şükela:  tümü | bugün
 • sabah akşam çalıştırabilecek keriz yazılımcı arayan firmalardan biridir , diğer kriterleri:

  nitelikler :
  - esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek (en önemli nitelik bu dayılara göre çünkü ücretsiz mesainin kralını yaptıracaz demek istemişler)
  - yazılım geliştirmeyi çok seven
  - .net konusunda deneyimli
  - çok iyi seviyede ingilizce bilen

  sanırsın ki ostimde çalışan 3-4 usta yazılım sektörüne geçmeye karar vermiş , bir sikden de anladıkları yok , terimlere falan o kadar uzaklar ki .net diyip geçmişler , haybeye de ilan vermişler belki bir keriz buluruz diye.

  işin tanımı :
  - tıkır tıkır çalışan yazılımları, zamanında teslim ederek müşterilerimizi memnun etmek temel amacımızdır.

  (bkz: insan gerçekten hayret ediyor)

  link
 • cinsiyetçi firmadır.
 • işe girme duası:

  void main(void) {
  printf("hello world\n"); // 10 bin kere kopyala
  ...
  }

  hayırlı olsun.
 • tıkır tıkır çalışma kısmını beğendiğim iş ilanı. çoğu yazılımcı müşterinin ne istediğini bir kenera bırakıp yetenekleri çerçevesinde istenene yaklaşan ve tıkır tıkır çalışmayan modüller geliştirir. bu benim de kıl olduğum bi durum. bence adamlar haklı.

  steve jobs ilk iphone tanıtımında, elimizdeki teknolojiyle ne yapabiliriz diye sormadık, insanlar ne ister diye düşünüp onun için gereken teknolojiyi ürettik demişti. bence bu çok önemli bir söz. stability dediğimiz olay bugün piyasadaki uygulamaların çoğunda yoksa eldeki teknolojiyi ihtiyaca uygulamaya çalışıp yazılımın tıkır tıkır çalışmasını iplememekten kaynaklanıyor bana göre.
 • firma yetkilisi de geldi galiba , baya bi savunmaya geçmiş :

  arkadaşım bir kere doğru düzgün bir açıklama yazarsın ilana :

  .net konusunda tecrübeli de .net dediğin koskoca bir framework. web tarafındamı yoksa wpf tarafındamı uygulama geliştireceksin , yoksa 2si birden mi , hangi yazılım dilinini kullanacaksın , service tarafında hangi teknolojilerde deneyimli adam arıyorsun , web ile ilgiliyse , js,css,html5 veya angular, nodejs gibi deneyimler arıyor musunuz? yada tüm bunlardan önce ne yapacağınızı veya nasıl bir adam aradığınızı biliyor musunuz?

  sen böyle mal gibi , .net alanında tecrübeli , yazılım geliştirmeyi çok seven sevgi dolu pıtırcıklar arıyoruz diye ilan verirsen ayarı yersin .en azından açıp 3-5 tane ilana baksaydınız sitede,
  istenen özelliklerinin en üstüne de esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek yazmışlar , demekki 1. kriter sabah akşam mesai yapıp , kucağa iyi oturması.

  sigortayı da asgariden yapıp maaşın yarısını da elden verirsiniz oh ne ala , nasıl olsa başvuran keriz çok.
 • yazılımcıdaki kod satırı ile pilotun uçuş saatinin benzer kriterler olduğunu anlamamı sağlayan ilan.
 • ergenekod destanını yazan adamı arayan firmadır.
 • formalite icabı olarak yazılmıştır. zaten eli ayağı düzgün bir bilgisayar mühendisliğini bitiren insan buna takılmaz. sözlükte atıp tutan tayfanın aklına dert olmuştur.