şükela:  tümü | bugün soru sor
  • böyle adamlara prim vere vere göklere çıkarıyorsunuz. sokak edebiyatı, yeraltı edebiyatı ayağına millete facebooklardan yavşayan sikik edebiyat dergisi yazarları da bunun gibi sizin eseriniz. herif böyle bir anda bile edebiyat yapmanın, poz kasmanın peşinde, adam gibi teslim oluyorsan ol amk, t cetveli girsin sana. küstahını ayrı, fanboylarını ayrı sikeyim.
  • cem yilmaz'in reklami geldi aklima. liseliler bilmez.

(bkz: athena t ile)
  • galiba yazar burada artik serbest degilim demek istemis.
  • insan öldürünce akla gelecek laf değildir. pişman ve vicdanlı bir adamın edeceği laf da değildir.

emrah serbes, sürekli kendinden bahsediyor.

ölen 2 insanı anarken bile aslında hep kendisini araya sokuşturuyor. bu bile aslında, tıynetini anlatmaya yeter.
  • aklıma şu fıkrayı getiren replik.

--- spoiler ---

temel askerdedir. ilk gün komutan gelir ve:
    -benim adım ali kırç. unutmayın kırç, arada r var. soyadımı yanlış söyleyen veya dalga geçen olursa yakarım.

komutan ara sıra askerlere kendi soyadını sorar. en sonunda sıra temel'e gelir.
    -temel söyle bakalım benim adım ne?

temel düşünür ama bi türlü hatırlayamaz. o sırada arkadaşı kopya verir:

-temel olum unutma arada r var.

-haah hatırladım komutanım. ali gört!!!

--- spoiler ---
  • bizde hukuk bu derece berbat haldeyken sonundaki 't' illaki olacaktır.
  • bu adam gotu sikismasa kesinlikle teslim olmazdi. teslim olunca da bari reklamimi yapayim iyi hal vs diye kurtaririm gozuyle bakiyor. sark kurnazi katil, merak edip kitabini okudugum icin utaniyorum.

tanim: sorusturma derinlesince korkudan sucunu itiraf eden ve bu durumu avantaja ceviren birinin beyanati.
  • suçu üstlenen diğer şahsın ifadeleri sonrası savcı kriminal rapor istemiş. aracın patlayan hava yastıklarından dna alınmasını söylemiş.

belki teslim olmasında vicdanı değil de başka korkuları ağır basmıştır.

bilemiyoruz.
  • iyi halden yararlansın diye takım elbiseyle ifade veren bir anarşistin sıçmığı.