şükela:  tümü | bugün soru sor
  • basitlik sıralamasında en aşağıda olan kıyaslama söz öbeği.

bir de son dönem sözlükte “en basit .....” diye açılan başlıklarda karşımıza çıkan söz öbeği.
  • sözlükteki embesillerin açtığı başlıkların(bu başlık hariç) başında yer alan söz öbeği. şu şekilde: en basit xxxx bilgisi

bu nedir? niye böyle bir şeye izin veriliyor? moderasyon uyuyor mu? bir şey yazmak istiyorsan gidersin o xxxx başlığına yazarsın.

saçma sapan bir şekilde doldurulmaya devam ediliyor bu başlıklar.

(bkz: sözlüğün bokunun çıkması)

edit: tema++ ile engellemeye çalıştım ancak en;basit;bilgisi yazınca o kelimeleri içeren bütün başlıklar engelleniyor. ya çoklu kelime eşleştirme içeren bir güncelleme gerekecek tema++ için, ya da moderasyon düzeltmeli bu durumu, yoksa bu saçmalıktan kurtuluş yok.
  • bu şekilde başlayan başlıklar türedi. sözlüğün formatına hiç uymadığı gibi, saçma sapan entryler giriliyor. moderasyon buna bi el atmalı acilen.
  • ‘en temel’ olarak değiştirilip kullanılmasının daha doğru olacağını düşündüğüm söz öbeği. verilen bilgilerin niteliğini daha iyi karşılıyor diye düşünüyorum.
  • insanlık namına açılan yardım başlıklarında başlık sahibi kamuoyu oluşturmak için flood yapınca yazar uçuran, önemli bir konu hakkında başlık açılırken gözden kaçan hatanın düzeltilmesi için defalarca talep gönderilen moderasyonun umurunda dahi olmayan başlık çöplüğünün sıfatı.

sözlüğü iyice anaokuluna çevirdiniz. forumu bile geçti bu artık. eskiden düzgün tanım yapamayıp türkçeyi doğru kullanmayınca yazar uçurulurdu bu sözlükte. gelinen kalite standartlarına bak...
  • dayanamayıp benim de başlık yazdığım konudur.
    adanam eksik mi kalsın?
    (bkz: en basit adana bilgisi)
  • sözlükte çöp entry girmeyi marifet sanan, çaylak ruhlu mahlukları engellemeye yarayan sözcük öbeği.