şükela:  tümü | bugün
  • huawei nin telefonlarında kullandığı arayüz. tema değiştirebiliyor. ekran görüntüsü, uzatılmış ekran görüntüsü, ekran video kaydı yapılabiliyor. bunlar ve birkaç özellik daha knuckle gesture denilen parmak eklemiyle kapı tıklatma hareketiyle yapılabiliyor.
    entry girildiği sırada 8.1 sürümü bulunmakta bir iki aya global olarak dağıtılacağı söylenmekte.
  • nedense bildirim sorunları düzeltilmeyen arayüz. huawei de kabullenemiyor herhalde. hiçbir açıklama yok.

bildirmleri okuyorum ama hala simge üzerinde bildirim varmış gibi rozet kalıyor. ya da bildirim geliyor rozet çıkmıyor.
  • son güncellemesi ile yüz tanıma özelliğini getirmiş olan, fakat insanı sinir eden bir probleme sahip arayüz.

kilit ekranında bildirimleri göstermiyor. sms, cevapsız arama, spotifyda çalan şarkı farketmiyor. ekranı kilitlediğinizde tüm bildirimlerde "içerik gizlendi" diyor. uygulamaların ayarlarını tek tek kontrol ettim. hiçbirinde bildirimler gizli değil. internette de bu soruna bir çözüm bulamadım.

edit: sorunu çözdüm. son güncelleme ile gelen yüz tanıma özelliği sonrası, bildirim içerikleri default olarak yüz tanındıktan sonra gösterilecek şekilde ayarlanmış. düzelttim.