şükela:  tümü | bugün
 • emrah serbes, cezaevinden basın kuruluşlarına bir mektup göndermiş. suçu, cezası ve itiraf biçimiyle ilgili hiç bir yorum yapmıyorum. yorumsuz.

  link

  edit: (t) esprisini anlamayan gazozlar bana ders vermeye kalkmış. sözlük yönetimi üzerine vazife olmadan başlığımı değiştirmiş. malın biri "bana ne bu konu beni ilgilendirmiyor niye bu başlığı açtın" diye yazmış sonra silmiş. sayın mal, ilgi alanlarını belirt ona göre konu başlığı açalım. kısacası konu kirliliği oluşturmadan fikir beyan edecek seviyede değiliz. sözlük tamamen küfürbaz, kalitesiz yazarlar tarafından işgal edilmiş durumda, cevap vermek istemiyorum. başlıkta ön yargı oluşmasın diye yorumsuz yazdım, bunu bile anlamayan, olmadığı halde sonunda (t) olduğunu gören sivri zeka arkadaşlar var. bırakın gevezeliği, fikrinizi beyan edin. siz aynı durumda olsanız, sizde bunu itiraf edecek vicdan ve cesaret varmı? aynı şartlarda siz olsanız, altı gün sonra dahi olsa gidip teslim olabilirmiydiniz? arabamda, sokakta, otoparkta vurup kaçmadan dolayı oluşan kaç tane iz var. bunları hep uzaylılar yaptı, bizim ülkemiz ne kadar dürüst, temiz insanlarla dolu. hadi çiçek olalım.
 • (bkz: serbes’tin)

  (bkz: neden türkçe öğrenmeliyiz)

  edit: başlığın ilk hali böyleydi, değişince bu entry de anlamsız kalmış.

  ayrıca emrah serbes kült bir yazar olarak hatırlanacakken tırt bir insan olma yolunda hızlı ve emin adımlarla ilerliyor. gördüğüm kadarıyla başkalarının yaşamı emrah serbes için önemsiz ayrıntılardan ibaret.

  behzat ç. kültüne yazık oluyor en çok.
 • genel olarak güzel kaleme alınmış mektup.

  --- spoiler ---

  tanrı bile dünyayı altı günde yaratmışken benim altıncı günde teslim olmama neden şaşırdıklarını anlamıyorum.

  bu ne iğrenç bir benzetmedir. kibirli olmak yazarlığın bir gereği midir?
  almanya da ölmek istemiyorum demesi de beni mest etmiştir. yiğidi öldürelim ama hakkını verelim. herşeye rağmen suçsuz insanlar senin keyfiyetin yüzünden hayatını kaybetti. bu olay öyle bir kaza değil. teslim olmanı bize verilmiş bir nimet gibi sunması da ayrı bir çirkinlik.
 • '3 kişi öldürdüm. kaçabilirdim. kaçmadım. alkışlayın halkım.' temalı mektup.
 • intihar etse iki gün sonra esamesi okunmayacak bir adamın hasar kontrol taktiği. farkındaysanız da sadece şaibeli, bir dediği bir dediğini tutmayan, mantıklı ve sağlam temellere oturmuş önermelerde bulunmayan, bulunamayan tipler bu adamı ve bu adamın herhangi bir "açıklamasını" savunmaya çabalıyorlar, ağır demagoji ve salt ad hominem'e başvurarak.

  siklemeyin. bu herifi savunanları hele hele hiç siklemeyin.
 • sana oksijen veren ağacın yaprağını dalını sikeyim ben emi. 3 kişinin canını almışsın hala içerden bik bik. sen mi verdin lan o canları da hala utanmadan üzerine konuşuyorsun. çek cezanı kaybol sonra.
 • kaçabilirdim, kaçmadım demiş. neden kaçasın ki emrah? dediğin gibi o boş, kaybeden edebiyatını tuvalette de üretebilirsin. hatta senin o leş karakterine hayran olan fanların oldukça yaptığın katliamın ekmeğini bile yersin.

  kaçmana gerek yok yani, daha o aile ve uydurma cezaevi anıların üzerinden milyonlar kazanacaksın.
 • "tanrı bile dünyayı altı günde yaratmışken benim altıncı günde teslim olmama neden şaşırdıklarını anlamıyorum."

  tanrı 6 günde yarattı ama hap atmadı, 220 ile gitmedi, cebrail'e suçu üstlendirmedi. adam gibi yarattı ve gidip yattı cezasını çekti çıktı. sen de adam ol. bırak artık bu retorikleri.

  "insanlardan tek ricam var, beni unutsunlar beni rahat bıraksınlar ve cezamı çekeyim."

  zaten unutmuştuk amk. şimdi sen yine kendini hatırlattın. bak yine sinirlendim.
 • (bkz: halkım) ne halkı serbes emrah? bu millet senin gibilerin halkı falan olmaz hiç bir zaman. ancak behzatın sövdüğü adamlardan olabilirsin şu noktadan sonra.