şükela:  tümü | bugün
 • oxford üniversitesine kabul almış bir yüksek lisans öğrencisinin 26 bin sterlinlik okul ücretini karşılayabilmek adına başlattığı kampanya.

  emrah çelik hakkında detaylı bilgi edinmek ve destek olmak isteyenler için kampanya adresi:
  emrahoxforda

  ayrıca emrah çelik’in twitter hesabı için @emrahoxforda

  kendisi
  koç üniversitesi - sosyoloji %100 burs
  koç üniversitesi - psikoloji %100 burs
  lisans programlarından 96 ortalama ile mezun olmuş.

  kişiyi tanımıyorum, destek olabilecek maddi imkanım yok, burada duyurup destek olmak istedim. umarım ihtiyacı olan desteği bulur.

  edit: bugün itibariyle emrah ihtiyacı olan bağış tutarına ulaştı.
  kendisine başarı dolu bir gelecek diliyorum.

  “sizleri birer kıvılcım olarak gönderiyorum, alevler olarak geri dönmelisiniz!”
  mustafa kemal atatürk
 • desteklenmesi gereken kampanyadır. maaş başlıklarında gövde gösterisi yapan sözlük zenginlerimizi sahneye davet ediyorum. haydi emrah’ı oxford’a gönderelim.
 • başarılarıyla gözlerimi dolduran, tırnaklarıyla, çabalarıyla bir yerlere gelmeye çalışan tertemiz bir insanın dikkate alınması gereken yardım isteği.

  sadece para yüzünden, lanet olası para yüzünden bir insanın hayalleri elinden alınmamalı. hayalleri parayla satın almak mümkün mü? maalesef mümkün.

  az-çok demeden bir şekilde elimizi taşın altına koymalıyız. saçma sapan bir insanın evini baştan aşağı yenileyen sözlük sakinleri umarım söz konusu akademik kariyer olunca sessiz kalmazlar.

  para yüzünden hayallerden geri kalmanın ne demek olduğunu bilen bilir, çok can yakar. seneler geçse de iyileşmez o yara. yardım edilmesi lazım...

  çevreme duyurarak da katkı sağlamaya çalışacağım bu yardım dileği umarım karşılık bulur ve dikkate değer bir hayal gerçek olur.
 • boylesi bir kampanya neden dikkat cekmez, ilgi gormez, desteklenmez; anlamasi guc.

  turk lirasi’yla 150.000 tl’yi asan okul ucretini cogu insan tek basina karsilayamaz. ıngiliz okullari da burs verme konusunda pek comert sayilmazlar. dolayisiyla kabul alan insanin cok fazla secenegi kalmiyor. ya bir burs bulacak, ya boyle bir kampanyadan medet umacak, ya da banka falan soyacak*. bunun bir de yasam giderleri var, bilmem nesi var. anlasilan, tution fee bi sekilde hallolsa gerisini borc harc kendisi cozecek.

  eksi sozluk gibi kalabalik bir platformdan on bin kisi 10-15 tl bisi paylassa bir sekilde hayaline kavusur bu guzel insan. toplum icin yapilmis harika bir yatirim olur ustelik boyle bir sey. eminim, kendisine yapilacak bu tur bir yardimi gelecekteki guzel hizmetleriyle onurlandiracaktir emrah (kendisini tanimiyorum).
 • emrah arkadaşı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. kampanya denenebilir. fakat bunu karşılayacak durumu olmayan insanların okul ücreti olmayan üniversitelere de başvurmasını öneririm. avrupa’da birsürü harika, ücretsiz veya çok düşük ücret ödenen üniversiteler de var.
  oxford deyince duracaksın tabi ama her ne kadar oxford da olsa, sterlin olmuş 6 tl, toplanmazsa da ısrar etmenin anlamı yok.
 • yakinen tanidigim, gercekten cok cok duzgun ve caliskan bir cocuk emrah. hergun ictigimiz kahvemizi, biramizi iki gunlugune birakip, gerçekten bu egitimi isteyen ve aldigi egitimi ileride ulkemize katma deger olarak dondurecek bu kardesimizi lutfen destekleyelim.

  #emrahoxforda
 • tanimadigin insanlardan yardim isteyebilmek en buyuk erdem, hele ki boyle mukemmel bir amac icin! bugun yiyeceginiz bir aksam yemegini evde yiyip birinin hayatini degistirebilirsiniz :) hadi emrah oxford'a!
 • üniversiteden tanıdığım, gerçekten kendini geliştirmek konusunda çaba sarf eden, bu eğitimi sonuna kadar hak eden bir arkadaşımdır. maddi açıdan zor durumda olan arkadaşlara tabii ki bir şey diyemem, ancak 50 tl verebilecek yaklaşık 2000 kişi çıkarsa emrah amacına ulaşıyor, ki sosyal medya aracılığıyla bu desteği yapabilecek 2000 kişinin rahatça bulunabileceğine inanıyorum.

  maddi gücü olan arkadaşların desteklediğini görmek isterim.

  ufak da olsa elimden geldiği ölçüde destek çıktım, hak eden bir insanın hayatını değiştirebilecek birkaç yüz/birkaç bin kişiden biri olduğumdan dolayı beni mutlu eden kampanya.
 • eğitim alma hakkının tanınması, direkt olarak materyal kazanımı değildir. bu denli sosyal, ekonomik adaletsizliğin olduğu ülkemizde ve dünyada bir kişiye eğitim hakkının herhangi bir yolla tanınması olması gerekendir, insanların desteğiyle bahsedilen arkadaşa tanınması ise erdemli bir davranıştır. umarım örnek teşkil eder.
 • kısa sürede gerekli ücretin toparlanması gereken kampanya!

  emrah'ı kişisel olarak tanımasam da aynı okulda eğitim almış biri olarak, ne kadar zor bir şey başardığını görebiliyorum. üniversiteyi %100 burs ile kazanmakla yetinmemiş, aynı zamanda çift anadal yapmış ve inanılmaz yüksek bir ortalama ile mezun olmuş. şimdi de oxford'a gidiyor!! ayakta alkışlıyorum, helal olsun.