şükela:  tümü | bugün
 • yersizyurtsuzlaştırıcı çalımları, göçebe taktikleri, markajdan kaçış-biçimleri ve futbol seyretme arzusu üretimi ile gönüllerde taht(eş-şuur) kurmuş futbol-makinesi, organsız- takım.
 • (beloz+deleuze)oglu::

  kendi kendine kirmizi kart gosteren futbolcu: saha icinde hevesle top teperken bir yani da suursuz topa vurus tekniklerini bir anlama burundurmek ister -- mi dersin unal amca?

  kafka nedir? mesin yuvarlak nedir? top nedir? appiano'nun cimlerini kim kesiyor?? -- merak ederim/ etmez misinunal amca!!
 • sergen rahmanınoğlu ile birlikte türk futbol musikisi'nin önemli şahsiyetlerindendir. doğunun paris'i diyarbakır'da doğmuş ve bu şehirde damdan atlayarak intihar edip hayatını kaybetmiştir.

  sorgun üniversitesi'nde okumuş, çeşitli imamhatip liselerinde öğretmenlik yapmış, daha sonra yine sorgun üniversitesi'nde öğretim üyeliği yapmıştır. öğretim üyesi olup maaşı düzelince büyükhaziran'ların kızı fâni lakaplı deniz pul ile evlenmiştir. sorgun'dan emekli olunca bu sefer harran üniversitesi'ne geçmiştir.

  sorgun üniversitesi'nde türkiye'nin önemli futbolcularından cenk tekila ve can boduryar ile tanışmış, post-yapısal futbolda besteleriyle öncü rol oynamıştır. "futbol nedir?" en çok bilinen eseridir. burada dışsal bir gönderme düzlemine ya da aşkın bir doğruluk mantığına dayanmaksızın futbolun kilimle aynı şey olmadığını ispatlamıştır.

  ömrünün son yıllarında göğsüne bir ağrı saplanmış, daha sonra damarları çekilir gibi olmuş, buna dayanamayıp damdan atlamıştır.