şükela:  tümü | bugün soru sor
 • http://www.emredorman.com/adresinden tüm çalışmalarının pdf sine ücretsiz ulaşmak mümkün.

  sosyal medyadan takip etmek isteyenler için:

  http://www.twitter.com/emredorman
  http://www.facebook.com/emredorman
 • dört gözle yeni programlara çıkmasını beklediğim ilahiyatçı. karşısında odtü'lü doçent abla kem küm ederken resmen show yaptı şurada:

  http://www.youtube.com/…?v=zmyt0k52gac&feature=plcp

  http://www.youtube.com/…?v=5oghouxrwcw&feature=plcp
 • dün gece habetürk tv de pelin çift ' in orucu ne bozar tandanslı sorularına maruz kalmış kişidir
 • 'inancı' dışında herhangi bir dayanağa ait konuşmayan, dedikleri bomboş, değersiz insan.

  not:dediklerinin bomboş olduğuna , bir şeyleri açıklarken dayanağının dini şeyler üzerinden olmasına istinaden söylemiştim , bu görüşüme hala katılıyorum yalnız en azından günümüz 'dinci'lerinin perspektiflerinden biraz daha farklı alandan bakabildiği noktada olduğu için saygı duyabilirim. değersiz insan demişim , o kadar tanımıyorum elbetteki ama bir anda böyle bir şey elimden çıkmışsa , o sıralar saçma sapan bir şeyler söylemiş olmalı diye düşünüyorum.saygılar.
 • kendisini dün gece okan bayülgen'in habertürk'te yayımlanan beyin bedava isimli programında seyrettim. ilk dakikalarda fazla islamcı bir tavrı olduğunu düşündüysem de, ifadelerini dinledikçe islamiyet'e ve felsefi boyutuna olan bakışı olsun, diğer dinlere ve düşünce biçimlerine olan yaklaşımı olsun, bağnazlıktan uzak bir tavrı olduğu(caner taslaman da aynı şekilde) dikkatimi çekti.

  müslümanlar'a naçizane tavsiyem, bu adamların dediklerine biraz kulak versinler. çok iyi biliyorum ki zaten büyük bir çoğunluğu çocukken dayatılıp öğretilen birkaç sûre ve dua dışında kur'an'ı eline alıp okumamış insanlar(annem, babam, kardeşim, arkadaşlarım dahil)... madem kendinize müslüman diyorsunuz ve madem - akıl almaz bir şekilde - müslümanlık üzerine hiç kafa yormuyor, merak etmiyor ve araştırmak istemiyorsunuz; o zaman bari bu ve bu gibi adamları kendinize kılavuz belleyin de bu dünyada bir arada, bağnazlık(sırf islamiyet için değil; tüm dinler ve düşünce biçimleri için olan bağnazlıktan bahsediyorum)tan uzak, az da olsa daha kolay bir yaşam sürebilme ihtimalimiz biraz artsın.

  keşke bütün müslümanlar islam dinini bu adam gibi algılasaydılar/algılasalar. işte o zaman müslümanlık'la ilgili olan sorunların çok büyük bir kısmı vuku bulmazdı diye düşünüyorum.
 • caner taslaman ile konuk olduğu okan bayülgen'in programında ölüm ve sonrası hakkında konuşuldu. isteyen baksın:

  şu birincisi: http://www.youtube.com/watch?v=p52o8hd4ngk

  şu ikincisi: http://www.youtube.com/…8uf9ubbxqg&feature=youtu.be
 • dini konularda kendini kandırmanın 40 yolu isimli kitabında yüzümüzü kızartan akademisyen. yüzümüze yüzümüze vuruyor gerçekleri; nazikçe, kibarca.
 • pamuk gibi yumuşak, tertemiz, iyi kalpli bir insandır. örnek müslümandır. islam'ı anlatırken tebliğ retoriği kullanmamasıyla dikkat çeker. kendisini de diğer ilahiyatçılardan ayıran en önemli özelliği budur. umarım ekşi'de fazla ön plana çıkıp itin köpeğin ağzına sakız olmaz.
 • websitesinde yaptığı duyuruyla böyle insanlar da var dedirtmiştir...

  http://www.emredorman.com/…r-ile-ilgili-bir-duyuru/

  bir yanda mazlumun cebindeki son kuruşa göz diken sözde din alimleri, nam-ı diğer din tüccarları, diğer yanda emre dorman ve caner taslaman gibi entelektüel anlamda islam'a büyük katkı sağlayan insanların eserlerini ücretsiz paylaşmaları.
 • okuduğum kitabıyla hayatımı değiştiren adam.