şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "...
  eğer bu işlere hiç bulaşmasalardı... boylarından büyük oyunlara kalkışmasalardı... cemaat’e sırtlarını dayayıp her şeyi yapabileceklerini düşünmeselerdi... türkiye’yi jurnallemenin, kötülemenin, bu ülkenin yegane koruyucusu askere saldırmanın karşılığının olmayacağını sanmasalardı...

  kimse onlara dokunmazdı... hiçbirimiz ilgilenmezdik... umursamazdık. işlerini yapan memurlar olarak kalırlardı.

  emrullah uslu, uslu uslu utah’ta dolaşmaya devam ederdi...

  ortağı önder aytaç da polis akademisi’nde ders vermeye...

  ama yetmedi bu onlara... sadece akademisyen olmak ya da doktora yapmak kesmedi. polisin evrensel kuralı “hizmet etmek ve korumak” onlara işlemedi.

  oysa meydan boş değil. onlar misyon gazetelerinde her türlü kurum ve kişiye saldıracaklar, her türlü yalanı yazacaklar, iftira atacaklar, tehditler savuracaklar ve onlara karşı gerçek gazeteciler hiçbir şey söylemeyecek, öyle mi?

  güneydoğu’daki olayların sorumlusunun ergenekon olduğunu savunacaklar mesela? “polisin gayriresmi görüşünün bu olduğunu” yazmayacak mıyız? yazınca küfrediyorlar, tehdit savuruyorlar çünkü.

  yaşar büyükanıt’ı yıpratmak için yapılan kampanyanın merkezi utah’ta bulunmaları yadırganmayacak mı? bunu söyleyince “adi ve aşağılık” diyorlar. her kimse o “fabrikatör”den emir aldığımızı ima ediyorlar.

  beyler, maalesef öyle değil. maalesef işler sandığınız gibi işlemiyor. kendinizle karıştırmayın, siz kimden emir alıyorsunuz, hangi cemaat’in kanadı altındasınız bilmem.

  ama bildiğim bir şey var ki ben gazeteciyim. hakkınızda haberler yapanlar da sadece gazeteci.

  siz bir şeyler yazarken, başkaları da sizin yazdığınızın gerçeğini elbette yazacak.

  basını taraf gibi yalancı bir yayın organından ibaret zannediyor olabilirsiniz, ama bu ülkede gerçekten gazetecilik yapmak isteyenler de var. ve onlar her gün sizin yalanlarınızın peşindeler.

  nihayet yaptığımız gazetecilik sonuç verdi.

  o küçük köşesinde kendi kendine komplolar kuran emrullah uslu adı artık kamuoyuna mal oldu. kendi görev tanımının dışına çıkan başka polisler gibi o da deşifre oldu.

  psikolojik harbin bir piyonu olarak.

  şimdi emrullah uslu tam sekiz senedir çıkamadığı (ve “okyanus aşırı uçamaz” raporlarıyla bunu meşru kılmaya çalıştığı) amerika’dan çağrılıyor. dönmek zorunda. dönecek ve orada ne yaptığını anlatacak. türkiye kamuoyu ondan bunu bekliyor.

  ne demek “okyanus aşırı uçamamak”, bunun hesabını vermeli.

  bu işler öyle köşede tehdit savurmakla, hakaret etmekle olmuyor.

  ne işi vardı utah’ta? türkiye’de psikolojik harbe katkıda bulunan belgelerde parmağı var mı? bu belgeleri o mu ele geçirdi ve utah’tan türkiye’ye servis etti?

  cemaat’in rolü nedir bu işte?

  bütün bunları açıklamasını bekliyoruz."

  http://aksam.medyator.com/…zar/5716/aksam/yazi.html
 • taraf gazetesi'nde emre uslu mahlasıyla yazılar yazan kişi, başkomiser. gazetede polis akademisi öğretim üyesi önder aytaç'la ortak imzalı yazılar yazıyor. genelde türk silahlı kuvvetleri aleyhine yazdığı yazılarla bilinir. genelkurmay'ın "genelkurmay andıcının sızdırılması ve tsk'nın ağır bir dille eleştirilmesi" suçlamasıyla yaptığı başvuru üzerine, içişleri bakanlığı ve emniyet genel müdürlüğü bu şahıs hakkında soruşturma başlatmıştır. ancak 8 yıl önce yüksek lisans yapmak için amerika birleşik devletleri'ne giden ve çeşitli hastanelerden "okyanus ötesi uçamaz" raporları alan uslu, sonunda yurda döndü.

