şükela:  tümü | bugün
  • b 4-3 öçöçöçöç
  • (bkz: tw555p - xx)

beyler çaktırmayın sizler gibi silahtan anlayan sert erkek görünmek istiyorum. kısaltmayı götümden uydurdum.
  • (bkz: bumcika)
    (bkz: mıncika)
    (bkz: vıncika)
    (bkz: amcuka)
  • (bkz: +8 raptor)
  • (bkz: m1 garand)
    (bkz: çılink)
  • kesinlikle meme. öyle bi silah ki hedefi ne olursa olsun on ikiden vuruyor. iyisi aklı baştan almaya kötüsü hayata küstürmeye yeter.
  • george orwell pasifist milliyetçilik tanımını yaparken "şiddetten tümüyle uzak durabilenler, ancak başkaları onların yararına şiddet kullandıkları için bunu yapabilmektedirler" demiş.
    içimdeki ılımlı, hümanist, şiddet karşıtı tarafın yavaş yavaş öldüğü şu günlerde, başkasına zahmet vermemek için kendi silahımı seçiyorum. pasiflik de bir yere kadar.
    ben kavganın yüz yüze olanını, rakibinin gözünün içine içine bakarak yapılanını tercih edeceğim. içimde bir şövalye ruhu taşıyorum herhalde ki seçimim hattori hanzo kılıcı. (beğeniden biraz daha fazlasını hissediyorum diyebilirim)
    bir kere ham çelik, tutamak kısmı gerçek deri, silah olarak çok şık ve ben buna önem veriyorum.
    arkadan vuracak karakterde biri değilim, zaten çıkaracağı o muhteşem sürtünme sesi de karşımdaki zavallıyı kendime döndürür sanırım.
    kol kası gerekiyor, buna biraz çalışmam lazım. taşıma zorluğu olacaktır muhakkak, bu da sevdiğim gülün dikeni olsun.

en sevdiğim kısım silahı kullandığınızda karşınızdaki insanın kafatasını bir miktar saç ile şıppppp diye alabiliyor olmak. bunu yapmak istediğim insanların listesini yapsam devamını okuyamazsınız, bak o kadar diyorum.

hani olmaz ya, diyelim ki istiklal caddesine çıktınız. eskiden her köşesini bildiğiniz sokaklardan geçerken içinizden "lan şimdi kim beni kesecek, tecavüz edecek, tehlike nerelere gizlendi" diye geçiriyorsunuz, biliyorum. işte bu muhteşem silahı taşıdığınızda böyle bir sıkıntınız olmaz. biri elle sarkıntılık mı yaptı hoppp alıyoruz eli. hem de tek bir hareketle.
    çoluğunu çocuğunu karısını döven, aşağılayan mı var. oracıkta kesiyoruz çükünü, götünü. örnekler çoğaltılabilir.

kılıcın en güzel yanı yanlışlıkla birine zarar veremeyecek olmanız. kınından çıktıysa belli ki hedef net. öyle ateşli silahlar gibi "hele hele bağa bak, şaka yapıyorum aohahoa" diyerek arkadaşını öldüren andavallar var mesela. bizde yok öyle bir durum. zaten silahla şaka mı olur mal değneği!

bakım konusu da önemli. bence güzel şeyler çaba göstermeyi hakediyor. o nedenle düzenli olarak pas önleyici yağları kullanmak gerek. deri kısmı için de farklı bakım kremleri var. bunlar aksatılmaması gereken şeyler.

kan tutuyorsa size göre değil ama biraz anatomi öğrenmek işimize yarayabilir. amacımız karşıdakine daha acıllı ve yavaş bir ölüm yaşatmak mı yoksa hızlıca hakka yürütmek mi... anatomi bilirsek doğru noktaları bulabiliriz.

kılıç kullanabilmek için uzun süre çalışmak, kafayı kullanmak, yeni şeyler öğrenmek, koordinasyonu bilmek ve tabi ki zarafet gerekiyor. bakıyorum da yeni nesil hep ateşlileri seçmiş, öyle bam bam bamla olmaz. rica ediyorum biraz emek verin, kendinize yatırım yapın. *
  • bir insan araba, gemi, is makinesi gibi seylere nasil ilgi duyabiliyorsa silaha da ayni sekilde ilgi duyabilir. kimi insanlari mekanik yapilari cezbeder, kimisini kullanirken aldigi zevk. bunun ok atmaktan hic bir farki yok.

not: hayatinda eli silaha degmemis spor.
  • ucunda taramalı tüfek olan atom bonbası.

edit: yazım yanlışı üzerine gelen mesaj sonrasında "bombası", "bonbası" olarak değiştirilmiştir. *