şükela:  tümü | bugün
  • allen carr'ın yarattığı ve dünyanın en başarılı sigara bırakma tekniği olan the easy way to stop smoking yöntemini türkiye'ye getirmiş ve binlerce insanın sigaradan kurtulmasını sağlamış allen carr türkiye'nin kurucusu.

ekibiyle birlikte allen carr'ın terapi seminerlerini uygulamaktadır. ayrıca yine allen carr'ın yöntemle aynı isimli kitabını sigarayı bırakmanın kolay yolu ismiyle türkçeye kazandırmıştır. geçen haftada kendi yazdığı sigara sevdiklerinizi öldürmeden isimli kitabı piyasaya çıkmıştır. türkiye'de hiç kimse sigara konusuna onun kadar hakim değildir ve bağımlıları kurtarma konusunda onun kadar başarılı değildir.

sigaradan kurtardığı en son ünlü gülben ergen'in konuğu olduğu programı bir izlemenizi tavsiye ederim:

http://www.dailymotion.com/…olum-02-05-11_lifestyle
    http://www.dailymotion.com/…olum-02-05-11_lifestyle

edit: imla
  • son derece itici biri. inat olsun diye sigaraya başlatılabilir.
  • nikotin canavarı!
  • bırakmak istiyorum' filminin ortaya çıkmasının yegane sebebidir.tabiki işin içinde bu filmi izledim sigarayı bıraktım reklamının kendisine kazandıracağı popülerlik ve servetin güzelliği de var ama dünyanın en büyük üç kağıtçısı bile olsa hayırlı bir iş yapmaktadır.
  • adam gibi adam, sigarayı bıraktırma konusunda üzerine tanımıyorum. kesinlikle ikna kabiliyeti çok yüksek bir adam.

henüz bırakma aşamasındayım, başarabilirsem ömür boyu duacısı olucam.
  • youtube'da bir videosunuz izledikten sonra yöntemi ne kadar da allen carr yöntemini andırıyor derken sözlüğü açıp allen carr türkiye'nin kurucusu ve kitabını türkçe'ye çeviren kişi olduğunu öğrendiğim kişi.
  • 3-4 sene önce gördüğümde ne kadar samimiyetsiz, soğuk ve ciddi itici biri demiştim. ayrıca çok resmi.
    "bu dağları ben yarattım" havası hakim yüzünde.
    bana kalırsa önce gülmeyi öğrenmeli sonra anlattıklarını dinleyip uygulatabilir.
  • trt'de bugün yayımlanan programında diğer dedikleri doğru da şuradaki %100 normal çizgisindeki nokta ilk sigarayı temsil ediyor. olmamış sanki...

edit:

anlatmak istediğim o gösterdiği grafikte ilk sigaranın hiç haz vermediği gibi göstermesiydi. ama zaten bağımlılara yönelik bir program olduğu için onlar anlıyorlardır. ben yine de doğrucu, gerçekçi biri olduğum için şu grafiği yaptım.

programda anlattığı gibi insan ilerleyen safhalarda içtiği için haz almıyor. yoksunluğunu giderdiği için haz almış gibi oluyor.
  • bence türkü + s konusuna bir açıklama getirmeli. ayırma tekniği konusu burada olmuyor bir turlu basaramiyorum. neşet ertaş'tan ne zaman bir türkü dinlesem o kanser çubuğuna maalesef elim gidiyor.
  • şu sıralar sigara içmiyorum. kendisinin katkısı çok büyük. bırakamasam bile enerjisi bana çok iyi geldi. biliyorum ben bunu bırakacağımı. allen carr başarılı bir yöntem fakat kim tarafından sunulduğu da önemli. teknolojiden pek anlamıyor gibi. okuyorsa selam olsun.