  gelir gelmez ilk iş olarak başkomiserlikten emniyet amirliği rütbesine yükselmek için sınava girmiş. sınavda sorulan soruların sadece 56'sına doğru yanıt verirken, 44 soruyu yanlış cevaplamış. sınav sonucuna göre terfi alıp almayacağı önümüzdeki hafta açıklanacak. ancak hakkında açılan soruşturmanın sonucu kimbilir ne zaman belli olacak.

  bugüne kadar "okyanus ötesi uçamaz" raporları alarak türkiye'ye gelemeyen uslu, demek ki konu sınava girmek ve terfi alabilmek olunca uçabiliyormuş.

  http://www.radikal.com.tr/…13.04.2009&categoryid=77
 • kendisi hakkında atilla kart'ın yaptığı yazılı soru önergesi'ne, tbmm'yi herşeyin üstünde gören ve halkın iradesinin temsilcisi olarak demokratik kurallara deli gibi bağlı akp hükümeti tarafından süresi içerisinde cevap verilmemiştir:

  http://www2.tbmm.gov.tr/d23/7/7-6092s.pdf
 • tem komiser mahsulü.
 • (bkz: emrullah uslu)
 • "aptallar için balyoz" başlıklı bir yazı yazmış taraf yazarı. kendisinden yarın yazacağı yazısında bu konsept çerçevesinde planda adı geçen örgütün (bkz: #17922117) nasıl plan yapıldıktan 3 yıl sonra kurulduğunu açıklayarak bizi aydınlatmasını rica ediyorum.
 • kanun dışı tepkidir. doğrusu "savunmanı hazırla dava açıyorum" olmalıydı( tabi normal işleyen bir hukuk devletinde)

  şimdi, emre uslu kimdir?(emrullah uslu)

  - "emrullah uslu halen emniyet mensubu idi. ancak 8 yıldır abd’de bulunan uslu 3 ayda bir “okyanus ötesi uçamaz” yazan doktor raporu gönderiyordu. bu sayede yıllardır abd’de bulunmaya devam ediyordu. emniyet bu talep üzerine emrullah uslu’nun çok acil olarak geri çağrılmasına karar verdi. emrullah uslu’dan gerekirse gemi ile geri gelmesini isteyecekti. böylelikle odatv.com olarak gündeme getirdiğimiz “emrullah uslu’nun abd’de yasadışı mevcudiyeti” olayı ortaya çıkmıştı. emniyet mensubu olduğu da… bir anlamda; bu iki taraf gazetesi yazarı yalanlanmış oldu.
  bir sözümüz mit’e… emrullah uslu’nun mit mensubu olduğuna ve mit’ten burs aldığına dair iddiaları aylardır gündeme getiriyoruz. bunlar kamuoyunda geniş olarak yer buluyor. neden bu iddiayı yalanlamak için genelkurmayın emrullah uslu aleyhinde soruşturma başlatmasını beklediniz?"(1)

  "emrullah uslu yurdışına okumak için gitti. bu durumda 657 sayılı yasa en fazla 4 yıl hak tanıyor. emrullah uslu toplam 8 yıl boyunca eğitim gerekçesi ile yurtdışında kaldı."(2)

  -"somut bir gerçekliği basınımız çokça yazdı. emrullah uslu bir asker kaçağı. askerlik yoklamasını yaptırmamış olan emrullah uslu için yakalama emrinin çıkarılması gerekmiyor mu?"(2)

  ___
  (1) - http://www.odatv.com/…nasil-ortaya-cikti-0212081200
  (2) - http://www.odatv.com/…lere-suc-isletiyor-0912081200

  az önce habertürk ekranlarından "ortadoğu ülkeleri, demokrasi olmadığı için amerikanın etkisine giriyor" buyurmuştur. ırak'a demokrasi geldi, amerika güdümünden çıktı, arabistan da über demokratik zaten.

  (bkz: taraf gazetesi yazarı muvazzaf polis)
 • (bkz: #21144088)
 • balyozcuların gelecekten haber vermesi hususunda, çelişkilerin sonradan arşiv çalışmaları sırasında meydana gelmiş olabileceğine dair açıklama yapmıştır.

  anlayan yeşilimi yaksın.
 • soner yalçın'ın 'bu dinciler o müslümanlara benzemiyor' adlı kitabında (beşinci bölüm: amerika'daki türk polisler) röntgeni çekilmiştir.