şükela:  tümü | bugün
  • ahmet kanneci'nin öğrencisidir.
  • los angeles guitar academy de thomas fosterın asistanlığını yapan gitarist.
  • klasik gitar ustasi ve matematikci. matematik meselesini odtu'de cozmus. muzik ve gitar icin birkac universite/konservatuar bitirmesi gerekmis. once haccettepe (ahmet kanneci'nin ogrencisi), ardindan a.b.d.nin dogusuna bir ucus ve boston'daki new england conservatory'de master calismasi. sonra batiya tasinma ve los angeles'taki usc thornton school of music'te doktora. bunca calisma sirasinda los angeles guitar academy'i de kurarak los angeles'a ciddi bir okul kazandirmis olan kisi.

gitar teknigi dudak ucuklatan gitarist. zor parcalarin adami. calmakla kalmiyor, besteliyor da. su siralarda (temmuz 2006) birkac albumun birden hazirliklarini yapmakla mesgul.

kendisi ve caldiklari hakkinda ayrintili bilgi icin:

http://emresabuncuoglu.com/

los angeles guitar academy'nin web sitesi de su adreste:

http://www.laguitar.com/
  • los angeles guitar academy * den sonra online guitar academy nin de kurucularından biridir kendisi.

https://onlineguitaracademy.net/
  • ankaralı gitar virtiözü emre sabuncuoglu müzikal yolculuğuna atatürk anadolu lisesinde başladı.ahmet kanneci'den 1 yıl ders aldıktan sonra 16 yaşında 19. arthez uluslararası gitar yarışmasında 1.lik ödülü kazandı.1996'da yapılan antonio lauro klasik gitar yarışmasında da 1.lik ödülü aldı.amerika'daki müzik eğitimini üstün başarı derecesiyle tamamlayan emre sabuncuoğlu los angeles guitar academy'nin kurucularından biri.

müzikalitesi oldukça doyurucu, dengeli çalıma sahip, kendine özgü bir tınısı olan gitar virtiözü, kendi eserleri ve aranjmanları ile de sitesinden takip edilebilir.10 yıldır amerika'da yaşayan bu gitaristin bir an önce türkiye'ye gelip sevenleri ile buluşmasını ve yeni öğrencilerini burada yetiştirmesini diliyoruz.türkiye'de gitar eğitiminde en az ahmet kanneci kadar önemli yere sahip olabilecek emre sabuncuoğlunun bu ülkeye kazandırılması en büyük dileğimdir.kaldı ki emre sabuncuoğlu eğitimci bir aileden gelmekte olup,matematik profesorü arif sabuncuoğlunun da oğludur.

kendisi için daha ayrıntılı bilgi burada: http://onlineguitaracademy.net/…inizle-tanisin.html
  • youtube'daki videolarını elimde gitarımla izlerken kendisine çokça sövdüğümü belirtmek isterim. insan gıpta ediyor. eğer burayı okuyorsa hakkını helal etsin üzerimde emeği çok oldu gitarı bırakma konusunda.
  • emre sabuncuoğlu'yu ilk kez odtü mimarlık amfisinde izlemiştim. yanlış hatılamıyorsam odtü klasik gitar topluluğunun konseriydi ve son olarak o çıkmış, uzun ince bir yoldayım'ı çalmıştı. müthişti.

sanırım o dönemlerde antonio lauro klasik gitar yarışmasını da kazanmıştı. odtü'de klasik gitar ile ilgilenen herkes onun ileride dünya çapında bir gitarist olacağını konuşurdu.

ikinci izleyişim daha yakından oldu. teknik olmayan seçmeli ders * olarak klasik gitar dersi alıyordum. dersin sonunda hoca o sırada kültür işlerinde olan emre'yi bize birkaç parça çalabilir mi diye çağırdı.

"dersiniz bitti mi hocam" diye sordu. "evet" cevabını alınca, "o zaman klasik olmayan bir parça çalabiliriz" dedi. belalılar * filminin tema müziği olan piyano için yazılmış the entertainer'ı çaldı. bizim çeneler düştü tabi.

sonraları hakkında bir takım acayip dedikodular duyar olduk. eskisi gibi çalamıyor, bir hastalığı var vs. bilemiyorum doğru muydu, şehir efsanesi miydi? ancak başka bir konserine de denk gelmemiştim.

aradan yıllar geçti, youtube'da gezinirken rastladığım los angeles guitar academy'yi takip etmeye başladım. çok bilinen klasik müzik parçalarının efsane klasik gitar aranjmanları vardı bu sayfada. ancak düne kadar bu parçaları efsane çalan kişinin emre sabuncuoğlu olduğunu farketmemişim.

yıllar sonra hakkındaki güzel yorumları okumak ve hak ettiği yere geldiğini görmek çok güzel.
  • gecenin bir vakti la guitar academy performanslarıyla beni benden alan gitarist, şimdiye kadar nasıl olur da tanımamışım diye kendime kızıyorum, la guitar academy deki vivaldi nin four seasons eserleri başta olmak üzere klasik eser performansları alkışlanasıdır.
  • beğendiğim ve gerçekleştirmiş olduğu başarıları takdir ettiğim bir gitarist.
    lakin youtube da karşılaşıp notalarını edinmek istediğim chopin waltz düzenlemesini sitesine girerek tam 12 dolara sattığını gördüm, el insaf diyorum emre sabuncuoğlu, dünyaca ünlü sanatçılar koca albümlerini bile o fiyata satmazken sen, sana ait olmayan sadece düzenlemesini yaptığın bir notayı 12 dolara satıyorsun, ne biliyim ben mi yanlış düşünüyorum ama para denilen şey bu şekilde elde edilmemeli, keşke ben de düzenleme yapabilsem de bedavaya verebilsem herkese
  • vivaldi'nin 4 mevsimini parça parça youtube'da yayınlıyordu. kış, ilkbahar derken, uzun süredir merak ediliyordu, dün yüklenmiş.

summer, 3rd mvt.

edit: olağanüstü demiş miydim?