şükela:  tümü | bugün
 • twitter’dan alıntıdır

  “ 3 ay önce çorlu’da yaşanan bir intihar vakasının detaylarını sizlerle paylaşmak istiyorum. yakın bir arkadaşımın kardeşi emre 8 yaşından itibaren tam olarak kaç yaşına kadar sürdüğünü bilmediğim bir tarihe kadar sistematik şekilde bir akrabasının tecavüzüne uğruyor.

  bu olayı ailesi ile paylaşarak onlardan yardım isteyen emre’ye ailesi destek çıkarak emre’nin tecavüzcüsü hakkında suç duyurusunda bulunmasını ve hukuki süreci başlatmasını sağladı. mahkemenin yıpratıcı sürecine dayanamayan emre, 3 ay önce intihar ederek yaşamına son verdi.

  ailesi aldıkları tecavüz haberini daha sindirememişken çocuklarını kaybetmenin acısı ile darmadağın oldular. tecavüzcü ise edirne cezaevinde tutuklu olarak yargılanırken, dün yapılan nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz olarak yargılanmasına karar verilerek salıverildi.

  adaletin sağlanması konusunda sosyal medyanın gücünü arkalarına almak istiyorlar. bu pedofili sapığın başka çocuklara da zarar vermemesi için cezasını çekmesi gerekmektedir. #emreiçinadalet etiketi ile bu adalet mücadelesine destek olur musunuz? “

  bu nedir ya ? nasıl bir zihniyet var başımızda , pedofiliyi, tecavüzü meşrulaştırmaya mı çalışıyorlar ? allah belanızı versin !

  #emreiçinadalet
 • gündemde tutulmalı
 • sizin çocuğunuz tecavüze uğrasaydı bunu da ailesine anlatsaydı bu dedikodu mu olurdu ?

  emre benim yakın arkadaşımın kardeşi bu olay hepimizi derinden üzdü ailesi ablaları çok üzüldüler yıprandılar. şimdi ise tek bir istekleri var emre gibi başkaları da yanmasın.

  adalet istiyorlar çünkü haklı olduklarını ve ceza alması gerektiğini biliyorlar. ancak ne yazık ki bizim adalet sistemimiz ses kaydını delil kabul etmiyor.

  ablalarına yıllar sonra cesaret toplayıp büyük bir kriz atlattıktan sonra anlattığı bu olaya dedikodu diyerek küçümsüyorlar.

  zaman aşımı olmuş 9 yaşındaymış diyorlar ama ömrü boyunca kalbini sıktığını beynini kurcaladığını ve sonunda hayatına mal olduğunu boş veriyorlar.

  belki başka emre’ler de var belki başkaları da olacak olmaması için kimsenin canının yanmaması için adaletin tecelli etmesi en büyük umudumuz isteğimiz.

  bir facebook grubu oluşturdular destek vermek isteyen, yol göstermek isteyen, öneride bulunmak isteyen birileri olursa lütfen grupla ablalarıyla iletişime geçsin. grubu buraya bırakıyorum. umarım bir faydası olur.
  emre için adalet istiyoruz
 • şimdi size türkiye’nin yüz karası tecavüz davalarından birini anlatacağım. yazıma aktardıklarım, konu ile okuduğum şikayet ve dava dosyasının sadece yüzde biri…
  ahmet emre y. henüz 9 yaşında, sünnet olduğu gün akrabasının tacizi ile tanıştı. akrabası işi dolayısıyla evlerinde kalıyor, onunla aynı odada uyuyor, geceleri küçük çocuğu istismar ediyordu…
  ahmet emre o yıllarda henüz çocuk olduğu için tacize karşı direnemedi, korktuğu için durumunu ailesine anlatamadı. onun için bu kabus 9 yaşından 18 yaşına kadar devam etti…
  akrabaları işinden ayrıldığında, evlerinden taşındı ama cinsel istismar bitmedi. ahmet emre’nin akrabası ile aynı ortamda olduğu yazlık evde cinsel istismara, üniversiteye başladığında ise akrabasının tecavüzüne uğradı…
  delikanlı askere gittiğinde psikolojisi daha da bozuldu. bir gece sinir krizi geçirdi ve bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesi’ne sevk edildi. ailesi hastaneye koştu. doktorlar cinsel istismar olayını aileye anlattı. aile duydukları karşısında şaşkına döndü…
  erken terhis olan delikanlı ailesine yaşadıklarını anlattı. bu dönemde psikolojik merkezde tedavi görmeye başladı.
  akrabasının tecavüz için neden kendini seçtiği sorusuna uzun zaman yanıt bulamadı. kendine delil oluşturmak için bir gün tecavüzcüsü ile buluştu ve ses kaydı aldı.
  aile durumu öğrendikten sonra oğullarına cinsel istismarda bulunan akrabanın ailesiyle iletişime geçti. ancak sonuç alamadı. ahmet emre cumhuriyet başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. ancak 1 ay boyunca cevap gelmeyince, delikanlı hayattan ümidi kesip kendini 15. kattan aşağı attı…
  o, intihar ettikten sonra konu yargıya taşındı. cinsel istismara uğradığını iddia ettiği akrabası tutuklandı. ancak ne yazık ki dün serbest bırakıldı.
  çorlu cumhuriyet savcılığı’ndan edirne 1. ağır ceza mahkemesi’ne taşınan bu vahim dosyayı (dosya no: 2019/316) başta edirne cumhuriyet savcılarımız olmak üzere tüm sivil toplum örgütlerinin, yazılı ve görsel medyanın ve duyarlı vatandaşların yakından takip etmesini ve gereğinin yapılmasını rica ediyor; tutuklu tecavüz sanığının bayram hediyesi gibi salınmasını esefle kınıyorum…
  kaynak : seslimakale.com ve aile yakınları

  emre için adalet
 • gündem olamamış başlıktır. ne yazık !!!
 • en up
 • up up up!
 • haberi okurken ağladım be. bu olaya sebep olan ve o sapığı salan savcının veya hakimin de allah belasını versin.
  iki göğüs muhabbeti dönmedi diye mi başlıkta bu kadar az entry var !!!
 • gündem olması gerekirdi şimdiye kadar.
  yazılması gerekli başlık..