şükela:  tümü | bugün
 • epigraf online edebiyat arşivinin kurucusu, kardeşimin bendeniz nezdinde herkese tavsiye ettiği ve "eda'bi mektuplar" ile çok övgü kazanmış bir yazar. (bkz: http://epigraf.fisek.com.tr/)
 • bir olunun guncesinden isimli eseriyle bu seneki ankarali universiteler arasi oyku yari$masinda birinci olmu$ zat-i muhte$em.
 • (bkz: epigraf)
 • her yerde başucumda tuttuğum aşağıdaki metnin sahibi.

  "...
  pencereyi açtım ve çıktım gittim. bütün ayrılıkları, yalnızlıklarımı geride bıraktım, bakmadım arkama uçarken. dolaştım durdum bir süre, sonra bundan da sıkıldım, evine geldim, üçüncü kat, pencerenden içeri baktım, bir şeyler yazıyordun, mektup mu (intihar), ödev mi (intihar), hiçbir şey göremedin önce, sonra benden yana baktın, beni de göremedin, içinde bir istek uyandı, camı açtın, içeri girdim, oturduk seninle, konuşmadın, konuştum, sesim çıkmadı, bir süre de böyle geçti, sıkıldın sonra, içeri gittin, televizyonu açtın, sevdiğin şarkıların hiçbiri yoktu, bir boşluk da hissetmedin, ben bir boşluğa yuvarlandım; yarın seni arayacaklar, gel diyecekler, intiharımı seyrettirecekler, "buydu" diyeceksin, ağlaman gerektiğini düşüneceksin, olmayacak, beni sevdiğini söylemiş olmayı dileyeceksin, söyleyemeyeceksin; işte bunu asla bilmeyeceğim, uçtuktan sonra yorulacağım, tamam, yeter bu kadar, artık düşebilirim diyeceğim, cesedimi penceremden iki kilometre ötede bulacaklar, "sürüklenmiş" diyecekler. aşkına takılıp sürüklendim ben oysa, dizlerim çoktan parçalandı, trenlere bineceğim, istasyonlardan geçeceğim, uzun bir tren olacak bu, asla geri dönmeyeceğim. mektuplarımı bekleyeceksin, gelmeyecekler, hiçbir şey olmayacak. başka birine de aşık olursun elbet, zor bir şey olmamalı bu, arada sırada odanda oturacaksın, pencerenden bakacaksın.

  geri dönmeyeceğim. bir daha asla geri dönmeyeceğim. değerimi bilmeyeceksin, başkalarına anlatamayacaksın, kimse sana inanmayacak, sokaklarıma geleceksin, yalnız başına yürürken, yağmur yağdıracağım, bir daha asla olmayacağım, sesini veren denizkızı misali hayatımı vereceğim beni anla diye, olmayacak. belki de boş yere ölmüş olacağım ama sen pencerenden bakacaksın trenlere, uzakları seyrederken, işte tam o zaman, gözünden üç damla yaş düşecek usulca, yalnızlık hep var diyeceksin, benim bir zamanlar dediğim gibi, seni kimse anlamayacak o zaman, sen bile kendini anlamayacaksın, hep bugünkü gibi hamile kalacaksın, eski aşklarımı merak edeceksin, sonra dayanamayıp onları izleyeceksin, hepsi de seni şaşırtacak - biri hariç. onunla öpüşeceksin, yatacaksın onunla, bir ölüyle seviştiğini anlayacaksın sabah olunca, yatağından kalkacaksın, bir çay koyacaksın ateşin üzerine, benim uyanmamı bekleyeceksin, hiç uyanmayacağım ki ben. "kalk artık, sabah oldu" diyeceksin, bakacaksın ki ölmüşüm ben, beni yatağımda ölü bulacaksın.

