şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kamuyu aydınlatma platformu'na sunulan verilerin işaret ettiği gerçekliktir. bu rakamlara göre beşiktaş 2 milyar'a yaklaşan borç yüküyle türk futbolunun açık ara en borçlu kulübü olarak dikkat çekti. üstelik siyah-beyazlıların toplam borcu geçen seneye göre %19 artmış.

  http://www.fanatik.com.tr/…borcu-olan-kulup-1296451

  ilginç yani. iki senedir öyle böyle şampiyonsunuz, şl'ye katılıyorsunuz, başkanınız güya hesap uzmanı, donanım haber ölücüsü vs. ama son sürat iflasa doğru gidiyorsunuz. demek ki bu başarılar beşiktaş'ın çapının üzerinde imiş, beşiktaş yerel kalmalı ve 10 senede bir kazanacağı şampiyonlukla idare etmeliymiş. yakın zamanda tekrar öyle olacak zaten.

  he cenk'ten gelen parayla da borcunuzun yüzde 1'ini ödersiniz artık. borç yiğidin kamçısıdır ama kimse de sizin parasızlığınızın derdini çekmek zorunda değil. en kötü yaparsınız bir iki sezon daha feda, alışıksınız nasılsa.
 • ilk entry kimin diye baktım da, uzun zaman önce engelli olan bir yazarınmış. kendisi hala beşiktaş stalkırı olmaya devam ediyor anlaşılan.

  merak etme yavrucuğum, döndürülebilir borç kıvamında olduğu sürece beşiktaş'a bir şey olmaz. sen kendi takımına bakacaksın. iki sarılı takım da şampiyon oldu oldu, olamadı beşiktaş'ın durumunda daha beter olacak. o artan %19 borç hanesini senden iyi biliyoruz, yatırım yapıldığı için arttı o borç hanesi. sen kendi haline bakacaksın asıl.

  - şampiyonluk geliri yok.
  - şampiyonlar ligi geliri doğal olarak yok.
  - hatta avrupa ligi geliri bile yok.
  - sponsor geliri anadolu takımlarından hallice, onlar da üç-beş tane.
  - oyuncu satma desen, kimi satacaklar*. yani transfer geliri de yok.

  insanın takımı bu halde olunca, yatıp kalkıp dua ediyor işte, beşiktaş tökezlesin nolur diye. anlayışla karşılayın bu arkadaşları, çok ciddiye de almayın.
 • galatasaray kongresi öncesi galatasaray delegelerini sakinleştirmek için yazılmış haberden heveslenen galatasaray taraftarı beyanı.

  arkadaşa sıfırdan başlayalım anlatmaya. keynes kimdir? arz-talep dengesi nedir? ekonomi 1012 in önemi.

  arkadaşım, istersen 10 milyar dolar borçlu ol, karşılığı olduğu müddetçe, finansmanın iyi olduğu müddetçe, 100 milyon dolar borçlu klüpten daha iyi durumdasındır.

  sezon ortası bilançolar hiç bir şey ifade etmez. sezon sonu bilançodur önemli olan. cl ligi geliri, tsl geliri, tv yayınları gelirinin işlendiği bilançodur yani. o senin bjk -gs arasındaki 800 milyon tl farkın var ya, hani sana şu anda kendini iyi ve güvende hissettiren... işte o fark türk lirasıyla 177 milyon euro... cl ligi geliri + transfler gelirleriyle düşecek sana yaklaşık 80 milyon euro ya.

  80 milyon euro için mi bu tatava? o zaman sana bir kötü haberim daha var galatasaraylı kardeşim. artık satacak bir rivanız kalmadı. bu sene cl' ye gittiniz gittiniz. gidemeyi de biz gidersek, siz tepe taplak gidiyorsunuz. bilgine.