şükela:  tümü | bugün
  • istanbul universitesinden ayrilmis olan, "tercuman gazetesi"ne yazi yazan, "sky turk"de program yapan ekonomi profesoru. ayni zamanda bir weburada yazaridir kendisi.
  • erdogan alkin'in de oğludur aynı zamanda.
  • ağbisinden* önce profesör olmuştur.
  • fox tv'de sabahları ekonomi üzerine konuşan ve anlayacağımız şeyler söyleyen bilgili insan.
  • adnan öztürk'ün listesinden galatasaray yöneticiliğine aday olmuştur.
  • bu sabah cnnturk'te parametre adlı ekonomi programında izledim. programın daimi katılımcısıymış kendisi. sunucu ebru baki, konuk ise mehmet altan'dı.

mehmet altan'ın her zamanki kapitalist elitizmin dibine vuran sözlerini sarf etti yine. emre alkin bunlara hiç itirazda bulunadı, hatta ara sıra kafa sallayarak destek verdi. üzüldüm açıkçası; sosyal duyarlılığı olan bir iktisatçı olarak bilirdim kendisini.

ayrıca sunucu ikide bir emre alkin'in sözünü kesti. mehmet altan da kalın sesiyle baskın çıktı. emre alkin'in sözü içinde kaldı; fenerbahçe'nin dün gece şampiyon olması nedeniyle üzgündü zaten...
  • ekonomiyi herkesin anlayabileceği bir dille, "bak ben nasıl terim cambazıyım" demeden, ultra bir alçakgönüllülükle anlatabilen şahsiyet. kendisini görürsem, bana ekonomi haberleri dinletebildiği için elini sıkacağım...
  • sanırım fox tv'de her çarşamba sabahı fatih portakal'ın programına konuk oluyor. keyifle izliyoruz kendilerini.
  • her sabah cnntürk'te izlediğim parametre adlı programın yorumcusu.
    ekonomiden anlamam, ilgi duymam ve ilgi duysam bile paramın olmayışından dolayı bir işime yaramayacağı bir gerçek. lakin bu abinin tarzı hoşuma gidiyor. o çok karışık olan ve anlaşılması gayet güç ekonomi terimlerini güzel örneklerle anlatıyor. dinletiyor kendisini.
    ayrıca giydiği kazakları ilgiyle takip ediyorum. kendine has bir tarz yaratmış.
    ayrıca az evvel galatasaraylı olduğunu öğrendim. çok şukela. tebrik ettim profesor!
  • her sabah, ben demiştim derdinde olan profesör.