şükela:  tümü | bugün
 • son topta sıradan vasat bir oyuncudur. ispanya'daki maçlarına baktım, son harekete kadar harika, sonrası top kaybı. yerinde olsam, isabetli pas, orta, şut için günde ekstradan 2 saat çalışırım.
 • tekniği cidden çok yüksek ama taktik ve oyun bilgisi çok düşük zamanlaması ise 0.
  sanki alt yapıyı danimarka'da değil de yozgat'da almış.

  eğer topu ne kadar ayağında tutacağını pası ne zaman nereye vereceğini kısa zamanda öğrenemez ise bu çocuk tarih olur.
  ha gelir super lig'de oynar tabi ama dünya yıldızı olma ihtimali sıfırlanır.

  umarım çözer.
  bu eleştiriler de iyi niyetli yapılmıştır.
  edit.uyarı üzerine hollanda danimarka olarak düzeltilmiştir. teşekkürler uckac
 • top alıp hızlıca koşabiliyor, fazlası yok şu anda.
 • halı saha topçusundan öte olamayacak futbolcu.

  1-2 seneye celta vigodan türkiyede fenere vs gelir orada da yapamaz orta sınıf bir takıma gider (gençlerbirliği vs) sonra da serdar özkan gibi anadolu takımlarını geze geze futbol hayatını bitirir.
 • kendisini izliyorum bir süredir. kötü bir futbolcu. bakın vasat demiyorum, doğrudan kötü diyorum.

  hızlı olmasına rağmen kalas gibi bilekleri olduğundan çalım atamıyor. tek bir özelliği var, topu ileri atıp adamın yanından koşarak geçmek. tek özelliği bu bakın.

  ne topa ilk dokunuşu, ne top kontrolü. zaten pas vermeyerek atağı öldürüyor, inanılmaz bencil oynuyor. verdiği paslar da çok başarısız.

  futbolculuk bu değil maalesef. şu aşamada oyuna sonradan alınıp (dk. 70 civarı) yorulmuş defansların yanından geçecek, onları iyice hırpalayacak bir adam. daha fazlası da zor.

  en kötüsü, mental olarak çok çok kötü. yani biraz oyun okuyabilse belki vasat bir oyuncu olabilir. ama şu haliyle kötü bir futbolcu. yaşı genç, daha gelişebilir ama bir yıldız falan olamaz. vasat bir topçu olur en fazla.

  çünkü kumaş yok.
 • idmanlarda çalım atması yasaklanarak sadece saha görüşü ve pas verme becerilerini geliştirmesi sağlanmalı bu çocuğun. hatta bu konularda ekstra idmanlar yaptırılmalı ve gerekirse idmanlarda ön libero pozisyonunda falan oynatılmalı. bu seviyelere gelmiş profesyonel bir futbolcu nasıl futbolun sadece tek bir yönüne odaklanabilir, akıl alır gibi değil.

  bu kafayla devam ederse kulübünde kadro dışı bırakılmasını geçtim, milli maçlardan birisinde soyunma odası ağalarından dayak yediği haberini alırsak şaşırmamamız gerekiyor.
 • celta vigo'daki -sanırım- ilk maçında resmen sıçıp sıvamış olan sözde star. ilk maçı olduğunu ümit ediyorum çünkü ilk değilse durum daha da vahim.

  video

  mario balotelli ve batuhan karadeniz bile bu çocuktan daha akıllı.

  (bkz: emre mor/@kopuksenaryoo)
 • futbolu bilmiyor.

  ben demiyorum bak, alman'lar diyor.

  o değil de, dakika 70'den sonra girsin oyuna, hiç bir şey yapamazsa faul aldırır oyuncusuna dönüşüyor git gide. umarım toparlar. quaresma'nın yaşına gelmeden quaresma'nın yaşadığı aydınlanmayı yaşar inşallah.
 • sir alex ferguson gibi bir teknik direktorun eline dusmesi gereken futbolcu. aksi takdirde yok olacak.

  emre kardes sen bilmezsin ama senin oynadigin stil overmars'a cok benziyor. bak seyret o neler yapiyormus. bir mac boyunca topu nasil kullandigina bak. bir de kendini izle sonra.

  https://www.youtube.com/watch?v=nogjglhwpom
 • 6 ekim 2017 türkiye izlanda maçında 60. dakikada oyuna girip "niye benle başlamadınız orospu çocukları" der gibi oynuyor.