruz ama yanımızdan sıklıkla kuralsız ruh hastaları geçiyor, rüzgar gibi. o zaman içim titriyor, ya bunlardan birinin bir an eli titrerse, ya bize bir şey olursa diye?
 • kaza öncesi bukowski düçarlığı ile sözlükte ilahlaştırılan, kaza sonrası rezil ilan edilen adam. sözlükçülerin omurga röntgeni adeta.