  kapıyı çalacaksın, havagazı tutuşacak, sen ikinci dereceden yanıklarla atlatacaksın, bana hiçbir şey olmamış olacak. yarınlarımız yanacak, o kadar. bir çiçek de sen bırakacaksın mezara, hiçbir şeye inanmadığımı bile bile, son bir umutla bir çiçek atacaksın mezarıma, kendi ölümünü düşüneceksin, omzuna konan el benim olacak, dönüp bakacaksın, başka biri, ona sarılıp ağlamaya çalışacaksın, başaramazsın, o zaman ağlayamazsın. günleri geçireceğim, yıllara sıra gelecek, "çok eskidendi o" diyeceksin yeni tanıştığın birine, o seni anlayacak, sen kendini anlayamayacaksın, bazı geceler beni düşüneceksin, pencerenden bakacaksın, ben aşağı düşeceğim, ben öleceğim. artık dayanamayacaksın, sigaraya başlar mısın? bilmem. bir daha puro içen kimseyi göremeyeceksin, o kokuya, o dumana hasret kalacaksın, benden başka puro içen yegane insan puro içmeyi benim şerefime bırakacak, yağmurlu bir gün mezarımdan dumanlar yükselecek, kimse görmeyecek. pencerenden bakacaksın, eski, bu günlerimizi düşüneceksin. "ne olurdu!" diyeceksin, artık kimse seni duyamayacak, kulaklarını tıkayacaksın herkesin, sesin evreni dolduracak. öleceksin.

  öleceğiz.
  ..."
 • bilbao'daki sel vesilesiyle gazetelerde resimleri cikmistir.
 • kendime rol modeli aldigim abim. fizik doktorasi yapiyorum ama hala kendime bile "fizikciyim" diyemiyorum. bir gun emre hoca gibi olabilirsem gonul rahatligiyla fizikciyim diyebilecegim.

  inanilmaz guzel bir insan. o konussun sen dinle.
 • est. edebi yönüyle ayrı fizik bilgisi yönüyle ayrı bir insan. öğrencisi olmakla gurur duyuyorum.

  kibarlığı hitabet şekli ve öğreticiliği ile eşsiz bir kişidir.

  web sitesinden detaylı bilgi alınabilir. ders anlatırken konudan konuya geçersiniz. bağlantıları kavrarsınız.

  web sitesi
 • birinci ve ikinci dönem ders alabildiğim için çok şanslı olduğum hocam. kendisi koca yürekli bir devdir. dersi mükemmel anlatır notlarını mail atar her türlü yardımı hiç çekinmeden yapar. sınav sonuçlarını herkese kişisel maili yoluyla iletir. hangi sorudan kaç puan aldığınıza varana kadar yazar. çekinmesem gidip sohbet etmeyi de çok isterim de şimdilik dersini dinlemek ile yetiniyorum. bir gün kahve içmeyi gerçekten çok isterdim. hem ingilizcesi hem türkçesi çok düzgündür. o konuşsun siz dinleyin. derste ara ara so far so good der. geçen yıl hacettepe otomotiv derslerine girmiş. bu yıl hacettepe bilgisayar mühendisliğindedir. vize ve finallerden önce eski yılların sorularını da mail olarak atmaktadır.
 • türkiye'nin ihtiyacı olan endemik bir tür "akademisyen". türkiye sınırları içinde gördüğüm veya görebileceğim en iyi üniversite hocası olduğunu düşünüyorum.
 • tanıdığım için kendimi çok şanslı hissettiğim, bu zamana kadar gördüğüm en harika insan. öğrenciyi asla yormayan, fizik gibi zor bir dersi anlaşılır kılmaya çalışan, öğrenciye her türlü konuda bilgi veren, maillere ve mesajlara hemen geri dönen müthiş bir insan. emoji kullanmayı sever. fiziği hiç sevmememe rağmen dersine koştura koştura gittiğim hocam. sınav sonuçlarını kişiye özel mail atar ve maile kendi cevaplarınızı ve soruların cevaplarını,sınıfın ortalama grafiğini ekler. sınav başında soruları tek tek açıklar. son 5 dk kala bile takıldığınız yeri sorabilirsiniz. gözetmenlere teker teker kahve dağıtır. öğrencilerini gördüğü yerde mutlaka selam verir. yılbaşı gibi özel günlerde mail atarak iyi dileklerini sunar. gerçekten işini doğru ve tam şekilde yapan nadir insanlardan bir tanesi. kısacası hem akademisyen olarak hem de insan olarak tanıdığım veya tanıyabileceğim en iyi hoca. tüm bunların dışında övgüden hoşlanmaz :)

hesabın var mı? giriş yap