• normalde gülünüp geçilecek kötü bir şakayken sadece aşağılık kompleksi olan toplumlarda bu kadar olay olur. ve bizim zeki yetkililerimiz tersini düşünse de eziklik sağlıklı bir motivasyon kaynağı değildir.

fırçayı mesele yaparak, havaalanında geçirdiğiniz 50 dakikayı 3,5 saat gibi anlatarak ve sosyal medyada aptalca bir linç başlatarak neyi başardınız peki? ilk defa izlanda'nın bir futbol maçına eğlence olarak değil de kazanma odaklı bakmalarına neden oldunuz. ben hayatımda ilk defa tribündeki ve sahadaki izlandalıları hakemden bu kadar talepkar gördüm.

fransa maçındaki sempatik takımdan 24 saat içinde bu kadar antipatikliğe savrulmak da kolay iş değil yani.
  • bu olay milletce ne kadar da kibirli oldugumuzu bir kez daha gozler onune sermistir. elin devlet baskanina yapilsa gulup gecilecek bir olayi, televizyonlarda ozur diletmelere kadar goturerek sivamis bulunuyoruz. aferin bize...
    bir de teknik direktorumuz cikip demiyor mu ki, biz bunlarla ugrasmayiz, kafalar kucuk falan... ulan 3 gundur baska bir laf konusulmuyor ulkede...
    cok komik oluyoruz cok.
  • (bkz: fantastik dertler nelerdir nasıl sikilirler)

kaç gündür fırça da fırça, fırça da fırça...
  • bu hareketi yapan fırlama tipin izlandalı değil belçikalı çıkması ve basın mensubu olmaması, sadece bir turist olması ile olaya yüklenen onca anlam bir anda suya düştü. ama biz milletçe saygısızlık yapmayı sevdiğimiz, seviyeyi düşürmeyi ata sporu haline getirdiğimiz için hemen galeyana geldik. daha yeni, maç öncesi fransa'nın milli marşını ıslıklamışken hem de. bence tam da, saygısızlık yapmak standardımız haline geldiği için karşıdan saygısızlık bekliyoruz. mesela kişisel düşünce olarak fransızlardan haz etmememe rağmen, onlara saygısızlık yapmak benim kendime saygımı zedeler diye düşünürüm. ama insanımız düşünmeye pek rağbet etmiyor.
  • gün intikim günü.. 14 kasım 2019 da emre belozoğlu tuvalet terliği ile cevap verecektir.
  • yine denk geldi bir yerden, gerçekten çok komik.
  • adam tuvalet fırçasını tutup, "what are you feel after this match" dedi, bi gülümseme geldi içimden
hesabın var mı? giriş yap