şükela:  tümü | bugün
 • genc nesil karadenizli yetenekli muzisyen. 2010 yılında moro isimli albumu cikmis. ne yazik ki kendisinden birol topaloglu'nun odtu'deki konseri sayesinde ancak yeni haberim oldu. cok iyi bir sahne performansi ile konseri tamamladi. hem tulum caldi, hem soyledi hem de ustune bir de horon oynatti herkese. yorgunluktan bitkin dusmesi gerekirken nesesinden ve enerjisinden hic birsey kaybetmemisti. ayrica (bkz: #22231064)
 • pazar'lı müzisyen. 11 yaşında tulum çalmayı öğrenmiş. 1988 lefkoşa doğumludur. 2010 yılında piyasaya çıkan moro albümündeki şarkılar şunlar:

  peştemali
  sevdalı bakışlar
  moro
  anderi do kaybana
  ağlıyor karadeniz
  nçayişi derdi
  oyi oyi
  uyumaz geceleri
  unutamam aduni
  destan
 • sesi ninni/nani gibidir. keşke biraz da lazca ninni söyleyip,masal anlatsa diye düşünmenizi sağlayan 'gerçek' karadeniz müziğinin yeni temsilcilerindendir kendisi. aynı zamanda da pek bir yardımsever pek bir mütevazı ve sıcakkanlı-samimi bir insan imiş. yalnızca bunlarla da kalmayıp bir sürü enstrüman çalıp, farklı dillerde( gürcüce, lazca, türkçe ) söz yazarlığı ve beste yapmaktaymış.. daha ne olsun efenim,gerçekten ailecek severek dinlemekteyiz kendilerini.
 • an itibariyle trt müzik resitali ile keyif veren, karadeniz müziği için ışık saçan üretken kişilik
 • sohbetine doyum olmayan istanbul üniversitesi şenliklerinde sahne öncesi tanıştığım değerli müzisyen. çay içmeyen rizeli. kapitalizm ve müzik hakkında derin bilgisi var. tulum çalmasına diyecek bir söz yok zaten. yaratıcı bir kişiliğe sahip olup geleceği çok parlak yetenekli insan. ayrıca mutluluklar diler burdan kendisine selam ederim. en kısa zamanda tekrar görüşmek dileğiyle. yolu açık olsun.

  (bkz: yaşa tulumci)
 • rastgele youtube gezilerimden birinde fark ettigim karadenizli müzisyen. sesi güzel, yetenekli, aydınlık karadeniz çocuğu.
 • istanbul üniversitesi müzik kulübü'nde tanıştığım sürekli gitarla karadeniz müzikleri söyleyen tulum ve kemençe de çalan güzel sesi olan çocuk.

  albüm çıkarmış ama gerçekten burada öğrendim. "yenge kızun" diye başlayan bir türkü söylüyordu yıllardır melodisi aklıma geldiğinde emre'yi de hatırlarım. başarılı ve mutlu olsun.