şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
10190 entry daha
  • emre her ne kadar bir çok futbol seyircisi ve yorumcusu tarafından sevilmese de özellikle türk futbolcular arasında bariz saygı duyulan, beğenilen bir insan; hatta bir idol bile diyebiliriz. bu durum yurtiçi transferlerde elbette fenerbahçe lehine bir durum olacaktır. bununla birlikte ispanya, italya ve ingiltere tecrübesi olan tek türk futbolcu. iyi kötü yurtdışı bağlantıları vs. de vardır. gelmiş geçmiş en iyi türk orta saha oyuncusu bence. sahada oynanan futbolu iyisiyle, kötüsüyle, tekniğiyle, taktiğiyle hatta pisliğiyle daha iyi bilen bir oyuncu yok. bu anlamda fenerbahçe'de sportif direktör olarak kağıt üstünde emre'den daha iyi bir seçenek yokmuş gibi gözüküyor.

sportif direktör olarak emre'nin elbetteki adrenalinle beslenen hırslı ve kavgacı yapısını göremeyeceğiz. bu durum bir çok kişiyi şaşırtacak. emre belözoğlu saha dışında sahadakinden oldukça farklı bir insan profili çiziyor. efendi, ağırbaşlı, konuşması düzgün hatta genel futbolcu profilinin çok üzerinde.

benim emre'nin bu görevi ile ilgili en büyük endişem emre'nin liyakate önem verip vermeyeceği yönünde. yani kendisine yalakalık yapacak, emirlerinden çıkmayacak, tetikçisi gibi davranacak, emre'den aldığı kuvvetle takımda terör estirecek antrenör, teknik direktör ve futbolcularla çalışırsa bu fenerbahçe'nin aleyhine olacaktır. bununla birlikte ben hiç bir zaman emre belözoğlu'nun kulüpte ne görev verilirse verilsin, futbolcuya, teknik direktöre ve hatta yönetime bile müdahale etmeden sadece görev tanımındaki işi yapabileceğini düşünmüyorum. bu anlamda yönetimin de işi zor gözüküyor.

geçenlerde resmi sitede fenerbahçe yönetimine rastladım ve incelemeye başladım. hemen hepsi iyi okumuş, kurumsal şirketlerde çalışmış elit insanlar. bu insanların tabirimi bağışlayın ayak takımı sporu olan futbolda yöneticilik yapıp başarılı olmalarının pek bir olasılığı yok. bu anlamda emre gibi bir isim fenerbahçe için elzem niteliğinde. ali koç batacaksa da çıkacaksa da emre sayesinde olacakmış gibi gözüküyor.
  • emre o nasıl gol emre bu sıcakta evin içinde depar attırdın bana
  • sol dış ile gençlerbirliği maçında harika bir gole imza atan futbolcu.

(bkz: 7 temmuz 2020 gençlerbirliği fenerbahçe maçı)
  • adamı severiz sevmeyiz ama fenerbahceyi 40 yaşında hala taşıyor, tebrik etmek lazım.
  • türk futbol tarihinin en büyük futbolcusudur.
  • gelmiş geçmiş en iyi türk orta saha oyuncusu.

bugünkü maçta kendisini oyuna aldıktan sonra çok güzel bir gol atmıştır.

oğuzhan ve necip'ten sonra tabii. çünkü beşikçik çok şerefli.
  • oyle bir gol atti ki...

cennetten cicek mi topluyorum remix'i yapilir...
  • en çok nefret ettiğim futbolcu olabilir ama hakkını vermek lazım ligin en iyi orta sahası.
  • galatasaraylıyım, hiç de sevmem kendisini ama sezar'ın hakkı sezar'a; gelmiş geçmiş en iyi türk orta saha. harika gelişine bir vuruşla gol attı.
  • emre "usta işi" belözoğlu
14 entry daha