şükela:  tümü | bugün
  • müzisyen. besteci (composer) "sor bana" isimli albümünü hazırlamış ve youtube üzerinde yayınlamış. piyasa müziği yapmıyor. pop caz, pop-rock, anadolu rock tadında bir albüm çıkmış ortaya.

albümün tamamı

http://www.youtube.com/…cqfbanqo82kgg?feature=watch
  • sağda solda hakkında olumlu yorumlar duyunca üşenmedim araştırdım. kendisinin kısa biyografisi şu şekilde :

1985, istanbul doğumlu emre güvener; yıldız teknik üniversitesi kompozisyon bölümü mezunudur.
    müziğe onüç yaşında gitar çalarak ve şarkı söyleyerek başladı. pink floyd, the doors, cream, jimi hendrix, led zeppelin gibi grup ve müzisyenlerden etkilendi.

daha sonraları bill evans, john coltrane gibi caz müzisyenlerinin müziklerine ve kompozisyona ilgi duymaya başladı.

üniversite yıllarında aldığı klasik müzik eğitimi sırasında emre dündar’la kompozisyon, koray sazlı’yla kontrpuan çalıştı. bu dönemde claude debussy, györgy ligeti ve gerard grisey gibi bestecilerin kompozisyonlarını analiz etti.

2014’te rock albümü “sor bana”yı çıkardı ve “youtube” üzerinden yayınladı. show tv’de yayınlanan “fatih harbiye” dizisinde, “aşk bir güneş” ve “güneşle ay gibi” isimli şarkıları ve müzikleri kullanıldı.
  • eşini ve baldınızı öldürdükten sonra intihar teşebbüsünde bulunan müzisyen. kendisi yoğun bakımda imiş.

haberin linki
  • bu sabah hayretler içerisinde uyanmamı sağlayan haberde geçen kişidir.

bu kadar hayrete düşmemin sebebi emre'nin ilkokul arkadaşım olması. ilkokulda kaçıncı sınıfta aramıza katıldı tam olarak hatırlamıyorum ama geldiği andan itibaren sınıfın en parlak yüzlerinden biriydi. hani böyle her okulda bir proje çocuk olur ya, emre de öyle biriydi işte. iyi bir öğrenciydi. ne bileyim biz koridorda top oynadık diye sıra dayağı yerken o en önde oturup düzgün bir diksiyonla "öğretmenim" diyebilen bir çocuktu.

haberi görünce gözlerime inanamayıp ilkokuldan arkadaşlara face'den yazdım ben mi yanlış hatırlıyorum diye onların da şaşkınlığını görünce bunun bizim emre güvener olduğunu anladım.

müzik hayatına yönelip başarılı işler yapmış biri olarak duymuştum ama hayatı hangi ara neden kötü gitti bilmiyorum sonuçta geldiği nokta bu olmuş. ne bileyim ilkokulda kalem açacağının jiletini söküp arkadaşının totosunu kesmek isteyen çocuklar da vardı bizim sınıfta kim bilir onlar şimdi nasıl bir hayat sürüyordur ama o sınıftan çıka çıka emre'nin böyle bir cinayet haberiyle yıllar sonra ortaya çıkması beynimi durdurdu desem yeridir.

çok temiz bir çocukluğu vardı, yazık olmuş...
  • kimdir nedir bilmiyorum fakat haberi görünce merak ettim açıkçası. müzisyen bir insanın başına ne gelebilir ki bu kadar çıldırabilir;

http://m.hurriyet.com.tr/…me-40608858&utm_term=post