şükela:  tümü | bugün
 • yaşı ilerlediği için emekli olma ihtimali olan müsteşar yardımcısı
 • atasagun'dan boşalan yer için(bkz: mit müsteşarlığı) adı geçen kişi..
 • mustesar olursa yaşı sebebiyle gorevini en fazla 2 sene ifa edebilecek olan, simdilik vekalaten mit mustesarligini yuruten kisi.
  ayrica kurum icinden atama yapma gelenegi oturtulmasi dusuncesi sebebiyle; yeni mustesar olmasina kesin gozuyle bakilmaktadir..
 • mit müsteşarı. ertuğrul özkök'ün 6 aralık 2005 tarihli hürriyet gazetesi'ndeki yazısından öğreniyoruz ki, kendisi " kürt meselesi" uzmanıymış. mesut barzani'yi çocukluğundan beri tanırmış. baba barzani ile 40 yıl önce kuzey ırak'ta görüşmüş. yani şu anda kuzey ırak'ın mutlak hakimi barzani ile hukuku çok eskilere dayanıyor. emre taner yakın çevresine, " ben kürt meselesini musa anter'den öğrendim " dermiş. çünkü anter'i bir mit elemanı olarak izleyen kişilerdenmiş. 4 kez tutuklanmasında rol oynamış, anter'i sorguya çekmiş. özkök'ün yazdığına göre ; anter'in öldürülmesinin çok yanlış olduğunu düşünen mit mensuplarından.
 • teskilatta herkesin adini bilen, kendisine ait bir ekol yaratan zamaninda tansu cillere mgk da kafa tutacak kadar dogrucu ve cok cok zeki bir insandir. kurtculuk konusunda herkesi sasirtacak gorusleri vardir.
 • türkiye'nin tehlikede olduğunu ifade eden raporu yazmış olan mit müşteşarı.
 • an itibariyle başbakanlık konutunda bulunan mit müsteşarı. korkmaktayım...
 • 1942 diyarbakır doğumlu. ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi mezunudur. 1967 yılında millî istihbarat teşkilâtı'na girmiş ve teşkilatın uğraş alanına giren her konuda çeşitli kademelerde önemli görevlerde bulunmuştur. bursa bölge daire başkanı görevi sonrası 1984-1986 döneminde istanbul bölge daire başkanlığı yapmıştır.

  1987 yılında istihbarat başkanlığı, 1992 yılında müsteşar yardımcılığı görevlerinde bulunmuş, 1994'de yurt dışı göreve atanmıştır. 07.04.1999 tarihinden itibaren müsteşar operasyon yardımcılığı görevini yürütmüştür. 15.06.2005 tarihinde mit müsteşarı olarak atanmıştır.

  kaynak: http //www.mit.gov.tr
 • 15.06.2005 tarihinde atandigi mit mustesarligi gorevini halen devam ettirmektedir.

  emre taner (1942 - )

  1942 yılında diyarbakır'da doğmuştur. ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi mezunudur. evlidir. 1967 yılında millî istihbarat teşkilâtı'na girmiş ve teşkilatın uğraş alanına giren her konuda çeşitli kademelerde önemli görevlerde bulunmuştur. bursa bölge daire başkanı görevi sonrası 1984-1986 döneminde istanbul bölge daire başkanlığı yapmıştır. 1987 yılında istihbarat başkanlığı, 1992 yılında müsteşar yardımcılığı görevlerinde bulunmuş, 1994'de yurt dışı göreve atanmıştır. 07.04.1999 tarihinden itibaren müsteşar operasyon yardımcılığı görevini yürütmüş ve 15.06.2005 tarihinde mit müsteşarı olarak atanmıştır.

  kaynak: http://www.mit.gov.tr/mustesarlar.html
 • emniyet'e ekipman, personal ve odenek gani iken, kendi kurumda kemer sikmaya giden (belki de zorunlu birakilan), is yapan takimlari budayan, lojistik ve siyasi yardimi kesmis gibi görünen müstesar. tabaninda hic sevilmiyor, bunu da raporunuzda yazin.