• eğer iyi yönetilirse bir sıkıntı çıkmaz.
    sanıyor musunuz ki akp kalırsa ekonomi üzerlerine çöküp altında kalacaklar.
    ekonomi çökebilir, altında kalanlar olabilir ama canı çıkan akp olmaz.

en kötü suni bir kutuplaşma icat ederler, milleti birbirine kırdırırlar sonra da tüm suçu kendisinden olmayanlara yıkarlar. yapmadıkları şey mi?

peki çözüm nedir?
    akp iktidardan inerse, yerine gelen pısırık olmamalı.
    ama herkesin suyuna gidelim, ılımlı olalım, kimseyi ürkütmeyelim gibi pasif bir tavır almamalı. akp dönemindeki her türlü yolsuzluğun ve usulsüzlüğün üzerine karabasan gibi çökmeli, bunlardan kaynaklı zararları son kuruşuna kadar tahsil etmeli ve de işte ülke bunlar yüzünden bu hale düştü ana fikrini herkesin gözüne ve beynine sokmalı.
  • bu sıkıntıdan kurtulmak için yapılması gerekenler:
    - sayıştay raporlarının ay ay incelenmesi ve yayınlanması
    - halkın bu raporlardan, kamu spotları ile haberdar edilmesi
    - özelleştirmelerin, devletin yararına olmayanlarının tespit edilmesi.
    - köprü ve otoyolların devleti zarara sokacağı net olmasına rağmen inşa edilenlerin sözleşmelerinin incelenmesi.
    - devleti zarara sokan tüm özelleştirme ve ihalelerinin halka duyurulması
    - ilgililerin yargılanması
    - sözleşmelerin, hukuki kapsam içerisinde iptal edilmesi
    - tarımın yeniden yapılandırılması, yerel tohum satışlarının başlatılması
    - köylünün köyüne dönmesi için modern köyler inşaası. bu, sosyal olanakları fazla olan, 8-10 köy demek. istanbul içinde siktiriboktan siteler değil, 10bin ile 30 bin kişilik, sosyal olanakları olan (sinema, tiyatro, spor sahaları, kaliteli iki özel okul) büyük ölçekli, modern köyler inşaa edilirse hem köylüler, hem de modern hayattan kaçmak isteyen şehirliler buralara çekilebilir. 8 - 10 köyün birbirine yakın olması sağlanarak orta bölgede farklı iş imkanları da sağlanabilir. kısaca, sıfırdan yaratılan, üretim odaklı, çoklu-köy şehirleri. yer olarak muğla, izmir aydın bölgeleri tercih edilebilir. pilot uygulama başarılı olursa aynısı bir karadenizde, bir de doğuda yapılabilir. mümkünse havalimanı olan bir yer olsun.

bunlar yapıldığında önce alınan enkaz halka duyurulacak, sonra çözüm başlatılacak. sıkıntı yok. seçimi kazanmaktan korkmayın.

tekrarlıyorum:

seçimi kazanmaktan korkmayın!
  • iyi bir şöför o arabayı kurtaracaktır.
  • ekonomiyi toparlarız da ahlaksızlığı nasıl düzeltiriz onu bilmiyorum.hırsızdan , sapıktan , bilinçli cahilden geçilmiyor ortalık.
  • (bkz: yüce divan)
  • hirsiza, sapiga cok ciddi cezalar verilip bu haberlerin toplumun her kesimine ulasmasi saglanacak. bu konularda kesinlikle taviz verilmeyecek. devletin her kademesinde ciddi denetim mekanizmalari kurulacak, denetlenen kurumdan bagimsiz olarak.

egitim konusu ise duzeltilmesi zor olmasada sonuc vermesi maalesef zaman alacak. ama toplumun duzen icinde yasamasi icin konulan kanunlar uygulandigi takdirde cahillik hizli olarak bitirilmese dahi egitimli nesiller gelene kadar minimuma indirelibir.
  • son birkaç seçimdir, ha şimdi, ha bu defa diye beklediğimdir... gel gelelim benzin fiyatı artınca hükumet yerine shell'i, bp'yi protesto eden bir güruh var... bırakmıyorlar bir türlü adamlar rahat rahat devretsin...
  • kazayı, araba sürmeyi yol yapmak sanan birine kıyasla en az zaiyatla atlatmayı sağlayacaktır.
  • (bkz: yakar top)
hesabın var mı? giriş yap