• çok güzel bir tespiti çok doğru bir dille ifade etmiş olan insan;

"karnı acıkınca gidiyor kendisine güzel bir yemek hazırlıyor ya da yemeksepetim'den on dakika boyunca yemek seçiyor... arkasından bir kahve yapıp keyifle içiyor... bir roman okurken haz duyuyor... film seyrediyor ve düş dünyasına dalıyor... eskimiş ayakkabısının yerine, gidip yeni bir ayakkabı seçiyor ve onu giymekten hoşlanıyor... sanat sergisindeki yapıtların konsept-biçim ilişkisi üzerine düşünüyor... sanatçısı üzerine google'dan bilgi ediniyor... uzun bir zamanını bir koleksiyon oluşturmak için harcıyor... bir parkta (bulabilirse) yürüyüş yapıp stres atıyor... tatile çıkıyor, güneşe yatıyor, denize giriyor... arkeoloji ile ilgileniyor... ve daha buna benzer pek çok şey yapıyor... sonra da bana dönüp, "yahu filistin'de vahşet var, sen burada maç seyrediyorsun, ne ahmak adamsın" diyor"
  • az evvel ruyamda bana sanat, tasarım, uretmek konularında uzun bir konusma yapan, oktay anılanmert e hazırladıgım 3 sayfalık yazılı odeve yardım eden, ruyanın kapanıs cumlesi olarak bana ' calıs daha da iyisini yap ' demis olan, altlı-ustlu bilinclerimle tesekkur ettigim msu aksakallı ogretim uyesi.
  • "ehlileşmiş ötekiler üzerine bir organizasyon girişimi: bienaller"* başlıklı, bomba bir söyleşi gerçekleştirecek olan, doğru düzgün bir adamdır kendileri..

http://www.akbanksanat.com/…soylesi-emre-zeytinoglu
  • çok iyi bir teorisyendir,yazıları ve sanat felsefesi konuşmalarında ki en dikkat çekici unsur çok anlaşılır ve açık bir ifade kullanıyor olmasıdır.fifa oynamaya bayılır.
    piposuz çıkmaz yola .
  • (bkz: zamanaşımı)
  • kendisine iki entri ithaf ettiğim, perşembe günleri ders öncesi odasına sığınıp nikotinimi aldığım. ithaflar için (bkz: #9408072) ve de (bkz: #9411226)
  • ilk temel sanat hocamdır. gestalt yasaları vb. temel kompozisyon kurallarını öğrendim kendisinden. mimar sinan güzel sanatlar üniversitesinin meşhur konferans salonunda -1000 yaşındaki, vernikli ızgara banklarda oturarak- kant'ın toplumsal akıl ve nesnel akıl ayrımını dinlemiştim kendisinden. kendisi seramik bölümü
    mezunudur. seramiğin açık ara fark atan entellektüel beyin yetiştirmekteki basiretinin yaşayan bir delilidir.
  • edebiyatçılar arasındaki etkileşim üzerine güzel bir analizde bulunmuş yazar. buyrun
hesabın var mı? giriş yap